AMD Radeon a podpora v Linuxu

AMD Radeon a podpora v Linuxu
« kdy: 05. 05. 2014, 19:27:03 »
Zdravim, jiz delsi dobu funguji na grafice GeForce GT 630, ovsem obcas si chci zahrat nakou hru pod wine a nato uz tato grafika moc neni. Ted se mi naskytla moznost levne poridit od znameho grafiku Radeon HD 7770 OC ovsem obavam se toho jak moc to bude fungovat, aktualne pouzivam Ubuntu 14.04. Kdysi jsem pouzival pod Ubuntu 10.xx Radeon 9600GT a stim byli celkem problemy. Jak je to tedko s podporou novych grafickych karet AMD? Mate nekdo zkusenosti?
« Poslední změna: 06. 05. 2014, 10:02:49 od Petr Krčmář »
Nobody is perfect, but i'll try my best!


nou

Re:AMD Radeo Linux podpora
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2014, 20:53:51 »
pod Ubuntu byva catalyst bezproblemovy. osobne mam radeon 5850 a je to bezproblemove. na steame mam uz kopec hier a zatial len jedina mi nejde a to natual selection 2. ale wine byva s radeonmi celkovo problematicky hlavne kvoyl zameraniu wine na nvidia karty.

Re:AMD Radeo Linux podpora
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2014, 21:03:19 »
Aha no to s wine me moc nepotesilo, celkem me chytnul Aion a sem tam si rad zahraju ale bouzej jede jen pod Wine, takze to asi sahnu po GeForce GTX 260 zadne delo ale za ty prachy porad lepsi nez stavajici GT 630  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Jenda

Re:AMD Radeo Linux podpora
« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2014, 22:09:32 »
OpenCL už funguje v pohodě (není problém počítat třeba měsíc v kuse). Hry nevím.

nou

Re:AMD Radeo Linux podpora
« Odpověď #4 kdy: 05. 05. 2014, 23:48:57 »
ak je to znamy tak by ti ju mohol mozno aj na chvilu pozicat. a mozes sam si vyskusat ako ti bude fungovat. ono neznamena ze pod wine nebude ATI fungovat. len su s tym vecsie problemy ako s nvidiou kedze wine je optimalizovane pre ne.


Re:AMD Radeo Linux podpora
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2014, 10:47:21 »
ak je to znamy tak by ti ju mohol mozno aj na chvilu pozicat. a mozes sam si vyskusat ako ti bude fungovat. ono neznamena ze pod wine nebude ATI fungovat. len su s tym vecsie problemy ako s nvidiou kedze wine je optimalizovane pre ne.

No pujcil by mi ji ale prez pul republiky by to bylo slozity  ;D Nakonec jsem dnes zakoupil GeForce GTX 550 Ti. Podle ohlasu by sni nemeli byt zadne problemy.  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!