Lišta o blokování reklamy

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #420 kdy: 09. 06. 2014, 18:00:46 »
Slibuji, že je o to požádáme. Ale až to poběží na IPv6, zrušíte skutečně blokování reklamy?


StD

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #421 kdy: 09. 06. 2014, 18:12:02 »
"Ale až to poběží na IPv6, zrušíte skutečně blokování reklamy?" Nezrušej, protože se jedná o hipsterskozmrdkskyideologickej problém.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #422 kdy: 09. 06. 2014, 18:34:22 »
používam adblock plus. Neviem aké sú tam veľké rozdiely, ale bolo by fajn ukázať návod pre viac ako jeden blokovač.

Inak moje názory: http://elven.blog.root.cz/2014/06/09/reklamu-ano/

student

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #423 kdy: 09. 06. 2014, 18:35:07 »
No a v tom je pointa - proč by někdo dělal nějaký děsně komplikovaný (->děsně drahý) datamining, když může mít daleko lepší data daleko snáz? Zkus si někdy do vyhledávání na plusku nebo twitteru zadat libovolnou značku a uvidíš, kolik máš hnedka cílů :)
Nemusi byt tak desne drahy. Naopak, majitelia reklamnych bannerov to maju skoro zadarmo.

Moc hezká pohádka, akorátže tohle se prostě neděje, protože je to prostě ilegální :)
Mozno zijes v inom svete, ale u nas ilegalita odradi asi tak ... 0 ludi. Ja v mojom svete vidim, ze kazdy aspon raz za cas prekroci maximalnu povolenu rychlost (aj ked len o 1 km/h pri predbiehani), ignoruje niektore ustanovenie EULA, stahuje autorsky chranene diela (aj ked len nacitanim v browseri), vdaka malwaru alebo zlemu nastaveniu spristupnuje aj autorsky chranene diela, poskytuje WIFI aj na ovela horsie ciny (staci open access). A asi vsetko z tohoto je nelegalne alebo aspon diskutabilne. A ze by to niekomu trhalo zily?

Urcite sa nenajde nejaky clovek, ktory by nieco podobne robil u reklam?  ;)

(U vyuzivania reklam na sledovanie ludi je ilegalita AFAIK tiez diskutabilna)

No tak mi řekni o třech případech, kdy to někdo dělal. Znovu opakuju: je daleko snazší tě šmírovat na úrovni ISP - a dostaneš se k daleko zajímavějším datům.
Tak v podstate grep z logov moze robit kazdy, vratane mna ;).
Sledovat na urovni ISP moze legalne* AFAIK len policia a tajne sluzby. Grepovat logy u majitela reklamneho systemu moze kazdy, kto k logom dostane pristup.

*to v Tvojom svete snad staci na to, ze inak sa to diat nebude.

Neušetříš si nic, jenom si navodíš falešný pocit bezpečí, protože jak jsem už taky řekl: to, čeho se bojíš u reklamek, může dělat úplně kdokoli a vůbec se ti to nemusí nijak zobrazovat.
Lenze ten "kdokoli" sa musi dostat na dost stranok, aby pokryl moje zaujmy a aj moje nezaujmy, aby ma tak charakterizoval. A na to uz kazdy s jednym takym tlacitkom asi nema...

Tohle prostě nemáš šanci uhlídat, takže AdBlock ti dá tak maximálně falešný pocit bezpečí. Pokud chceš opravdu bezpečí, tak prostě používej anonymizér. S reklamama to vůbec nesouvisí.
Ibaze niekto nepotrebuje "opravdu bezpeci" az tak, aby si platil za anonymizer alebo browsoval hrozne pomaly. Niekomu staci, ze budu najjednoduchsie zneuzitelne kanaly "uspate" - a ked po nom pojdu trojpismenkove agentury, tak tie ho dostanu aj tak...

Lol Phirae

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #424 kdy: 09. 06. 2014, 19:44:41 »
Slibuji, že je o to požádáme. Ale až to poběží na IPv6, zrušíte skutečně blokování reklamy?

Víte, já už to komentoval předtím. Kdekoliv narazím na reklamu, tak to obtěžuje, zpomaluje, je to rozbité a navrch to ještě dotěrně šmíruje. Ale ano, za sebe - zruším. A rovnou vám k tomu sděluju, že pokud mne ten shit od Netmonitoru a jeho polských soudruhů dodavatelů zase vytočí k nepříčetnosti nedostupností a minutovým načítáním, tak to opět bez milosti a naprosto definitivně zablokuju. Protože jste fakt nepoučitelní.

Nezrušej, protože se jedná o hipsterskozmrdkskyideologickej problém.

Tomuhle bys možná mohl při své úrovni vyjadřování rozumět: Vypláchni si tlamu nebo zalez zpátky do žumpy, křupane. (Stejný vzkaz pro tvého dvojníka Tondu.)


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #425 kdy: 09. 06. 2014, 20:18:07 »
Nemusi byt tak desne drahy. Naopak, majitelia reklamnych bannerov to maju skoro zadarmo.
Skoro zadarmo mají určování tvých zájmů z navštívených stránek a propojení takto získaných dat čistě podle vlastností prohlížeče s nějakým zdrojem, kde je tvoje jméno atd.? Fakt? :))

Mozno zijes v inom svete, ale u nas ilegalita odradi asi tak ... 0 ludi.
Hele, nemám zájem o vzdušné zámky. Dodej odkaz na 3 kauzy, kde k telemarketingu na základě propojených databází došlo. Nedodáš, mějme hypotézu, že se to prostě neděje.

StD

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #426 kdy: 09. 06. 2014, 21:25:24 »
Ale LoLíku, tebe jako intelektuála nemohu urazit. No nic, blokuješ zde na Rootu? Pokud ano, tak jsi křupan, kterému bych doporučil ať si propláchne hlavu!

StD

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #427 kdy: 09. 06. 2014, 21:34:59 »
Spešl pro LoLa, i ten Lael je větší frajer než ty, nejspíš neblokuje. Ty parodie nepovedená

noname

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #428 kdy: 09. 06. 2014, 21:48:42 »
Trošku offtopic:
Průběžně čtu fórum a získávám čím dál tím větší dojem, že uživatelé blokující reklamu mají více rozumu (IQ atp.) než její zastánci. Jediný, kdo tady více méně rozumně argumetuje jakkoliv s ním nesouhlasím je Mirek Prýmek a samozřejmě zastoupení webu v podobě Petra Krčmáře. Ale jinak je to samá bída (viz. například StD). Ne, že bych se chtěl do někoho pouštět, ale když jsem na téma jednoho příspěvku před nějakou dobou vtipkoval, že by mohl být typický zastánce reklamy, nemyslel jsem to zrovna vážně. Ale teď se začínám obávat, jestli jsem náhodou neměl pravdu.

noname

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #429 kdy: 09. 06. 2014, 21:54:45 »
Trošku offtopic:
Průběžně čtu fórum a získávám čím dál tím větší dojem, že uživatelé blokující reklamu mají více rozumu (IQ atp.) než její zastánci. Jediný, kdo tady více méně rozumně argumetuje jakkoliv s ním nesouhlasím je Mirek Prýmek a samozřejmě zastoupení webu v podobě Petra Krčmáře. Ale jinak je to samá bída (viz. například StD). Ne, že bych se chtěl do někoho pouštět, ale když jsem na téma jednoho příspěvku před nějakou dobou vtipkoval, že by mohl být typický zastánce reklamy, nemyslel jsem to zrovna vážně. Ale teď se začínám obávat, jestli jsem náhodou neměl pravdu.
:-[
Teď jsem zjistil, že ten první příspěvek byl od stejného autora. Omlouvám se tedy ostatním a beru zpět.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #430 kdy: 09. 06. 2014, 22:18:09 »
Slibuji, že je o to požádáme. Ale až to poběží na IPv6, zrušíte skutečně blokování reklamy?

Petře, přiznávám, že já ne. Já bych chtěl stav, kdy za nějakou částku ročně mi bude reklama skryta. Pojďme to postavit na jinou úroveň. Nechci platit za obsah webu, ale za skrytí reklamy, na kolik mne to vyjde? Pokud bude ona částka akceptovatelná, zaplatím. Pokud akceptovatená nebude, slibuji, že sem přestanu chodit. Bohužel tato možnost zatím není. I když bych chtěl root podpořit, tak můj odpor k reklamě je prostě silnější, takže ji nezapnu. Musíte mi dát možnost výběru. Onen výběr zaplá, či vyplá reklama je nedostačující.

Lol Phirae

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #431 kdy: 09. 06. 2014, 22:33:08 »
I když bych chtěl root podpořit, tak můj odpor k reklamě je prostě silnější, takže ji nezapnu.

Zcela chápu. U konkurence jsem taky až donedávna z nostalgie neblokoval, leč byl jsem donucen.

otoman

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #432 kdy: 09. 06. 2014, 22:59:42 »
Ok, tak jsem Adblock vypnul a jak tak koukám, tak mě tu reklama ani neruší. Když to bude takhle pořád tak mi reklama neva a nemám důvod to znovu zapínat...

student

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #433 kdy: 09. 06. 2014, 23:37:51 »
Nemusi byt tak desne drahy. Naopak, majitelia reklamnych bannerov to maju skoro zadarmo.
Skoro zadarmo mají určování tvých zájmů z navštívených stránek a propojení takto získaných dat čistě podle vlastností prohlížeče s nějakým zdrojem, kde je tvoje jméno atd.? Fakt? :))
Tak napriklad PHPFusion (redakcny system) robil a mozno este robi prihlasovanie tak, ze okrem nastavenia cookies uzivatelovi zobrazi na par sekund stranku s adresou napr. setuser.php?user=MPrymek. Ked chce majitel zarobit na pozeranosti reklam, tak ich da aj tam. A toto staci grepnut v logoch a hned je tu nejaka asociacia - napr. s menom. A este tak mimochodom - takato asociacia ani velmi nie je treba - casto staci, ze teraz zobrazujeme reklamu pre niekoho, koho by to mohlo zaujimat.

Ked prihlasovanie funguje podobne aj inde, tak sa tymto da ziskat pomerne vela. A naozaj zadarmo.

Mozno zijes v inom svete, ale u nas ilegalita odradi asi tak ... 0 ludi.
Hele, nemám zájem o vzdušné zámky. Dodej odkaz na 3 kauzy, kde k telemarketingu na základě propojených databází došlo. Nedodáš, mějme hypotézu, že se to prostě neděje.
Ako som pisal vyssie - to asi nikto nikomu nedokaze. Ale to nehovori nic o neexistencii*.
Ale toto je rovnaky postup ako "dodaj odkaz na 3 kauzy, kde za to bol niekto potrestany - potom mozes hovorit o trestnosti a jej ucinku" ;).

*toto mi zacina pripominat dokazy o ne/existencii transcendentna - este chyba poriadny FLAME  :P

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #434 kdy: 10. 06. 2014, 06:22:31 »
A toto staci grepnut v logoch a hned je tu nejaka asociacia - napr. s menom.
1. není to běžná praxe dnešních vebů. Identita se obvykle udržuje pomocí ID, který je někdy v url, ale většinou v cookie, ke které se reklamní systém nedostane.

2. reklamka nemá přístup k "logům", jak píšeš. Maximálně by si mohla login vytáhnout z url pomocí javascriptu - a to by musela dělat pro každý jednotlivý web zvlášť, protože každý má ten login na jiné stránce.

3. není to asociace se jménem. Je to asociace s nějakým řetězcem, který s nějakou pravděpodobností může jméno obsahovat a ty nevíš, který obsahuje a který ne.

4. jméno neidentifikuje osobu.

5. takováhle pofiderní data vyčistit jsou přesně ty velké náklady, o kterých jsem psal.

A este tak mimochodom - takato asociacia ani velmi nie je treba - casto staci, ze teraz zobrazujeme reklamu pre niekoho, koho by to mohlo zaujimat.
No vždyť to celou dobu říkám - reklamky nemají důvod někoho ztotožňovat, jim je jedno, komu tu reklamu podstrčí. I kdyby nakrásně chtěly porušovat zákon, tak k tomu prostě nemají motivaci, nedává to ekonomický smysl.

Ako som pisal vyssie - to asi nikto nikomu nedokaze. Ale to nehovori nic o neexistencii*.
*toto mi zacina pripominat dokazy o ne/existencii transcendentna - este chyba poriadny FLAME  :P
Ale vůbec ne. Bavíme se o tom, že má někdo paranoiu z toho, že by někho mohl ztotožnit identifikaci prohlížeče s konkrétní osobou a tu poté kontaktovat jinou formou než přes prohlížeč. Takže žádám o tři kauzy, kdy někdo dělal telemarketing na základě věcí, které zjevně nemohl zjistit jinak než z prohlížeče. To je přece úplně snadno dokazatelné - telemarketér prostě ty údaje nemohl získat jinou cestou než z prohlížeče.

Dám ti nápovědu - reklamní systém, který by se toho dopustil, by ze dne na den skončil a nikdo by od něho už žádnou reklamu nikdy nevzal.