Vaša obľúbená služba na uploadovanie/zdieľanie fotografií

Dobrý deň,
môžete mi odporučiť dobrú službu pre nahrávanie fotografií. Uvažujem Flickr a Picasa. Moje primárne požiadavky:

- možnosť stiahnuť všetky nahrané fotografií naraz, ak sa v budúcnosti rozhodnem prejsť ku konkurencii (samozrejmosťou je pôvodná kvalita nie resizovana verzia)
- klient (môže byť kľudne od tretích strán) pre Windows a Linux (Android je vítaný ale nemusí byť) alebo jednoduché webové rozhranie (so službou budú pracovať rodičia ktorí niesu moc PC zdatný)
- podpora plného rozlíšená fotografie, uploadované fotografie budú prevažne zhotovené fotoaparátom mobilného telefónu, takže dúfam že väčšina súčasných služieb má limit ďaleko nad
- jednoduchosť: doteraz rodičia používali Dropbox, ktorý vyžaduje len skopírovať súbory do určenej zložky (popravde by pri droboxe zostali ale fotky ukrajujú miesto ktorého na Dropboxe nieje až tak veľa a tak isto je nutnosť mať fotografie aj fyzicky na lokálnom disku)
- organizácia: schopnosť vytvárať albumy alebo nejaké ekvivalentné štruktúry (labely a pod)
- veľká kapacita: Pokiaľ viem Flickr ponúka 1TB, ktorý sa zdá byť na jpg subory viac než dosť
- súkromie a schopnosť zdieľania albumu online s ľuďmi ktorí nepoužívajú rovnakú službu napr jednoduchým zaslaním odkazu
- spracovanie obrázkov ako orezanie zmena veľkosti, croping atď nie sú potrebné, jedna sa mi primárne o upload/sharing nie o editovanie
- pokročilejšia prvotná konfigurácia nie je problém (mám skúsenosti s Linuxom, Windowsom a pod.)

Čítal som klady a zápory pre obe služby. Čo mi vadí je napr. že sťahovanie všetkých albumov z Flickr nie je tak jednoduché a musíte použiť rôzne "hacky" a nieje žiadna záruka že to bude fungovať aj v budúcnosti. Ďalšia vec ktorá mi nevonia je politika Googlu, už sme pár krát boli svedkami zrušenia populárnych služieb, preto potrebujem mať možnosť stiahnuť si všetky svoje fotky späť. Čo som sa dočítal tak ohľadom klientov je na Linuxe dosť problém pre obe služby, prakticky pre obe treba použiť niečo od tretej strany. To by nevadilo no neviem aká je záruka  fungovania do budúcna, či sú to klienti vytvorený pomocou API služieb alebo je to opäť nejaký workround. Taktiež zopár z nich sa zdá byť neudziavanych (flickrfs). zaujímavý vyzerá byť digiKam. Aké su Vaše skúsenosti?

Ďakujem


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Vaša obľúbená služba na uploadovanie/zdieľanie fotografií
« Odpověď #1 kdy: 27. 01. 2014, 10:46:28 »
Tohle vypadá na nahození vlastního serveru.

Re:Vaša obľúbená služba na uploadovanie/zdieľanie fotografií
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2014, 14:33:56 »
To chcem naozaj tak vela aby som si svoje fotky mohol uploadovat, zdielat s rodinou a v pripade potreby stiahnut spat v povodnej kvalite :D clovek by povedal ze dnes je milion sluzieb tohoto typu. Ked toto nedokaze Picasa ani Flickr unika mi potom vyznam tychto sluzieb. Vdaka za odpoved, ale skusim este popozerat, jednoducho sa mi nechce verit ze dnes taka sluzba nieje dostupna.

bekheir

Re:Vaša obľúbená služba na uploadovanie/zdieľanie fotografií
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2014, 15:48:28 »
pozor, je rozdiel medzi

1. stiahnut v povodnom rozliseni (flickr vie)

2. stiahnut vsetko ulozene naraz v povodnom rozliseni (flickr zrejme nevie)

skydrive vie zdielat fotky / priecinky a zaroven sa da priecinok aj stiahnut (takze ak v nom je napr. 1000 fotiek, tak to bude pokojne aj 2 GB zip subor).

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Vaša obľúbená služba na uploadovanie/zdieľanie fotografií
« Odpověď #4 kdy: 27. 01. 2014, 16:00:54 »
Zadna takova sluzba neexistuje a existovat nemuze. Musis mit vlastni server, kde si bude hlidat pristup pro celou rodinu (PGP, VPN ... to lze naucit i babicky touzici videt svou vnucku. Vse je na Tobe, jak to vyresis), protoze existuje propast v otazkach etiky, moralniho hlediska i zakonu. O Skydrive a prirazene accounts vcetne problemu muzes prijit pouhym pranim, kde bude male dite v kostymu ala vceli vila a jedine odhalene misto je krk. To puritanskym debilum bohate postaci - svou the Grave of Liberty maji. Ty budes mit problemy se zakony.

Vlastni server, striktni pristup, sifrovat a sifrovat. S OpenPGP a KeePass se da naucit i 84 leta prabavicka a lze to zvladnout na dve kliknuti.


Re:Vaša obľúbená služba na uploadovanie/zdieľanie fotografií
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2014, 16:06:45 »
Ja pouzivam ImageShack, ale ne vylozene na fotky, spis kdyz obcas nekde potrebuju dat direct link na obrazek. Jestli umi stahovat vse nejak privetive nevim, ale neni problem si nechat vygenerovat direct linky na vse, ulozit to do souboru a nakrmit wgetu: wget -i filelist.txt
Mam ale tuseni, ze tam je limit na velikost souboru (nikdy sem na nej nenarazil), ale co hur, asi i na pocet fotek. Sice se daji uploadovat i bez uctu, ale pak nad tim nema clovek skoro zadnou kontrolu. Dalsi neprijemnosti je, ze si pozmenuje nazvy souboru.
Nevim jak jinde, ale ImageShack klidne prijme i PNG bez konverze, coz je pro me zasadni, pro fotky ale irrelevantni.

Pokud vim, vetsinou si lidi hodne chvali http://photobucket.com/