Základní deska chce AMD APU

Základní deska chce AMD APU
« kdy: 19. 02. 2014, 18:11:15 »
Zdravím, pořídil jsem základní desku GIGABYTE F2A88XM-HD3 a k ní procesor AMD Athlon II X2 340.
Jde mi o levnou sestavu a líbilo se mi, že základní deska má DVI výstup na monitor. Po sestavení však z DVI (ani VGA) nešel žádný signál. Pokud jsem si půjčil z jiného PC grafickou kartu, vše šlapalo, ale interní grafika prostě nejde. Upgradoval jsem BIOS, nastavit interní GPU jako primární a stále nic. Nakonec jsem se na stránkách výrobce desky dočetl "To use the onboard graphics port, you must install an AMD APU with integrated graphics." Ale ani po hledání na netu mi není jasné co tam mám dát, aby ta interní grafika fungovala?? Chápu to že musím vyměnit ten můj procesor za nějaký jiný, ale netuším jaký..
Jde mi o levné řešení, základní deska byla 1400,- a CPU 900,- z Alzy, tak tam nechci dávat procesor za tisíce, jen něco aby fungovala grafika. Díky.
« Poslední změna: 20. 02. 2014, 10:28:18 od Petr Krčmář »


Re:Základní deska chce AMD APU, máte s tím někdo zkušenost?
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2014, 18:22:22 »
Myslíte že by tam mohlo fungovat tenhle procesor: AMD A4-5300
http://www.alza.cz/amd-trinity-a4-5300-d357412.htm

Píšou "Jedná se o další přírůstek do rodiny tzv. APU (Accelerated Processing Unit). Je založen na inovativní architektuře spojení víceprocesorových jader, grafického jádra s podporou Microsoft DirectX 11"
Je to ono?

mecky

Re:Základní deska chce AMD APU, máte s tím někdo zkušenost?
« Odpověď #2 kdy: 19. 02. 2014, 18:25:33 »
ano, a4-5300 tam pojde
je to sposobene tym ze dnes uz nieje grafika integrovana v doske, ale v procesore, Athlon proste ziadnu grafiku neobsahuje

Re:Základní deska chce AMD APU, máte s tím někdo zkušenost?
« Odpověď #3 kdy: 19. 02. 2014, 19:44:22 »
Díky za odpověď  :)
Již jsem ho objednal, tak jsem na to zvědavý  :o