Platobný terminál - POS a Linux

Platobný terminál - POS a Linux
« kdy: 22. 02. 2014, 10:38:31 »
Do firmy ku znamemu potrebujem nahodit kamerovy system ktory bude bezat na debiane..a nechcem dalsi pc kvoli terminalu s windowsom...rad by som terminal ktory pojde na linuxe....
viete poradit ci to je mozne? vdaka
« Poslední změna: 23. 02. 2014, 21:42:59 od Petr Krčmář »


SB

Re:Platobný terminál - POS a Linux
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2014, 08:24:36 »
Z praxe v ČR nemám zkušenost, že by banka řešila se zákazníkem napojení jeho terminálu, naopak banka terminál dodává (často přes jiné firmy), přičemž každá má jiné terminály s jiným firmware a jinými možnostmi připojení a komunikace (a kvality). Co jsem viděl, tak je dodáván terminál buďto s komunikační knihovnou pro widle (o linuxu nevím, ale možná jsem to někde zahlédl), nebo pouze specifikuje binární komunikační protokol - to napojíte ke všemu, ale ten protokol musíte implementovat, což je opruz jak prase.
Takže v první řadě optat se bank, jaké terminály s jakou komunikací poskytují.

Re:Platobný terminál - POS a Linux
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2014, 08:46:16 »
Neviem ako je to u vas, ale ak myslis POS terminal, tu strandu, cez ktoru sa da platit kartou, tak su verzie, ktore len pripojis na siet a suma sa zadava rucne cez klavesnicu + potom podas klientovi a on zada pin.
Ak chces nieco automaticke, tak to je vo vacsine pripadou len obycajna komunikacia cez seriovy port.

neron

Re:Platobný terminál - POS a Linux
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2014, 08:55:27 »
Ano, zpravidla je to tak, že banka dodává terminál. Ale taky je pravda, že všechny co jsem měl v ruce bez problémů komunikovali s Linuxovou kasou, zpravidla přes seriový port nebo USB. Už je to nějaký pátek, takže si nevzpomenu co to bylo za značky/typy, ale neviděl bych v tom problém.

SB

Re:Platobný terminál - POS a Linux
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2014, 13:35:35 »
Předpokládal jsem komunikaci mezi terminálem a platební aplikací, samostatný terminál opravdu problémem není.
Terminál není problém fyzicky připojit na port, ale umět komunikační protokol firmware. Co jsem zažil já, tak se nikdy o žádný standard nejednalo. Tím neříkám, že takové terminály neexistují.