Eclipse a sdílení workspaces a projektů

dl

Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« kdy: 05. 05. 2014, 22:31:45 »
Jaký je doporučeníhodný způsob pro sdílení projektů a nastavení pro Eclipse napříč různými počítači/OS? Jak to osobně řešíte?


michal

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2014, 23:06:55 »
svn + subclipse

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #2 kdy: 06. 05. 2014, 00:53:26 »
Jestli se myslí eclipsí projekt (tj. workspace, tj. to co je v adresáři .metadata) tak doporučuji tomuto se vyhnout. Stačí se podívat co vše v tom adresáři je.

Dokonce např. eGit zásadně doporučuje .metadata adresář neuchovávat (minimálně se myslí celý) v git repozitáři protože pak se šíleně prodlužuje doba commitu. Práci s projekty má obecně Eclipse zprasenou, zlatá Idea, NetBeans i Visual Studio s sln a vcxproj.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #3 kdy: 06. 05. 2014, 06:52:58 »
.metadata prostě nesdílet - to je nejlepší řešení.

Prostě použij externí systém na správu projektů (maven, gradle, leiningen, sbt ... k výběru je jich hromada). Pokud to není možné, tak eclipse umí vygenerovat ant skript. Pak na jiném počítači stačí stáhnout projekt a naimportovat do eclipse či jiného vývojového prostředí.

Tímto se vyřeší i situace, kdy část týmu používá jiné vývojové prostředí.


dl

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #4 kdy: 06. 05. 2014, 10:12:18 »
Děkuji všem za tipy. Moje konfigurace je taková, že mám osobní notebook s dualbootem Win/Debian a v práci to samé. Projekt mám na Bitbucket a používám Egit. Můj požadavek je prostě přijít k počítači, udělat nějaký refresh Maven projektu a pokračovat v práci. Co spouštět Eclipse z Dropboxu? Nešlo by to vaše workflow více rozepsat?


perceptron

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2014, 12:44:28 »
spustanie eclipse z dropboxu je taky uchylny napad, ze by mohol fungovat, ale do .metadata) si eclipse pcha indexovany workspace kvoli vyhladavaniu a podobne a traffic tak moze letiet do neba a performance tiez (moj .metadata ma 1.5GB v 31k suboroch)

niekto to skusal tiez: http://redwoodr.tumblr.com/post/9062600303/using-dropbox-with-eclipse

moj byvaly workflow je: mam dve instancie eclipse (jeden doma, jeden v praci), zdrojaky projektu, na ktorom prave pracujem, synchronizujem cez svn. musim synchronizovat nastavenia pluginov a raz za rok v juni updatnut eclipse

treba si pamatat, ze ak nainstalujem plugin v praci, musim aj doma. a treba si pamatat nastavenia, ktore su aplikovane na cely eclipse (tych vsak nie je vela).

cely problem vyriesil jeden notebook, lebo mat pracu cez dva stroje je bolest v zadku.


dl

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #6 kdy: 06. 05. 2014, 16:14:51 »
Dejme tomu, že mám na každém stroji samostanou instanci eclipse, dají se rozumně sdílet pluginy a nastevení? Třeba právě jednoduše jen tyto v tom Dropboxu.

none_

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #7 kdy: 06. 05. 2014, 16:44:48 »
Jednoduchá odpověď: "Ne." Nastavení eclipse se nedá přenášet ani mezi jednotlivými workspaces. Jediná trochu shůdná cesta je po vytvoření nového workspace překopírovat obsah adresáře .metadata/.plugins/org.eclipse.core.runtime/.settings ze starého do nového. To zachová alespoň klávesové zkratky a podobné věci. Nikdy jsem to ale nezkoušel z jednoho PC na druhé. Je možné, že jsou v těch souborech nějaké absolutní cesty a pak bys byl v háji.

PS: Nezaručuji funkčnost. Párkrát se mi stalo, že se Eclipse rozsypaly, ale nevím, jestli to bylo tímto. Každopádně nic lepšího jsem nevygooglil a to jsem se docela snažil.:)

perceptron

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #8 kdy: 06. 05. 2014, 17:39:48 »
pluginy su ulozene v instalacii eclipse (aspon na windowse), ich nastavenia su v .metadata, o ktorych som vravel vyssie

niekde su aj absolutne cesty, co moze fungovat alebo vobec nemusi

Carless

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #9 kdy: 06. 05. 2014, 19:31:13 »
Ale ne. Nastaveni globalni se vyexportuje pres File =Export, to si hodim do dropboxu, je to xml.
.classpath a .project je podobne jako pom.xml pro maven. Jenom pozor, je treba nastavit promenne prostredi. Napr. User home. Tim se dosahne nezavislosti na workspace location. Vice workspaces se da pouzivat taky, pri vytvareni je treba zaskrtnout copy settings.
Update sites se da vyexportovat do xml.
Nainstalovane features - to jsem bohuzel nezkoumal.

Pokud neco chybi da se to dopsat.

perceptron

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #10 kdy: 06. 05. 2014, 20:06:20 »
tak nastastie s mavenom a dobrymi konvenciami sa da predist fixnym cestam, resp. videl som situaciu, kde boli dohodnute adresare: napr /etc/perceptron/settings.ini boli na windowse mapovane do C:/etc/perceptron/settings.ini

o tom exporte nastaveni som nevedel, diky :-) to vyriesi klavesove skratky a podobne.

dl

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #11 kdy: 07. 05. 2014, 09:30:02 »
@Carless
Pak na kazdem stroji musim po praci exportovat nastaveni a pote importovat?
Nejdjrive sem si myslel, ze proste jen Eclipse nerozumim, protoze mi ruzne postupy funguji jen castecne, ted po par dnech googleni mam pocit ze toho chci po eclipse asi prilis  :D

perceptron

Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« Odpověď #12 kdy: 07. 05. 2014, 11:14:04 »
exportujete a importujete len globalne nastavenia typu klavesove skratky: tie ja menim velmi velmi zriedka (1x za 3 mesiace)