Tehla z Ideapad S205 po update

nou

Tehla z Ideapad S205 po update
« kdy: 22. 02. 2014, 18:39:50 »
Mal som dlhsiu dobu vypnuty svoj IdeaPad S205. Dnes som dal aktualiovat balicky. Bolo toho 500MB pricom sa urcite aktualizovalo aj jadro a pravdepodobne aj grub. Dal som ho restartovat a ked som prisiel naspet tak som nasiel len ciernu obrazovku. To ma ale prilis neprekvapilo pretoze to sa mi stavalo ked mi aktualizacia grub zmenila poradie v UEFI takze som vzdy musel nastartovat live USB a opravit to pomocou efibootmgr. Po dalsom restarte sa ale uz len ukaze na okamih logo lenovo a nasledne sa restartuje a takto stale dookola. mam podozrenie ze tentoraz musela aktualizacia grub uplne pokaslat. totiz co si spominam bola tam aj polozka setup ktora spustala BIOS.
« Poslední změna: 23. 02. 2014, 21:46:42 od Petr Krčmář »


nou

Re:tehla z Ideapad S205 po update
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2014, 18:50:09 »
asi sa mi stalo to iste co tomuto https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=166263&p=1 tiez si vymazal vsetky zaznamy boot zoznamu


nou

Re:Tehla z Ideapad S205 po update
« Odpověď #3 kdy: 28. 02. 2014, 20:23:18 »
dakujem za odpoved. ten prvy odkaz som ja :) skusal som vytvorit recovery usb flash na bios ale nepodarilo sa. kontaktoval som oficialny servis lenova kam to odnesiem po tom co vytiahnem von disk. uvidim ako sa vyjadria tam.

someone

Re:Tehla z Ideapad S205 po update
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2014, 10:30:18 »
Recovery flash jsem take zkousel, bohuzel zadna z kombinaci Fn+R, Fn+B, Fn+Any_Key nezpusobila zazrak. Stejne tak alchymie s bootx64.efi jakozto defaultnim shellem nic moc nedela. Stroj mi zcela evidentne osaha bootovaci media, ale vykasle se na ne.

Jsem zvedavy na vyjadreni servisu, imho staci akorat preflashovat ten NVRAM chip s efi nastavenim.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tehla z Ideapad S205 po update
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2014, 20:15:45 »
Kristova noho, to jsou dneska stroje. Clovek aby se na to bal podivat. A za to chteji penize?

someone

Re:Tehla z Ideapad S205 po update
« Odpověď #6 kdy: 04. 03. 2014, 22:52:12 »
Souhlas, taky se podivuji, jak nekdo dokaze zprasit implementaci standardu. Tusim, ze tohle je snad jeden z prvnich radoby-EFI zarizeni z dilen Lenova, doufam, ze od te doby se to uz naucili lepe.

Ale mnohem vice mne udivuje, ze v dobe, kdy udelat cihlu z telefonu je temer nemozne a i z preruseneho flashovani firmwaru se to umi vzpamatovat, je tak jednoduche nekolika naprosto obycejnymi prikazy poslat do haje cely stroj. Navrat do doby, kdy software umi nicit hardware.

nou

Re:Tehla z Ideapad S205 po update
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2014, 14:29:35 »
update: konecne sa ozvaly z servisu. vysledok diagnostiky vadna maticna doska.