Je JavaScript mrtvý?

Riff

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #30 kdy: 06. 03. 2014, 12:49:19 »
Citace
Nebudete trochu retardovanej?

Ironie


Karel

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #31 kdy: 07. 03. 2014, 08:32:03 »
Citace
Nebudete trochu retardovanej?

Ironie

no proto  :D

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #32 kdy: 07. 03. 2014, 09:34:02 »
Profesionálního programátora téměř všichni (mimo většiny jeho kolegů) považují za retarda. :-)

Nobody

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #33 kdy: 07. 03. 2014, 09:53:57 »
Bez JS a HTML dnešní web vůbec nemůže existovat ... Ukažte mi web, který jste udělali bez JS  ;)

Neni to sice moje prace, ale tenhle jde i bez JS.

Karel

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #34 kdy: 07. 03. 2014, 10:59:59 »
Bez JS a HTML dnešní web vůbec nemůže existovat ... Ukažte mi web, který jste udělali bez JS  ;)

Neni to sice moje prace, ale tenhle jde i bez JS.

Pokud chces jen castecnou funkcionalitu tak bez js bezi hodne webu. Ale vsichni dneska chteji naseptavani, ruzna slajdovatka nahledy obrazku atd .... to bez js proste nefrci, jeste si muzes sadomasochisticky ty komponenty udelat pomoci flashe nebo javy pripadne silverlight




robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #35 kdy: 07. 03. 2014, 12:01:01 »
Toho javascriptu (i ostatního balastu okolo) by dle mého mohlo být méně. Nezlobte se na mě, ale fakt mě dokáže rozčílit, když přijdu na nějakej random web s novinkama, kde mi začne hučet ventilátor a trvá 5 vteřin, než můžu vůbec začít scrollovat, páč tam někdo dal upamockrutý animejšn džejkvery fíčury, díky kterým se to stává nepoužitelným. Fakt se těším na časy, kdy bude potřeba na google přijít s 8 jádrovým procesorem
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Karel

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #36 kdy: 07. 03. 2014, 12:29:14 »
Toho javascriptu (i ostatního balastu okolo) by dle mého mohlo být méně. Nezlobte se na mě, ale fakt mě dokáže rozčílit, když přijdu na nějakej random web s novinkama, kde mi začne hučet ventilátor a trvá 5 vteřin, než můžu vůbec začít scrollovat, páč tam někdo dal upamockrutý animejšn džejkvery fíčury, díky kterým se to stává nepoužitelným. Fakt se těším na časy, kdy bude potřeba na google přijít s 8 jádrovým procesorem

to je vec druha, ale souhlas to bastleni dnes predevsim jQuery pluginu je cestou do pekel, lec doba si to zada, je to o penezich, nebo aspon ja mam takove zkusenosti, jde o to ze spousta lidi tam ty blbiny chce ale neni ochotna za to moc platit takze se pouziji vselijake knihovny a vykon se neresi, hlevne ze se to hezky hejbe, kdyz na nektere blbiny reknu ze to je docela slozite dost casto dostanu odpoved facebook to ma. A protoze to zakaznik chce ale neni ochotnej dostatecne zapletit splaca se to a je vystarano.



bydga

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #37 kdy: 07. 03. 2014, 12:37:13 »
Zkusím to napsat ještě jednou a naposled :) Javascript NEROVNÁ SE bastlení jquery! Když už jsme u toho frontendu: google closure library

http://nodejs.org/api/
Existuje server side javascript: google V8 engine
Pro ukázku example jak napsat HTTP server na pár řádek:
Kód: [Vybrat]
var express = require('express');
var app = express();

app.get('/hello.txt', function(req, res){
  res.send('Hello World');
});

app.listen(3000, function() {
  console.log('Listening on port %d', server.address().port);
});


Dál, většina nosql úložišť defaultně pracuje s javascriptem.
Mongodb: cli klient funguje jako interpret javascriptu.
Dotazovací systém elasticsearche (byť je jako takový psaný v javě) je ....chvilka napětí...: JSON (JAVASCRIPT object notation)
CouchDB - javascript


Jinými slovy, ANO, javascript MÁ budoucnost. A pokud se vám nelíbí bracket-hell ala "}));", existuje http://coffeescript.org/


JPu

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #38 kdy: 07. 03. 2014, 12:47:57 »
Podle mě v budoucnu nebudou žádné běžné aplikace, které by běžely mimo prohlížeč. Místo "operačního systému" najede po zapnutí "prohlížeč" a pojede se online, byť třeba i s dočasným ukládáním na offline úložiště.

Ano a postupne sa prejde na online ulozisko. Vidis, ako sa spravaju ludia/firmy v dnesnej dobe, dobe cloudu? Tvoja vizia je este velmi daleka a ci aj vobec realizovatelna. Neviem si predstavit ako by pracovali nejaky vyvojari, grafici niekde na online systeme. Je to nezmysel, momentalne.

royalo

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #39 kdy: 07. 03. 2014, 13:25:21 »
Neprijde mi, ze by pro praci s JSONem bylo nutny mit cokoliv spolecnyho s Javascriptem. Napsat webovy server na par radku jde, diky knihovne, ktera to podporuje (schvalne se podivejte do jejiho zdrojaku, asi vam spadne pusa az do sklepa). A uprimne, volil by jste nejakou HTTP knihovnu v Javascriptu, nebo "skutecny", v C++ napsany server, jako treba nginx, ktery toho podporuje mnohem vice a mnohem rychleji?

Javascript na strane backendu je trend, ktery zmizi do par let, podobne jako bylo treba Delphi.

Karel

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #40 kdy: 07. 03. 2014, 14:03:36 »
Podle mě v budoucnu nebudou žádné běžné aplikace, které by běžely mimo prohlížeč. Místo "operačního systému" najede po zapnutí "prohlížeč" a pojede se online, byť třeba i s dočasným ukládáním na offline úložiště.

Defakto necim takovym to cele zacalo, mam namysli jeden pc a sposta terminalu,  pak prisla doba kdy kazdy musel mit samostatny pocitac, ted to zas zaciname vse davat do cloudu,  a takhle stale dokolecka.

Riff

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #41 kdy: 07. 03. 2014, 18:53:47 »
Citace
nějakej random web s novinkama, kde mi začne hučet ventilátor a trvá 5 vteřin, než můžu vůbec začít scrollovat, páč tam někdo dal upamockrutý animejšn džejkvery fíčury

Na animace je tady CSS3 s HW akcelerací, výpočetně náročný kód se dá rozházet do vláken, před intenzivní prací s DOMem je vhodné upravované prvky z DOMu vyjmout, některé komponenty se můžou inicializovat až těsně před použitím, při velkém množství elementů pomůže delegování událostí, atd, atd. Prostoru pro optimalizace je plno, jen je využít.

royalo

Re:Je JavaScript mrtvý?
« Odpověď #42 kdy: 07. 03. 2014, 19:03:35 »
Jako by to bylo opravdu potreba, na webu s novinkama.