Konzultace - pomoc s učením Linuxu

Jimm

Re:Konzultace - pomoc s učením Linuxu
« Odpověď #30 kdy: 07. 03. 2014, 18:46:43 »
Aha, sorry, jestli má cenu se to učit, to byl jiný thread, tady se na tohle zrovna neptal.  :D


Re:Konzultace - pomoc s učením Linuxu
« Odpověď #31 kdy: 08. 03. 2014, 01:46:10 »
Aha, sorry, jestli má cenu se to učit, to byl jiný thread, tady se na tohle zrovna neptal.  :D

Nikdo nejsme neomylní. Ale jsem rád, že i někdo jiný než já se splete a odpoví na otázky do jiného threadu...

Něco se pořádně naučit není o tom jestli ho poplácáme po zádech a řekneme: Jdi do toho, svět ti leží u nohou a ty ho dobudeš!
To s tebou souhlasím, ale rozhodně nebudu jako dva "jiní" linuxáři mu tvrdit, že to nemá cenu a že je to zbytečné. Když sám považuji jakékoliv nové informace, a to i ty pro které nemám v současnosti praktické využití, jako obrovský přínos pro svou osobu.


Je to těžká dřina, buď chce nebo nechce. Po nocích až ho budou pálit oči a v práci bude usínat mu taky nebude nikdo mazat med okolo huby. 
Hmm, mi něco povídej. Znám to. Zrovna jsem dojel s plesu, a hold práce nepočká. Takže udělat dálkově update serveru, aktualizaci laptopu, změnit DNS ... a další blbosti co musí být do rána hotové.
Ale to je při jakékoliv adminské práci. Když se dělá poctivě.


Na světě existují tisíce troubů které neuznávám za adminy a přesto se tím živí, ale to je mé měřítko. To měřítko má každý jiné, takže co má a co nemá cenu?
Hmm, pravda, ale horší je to, že se ti "troubové" tím živí lépe než já. Jestli nebude mít pravdu ten můj kamarád, co mi tvrdí následujíci:
"Vole, proč to těm lidem děláš tak aby se jim to nepo****, udělej to jen tak na oko ať tě zase musí zavolat."
"Vole, proč jim instaluješ linux, když se to nesere. Dej jim widle a nejhorší antivirus, se jim to posere a zase ti zaplatí"

Je pravdou, že jeho názory beru velmi s rezevou. Dělat něco jen aby se neřeklo, na to nemám žaludek. Navíc, ti co se jim to nesere, říkají dalším a ti mne volají. Vydělám sice méně, ale klidně spím.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---