Správa balíčků v Debianu

Re:Správa balíčků v Debianu
« Odpověď #15 kdy: 10. 05. 2014, 15:17:45 »
4. Samo se to zakomentuje při povýšení, pokud jsou repozitáře od třetí strany. Pravidlo pro neposlušný povyšovací systém, před povýšením deaktivovat např. v GUI. Přejmenování souboru není také velká záhada, ale asi ne jak je psáno ... např. používání instalačního programu, když už běží jedna instance která drží soubor pro zápis.

ježkovy voči!! jak samo se to zakomentuje? prosím Vás, doporučte mi nějaký zdroj na problematiku balíčů. něco jsem si už našel a čtu, ale třeba Váš tip bude kvalitnější... díky ;)


_jadd

Re:Správa balíčků v Debianu
« Odpověď #16 kdy: 12. 05. 2014, 04:59:46 »
Stalo se mi to též u Debianu/Ubuntu. Asi bych to viděl na průzkumu balíku apt

_jadd

Re:Správa balíčků v Debianu
« Odpověď #17 kdy: 12. 05. 2014, 05:09:50 »
Jinak je to opatření proti konfliktu modifikovaných verzích stejného balíku, který může mít pozměněné závislosti pracujících ještě k tomu s nekompatibilními verzemi knihoven. Pak může nastat tzv. dependecy hell s kterým nelze předem počítat.

heh

Re:Správa balíčků v Debianu
« Odpověď #18 kdy: 12. 05. 2014, 18:03:25 »
ježkovy voči!! jak samo se to zakomentuje? prosím Vás, doporučte mi nějaký zdroj na problematiku balíčů. něco jsem si už našel a čtu, ale třeba Váš tip bude kvalitnější... díky ;)
Taky jsem nevidel, ze by se sources.list sam zakomentoval (v debianu urcite ne), ale treba v Ubuntu je mozne vse. :-D