Rychlost načtení webu závisí na několika faktorech:
1) rychlost zpracování (accept) spojení a předání požadavku volnému vláknu či procesu webserveru
2) rychlost zpracování požadavku (provedení PHP skriptu, odeslání SQL dotazů do databáze, generování HTML kódu)
3) rychlost přenosu výsledného HTML kódu k uživateli po síti
4) rychlost uživatelova počítače a prohlížeče který stránku vyrenderuje
5) počet dalších požadavků na server ze stejné stránky (např. načítané obrázky, javascripty, css soubory, atd)
Pokud chápu výše uvedenou posloupnost zpracování, můžu z toho udělat závěry co načtení webu zrychlí:
1) do nastavení webservereu bych nehrabal. Defaultní hodnoty nastavené hostingem by měly být dost optimální
2) rychlost provedení PHP nebo SQL příkazů neovlivníte, pokud používáte wordpress či jiné existující softwary. Dá se předpokládat, že autoři wordpressu mají ten software taky odladěný, takže zde bych do ničeho taky nehrabal.
3) rychlost s jakou se data pošlou z webserveru ke klientovi lze ovlivnit jejich kompresí, a toto nastavení podstatně zrychlí načítání stránek uživatelem. Nastavit lze na úrovni aplikace (pravděpodobně nějaký setting ve wordpressu) či na strane php.ini (output_handler nebo zlib.output_handler a pod.), nebo na straně httpd.conf (SetOutputFilter DEFLATE)
4) rychlost renderingu stránek na počítači uživatele bude záviset na použitém templejtu pro wordpress, stejně tak počet dalších požadavků poslaných klentem bod 5), tudíž tohle jde ovlivnit volbou vhodného designu / templejtu, výsledný efekt ale nebude zas tolik rozdílný. Pokud weby zobrazují hodně obrázků, je vhodné použít na serveru SSD disk, z kterého se posílají, jinak může docházet k zdržování vlivem čekání na volné IO na disk.
Dá se předpokládat, že komprese odesílaných dat už je na serveru zapnutá, takže shrnuto a podtrženo s rychlostí načítání stránek neuděláte nic moc.