Dell D430 Dock Audio nehraje

Pavel 'TIGER' Růžička

Dell D430 Dock Audio nehraje
« kdy: 12. 07. 2013, 16:46:41 »
Krásné páteční odpoledne. Řeším jak zprovoznit v docku D430 audio výstup, když přepojim konektor z notebooku do docku, hraje jen notebook. Google mi prozradil, že ten problém existuje, ale byl li úspěšně vyřešen jsem se už nedočetl.

Pavouk106

• 2 358
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
Re:Dell D430 Dock Audio nehraje
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2013, 17:41:48 »
Nevím, jak to napsat, zkusím to stručně a jasně. Jde o jiný "problém", možná ale má podobné řešení.

Mám HP Mini 110-3100 (nebo tak něco). Valí mi na tom Gentoo. Od začátku jely sluchátka, ale vestavěnej repráček ani ň. Respektive pípat uměl, chyba v připojení nebyla, signál do něj dokázal jít. Proč to teda nevalilo v Gentoo? Po roce jsem se do toho opřel a kápnul na to - kromě nějakýho běžnýho Intel HDA jsem v jádře musel zapnout nějakej konkrétní čipset zvukovky (už nevím co a pro Tebe to stejně nemá význam), překompiloval jádro a od tý doby jedu se zvukem i z repráčku.

Pointa - Nemoho by to být tím, že v jádře není podpora pro něco, co by zprovoznilo výstup v docku?

Pokus - vezmi nějaký live distro (třeba SLAX?) a zkus to v něm. Ideálně to startuj už na docku, aby už při startu případně viděl, s jakym HW se musí popasovat.

Možná to je k ničemu, možná to vyřeší problém...

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2013, 20:00:27 »
No bude to nějaká kravina, zvukovka se hlásí jako 0,0 tak zkusit něco jako 0,1, ale zatím jsem nenarazil na žádné livko, kde by to fungovalo. Slax ukazuje třeba dvě totožné zvukovky, ale i když je prohodím, tak je to bez výsledku. Dockem to určitě nebude, protože když do něj zapojuji konektor, tak v bednách lupne, stejně jako v notesu, jen potom hraje z notesu :-/

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2014, 10:37:08 »
Mám tu rest, nakonec byl vyřešen, jen jsem to pozapoměl dopsat:

/etc/modprobe.d/alsa-base.conf

přidáno:

# uprava pro dock audio
options snd-hda-intel model=dell-m22 enable=1 index=0
alias snd-card-0 snd-hda-intel
alias sound-slot-0 snd-hda-intel

V ovládání hlasitosti se objeví IEC958 a IEC958 Default PCM. Obojí zaškrtnout a zvuk hraje z dokovací základny. Aby přestal hrát reproduktor notebooku, je nutné ztlumit Master, ne však zaškrtávatkem, ale posuvníkem.