Administrace pomocí Perlu

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #15 kdy: 05. 04. 2014, 11:48:05 »
http://systems-management.findthebest.com/

díky! dobrej seznam a vůbec dobrá stránka. neznák, zkouknu :) dík


.

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #16 kdy: 05. 04. 2014, 14:06:06 »
zklidni.

vic v tom seznamu chybi nez tam je. ale protoze nikdo a zda se, ze ani ty neznas zadani, tak je seznam na projiti asi lepsi nez strilet od boku.

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #17 kdy: 05. 04. 2014, 17:43:57 »
Vykašli se na to, zničí tě to... Ať už tvůj výrobek nebo ta webová zhůvěřilost, zničí ti to konfigy a už nic nenastavíš... Copak je tak složité občas napsat useradd, userdel nebo chmod?

je to brutální blbárna. zatím mám 4 stroje a bude jich nevím kolik? aktuálně to dělám tak že mám u klávesnice A4, načáranou tabulku s věcí co dělám a fajfkuju si na jakým stroji jsem to udělal. pak to po sobě běsně kontroluju jestli je všechno ok, protože se k tomu nemám čas vracet. a měl bych to nějak vybalancovat....

jak říkám. tučňák mě moc baví ale asi mě nikdy nebude živit VS. potřebuju to nějak inteligentně umlátit. a když se něco naučím tak dobře pro mě ;)

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #18 kdy: 05. 04. 2014, 17:45:10 »
zklidni.

vic v tom seznamu chybi nez tam je. ale protoze nikdo a zda se, ze ani ty neznas zadani, tak je seznam na projiti asi lepsi nez strilet od boku.

určitě. jen do monetu této diskuze bych nevyjmenoval ani jeden takový nástroj ;)

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #19 kdy: 05. 04. 2014, 18:25:59 »
O Perlu porad vsude ctu, ze je read-only. ...

Jardo, já mám pocit, že o perlu se píše, že je právě "write-only",  ;D



Ivan

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #20 kdy: 05. 04. 2014, 23:16:42 »
je to brutální blbárna. zatím mám 4 stroje a bude jich nevím kolik? aktuálně to dělám tak že mám u klávesnice A4, načáranou tabulku s věcí co dělám a fajfkuju si na jakým stroji jsem to udělal

Jestli mas jen 4 stroje (a ne 400) tak si nainstaluj paralel ssh (pssh) anebo dsh (od IBM). Oboje ti umozni spoustet prikazy vzdalene na nekolika serverech najednou. U pssh pises prikazy do konzole a vystup se objevuje v nekolika XTERMech jeden pro kazdy server). dsh ma vsechno v jedny konzoli a kazda radka vystupu je prefixovana jmenem serveru ze kteryho prisla.


mc

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2014, 12:32:37 »
O Perlu porad vsude ctu, ze je read-only. ...

Jardo, já mám pocit, že o perlu se píše, že je právě "write-only",  ;D

Taky mám dojem, že chtěl spíše učinit narážku, že perl je "write-only".

Ovšem musím proti tomu protestovat! V perlu lze zcela normálně psát velmi srozumitelně - dokonce si myslím, že mnohem srozumitelněji než jinde. Ano, je možné napsat i něco velmi nesrozumitelného (čemu ani autor za 5minut nebude rozumět). V tomto směru existuje možná v perlu trochu problém, že je možné vytvořit velkou nesrozumitelnost - nicméně pokud autor chce, aby to bylo čitelné i ostatními co nejsou v perlu příliš zběhlí (i jím samotným po nějaké době) tak to není problém vhodně psát...

V perlu mám napsanou sadu nástrojů co třeba pracují s ldap, vytvářejí klíče pro ssh, zapisují do databáze nějaké inicializační záležitosti... Prostě pro mne byl perl dobrou volbou.

Ivan

Re:Administrace pomocí Perlu
« Odpověď #22 kdy: 06. 04. 2014, 13:59:54 »
Ovšem musím proti tomu protestovat! V perlu lze zcela normálně psát velmi srozumitelně - dokonce si myslím, že mnohem srozumitelněji než jinde.
"Problem" Perlu je tam, ze ho vytvoril "Lingvista". Tzn expert na jazyky (nejen pocitacove, ale formalni). Proto se Perl neda parsovat zadnym normalnim parserem a jeho syntaxe je velice volna.

Proto program v Perlu muze pripominat prirozeny jazyk (anglictinu)
, muze vypadat jako funkcionalni jazyk(kdyz pouzijete map/reduce/grep a anonymni bloky)
, muze vypadat jako objektove orientovany jakyk (kdyz pouzijete objekty)
anebo muze vypadat jako rozsypany caj (kdyz pouzijete implicitni promenne)

Je to presny opak Javy. Ta se parsuje velice snadno a naopak nuti programatory pouzivat stejny styl psani.