Perl v roce 2014 a v budoucnu

mc

Re:Perl v roce 2014 a v budoucnu
« Odpověď #15 kdy: 29. 04. 2014, 11:24:01 »
Myslim, ze na jednoduchsie a jednorazove veci je najlepsi Perl. Ak chces nieco vacsie a potreboval by si to robit v OOP tak skus Python, alebo Ruby. Vyhoda Ruby je ze regex ma velmi sikovne prebrate z Perlu a nie su tam problemy z odsadzovanim v zdrojovom kode ako v Pythone. Na rozsiahlesjise veci je dobra Java - hlavne sa da za nu fakturovat ovela viac CD.

Výše jsem odcitoval část s kterou se nemohu ztotožnit. Perl je rozhodně velmi efektivní nástroj na malé věci (zde se shodujeme). Ale rozhodně nelze tvrdit, že není vhodný na velké věci. Mimochodem velké věci začínají často tvorbou malých věcí. Ono v praxi občas není na počátku zřejmé, že z nějaké malé věci se stane něco velkého a trvalého. Ano, při zvětšování malých věcí či integraci do většího celku je často vhodné je dost předělat, ale bývá to mnohem efektivnější než začínat na zelené louce v jiném jazyce.

Perl 5 je velmi efektivní jazyk. A je fascinující, když člověk vidí, že to co napsal před 15 lety dnes stále funguje (na moderních strojích a na moderních OS).

S Perl 5 můžete narazit ve chvíli, kdy nějaký kód "hodně počítá" a je často používán. Inkriminované části, kde je nutná vysoká rychlost, je vhodné přepsat do C jako knihovnu pro Perl.