C# nebo Python?

Daryl

C# nebo Python?
« kdy: 22. 01. 2014, 19:23:15 »
Ahoj. Chci se zeptat na Váš názor - s čím mám začít?

S Pythonem jsem ještě nikdy nepracoval. Se C# jsem došel jen k objektovému programování, ale tam jsem celkem tvrdě narazil. A o Pythonu se říká, že je to jazyk vhodný pro začátečníky, tak mě napadlo, že bych se tím mohl zlepšit.

Ještě dodám, že hodlám C# v budoucnosti používat, teď jde jen o to, zda s tím "začít" už teď nebo až po Pythonu.

Díky moc :)


msr

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2014, 19:31:59 »
Pro začátečníky je rozhodně lepší C#. Později se jím i můžeš živit. Python je tak na hraní a je lepší v něm dělat až později, protože je náročnější udržet v něm kvalitu, kterou potřebuje.

alfonzaa

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2014, 19:55:44 »
Proč myslíte, že je Python nahraní? Tím to nechci obhajovat, zajímá mě názor proč v současnosti nejpoužívanější skriptovací jazyk je pouze na "hraní"?

DK

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2014, 20:11:15 »
msr: blbost

Daryl: zacni s Pythonem, nauc se v nem, jak funguje OOP a pak prejdi na c# (hlavne nezapomenout na "beztypovost" pythonu)

msr

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #4 kdy: 22. 01. 2014, 20:12:25 »
Sám jsi to řekl. Skriptovací. Skripty do pár tisíc řádků se ještě dají, ale více stojí moc úsilí a nevyplatí se to. Určitě to ale půjde, jen proč to dělat. Python má svoje využití, ale pro začátečníky má zbytečně moc zajímavých věcí a hlavně je dynamicky typovaný, což je pro začátek také k ničemu.


synephrine

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #5 kdy: 22. 01. 2014, 21:34:56 »
C# aj pyton maju podobny objektovy model, ani v Pythone sa objektom nevyhnes. takze ked uz si zacal s C#kom tak v tom pokracuj. Python ma nevyhodu v tom ze momentalne vedla seba funguju 2 navzajom nekompatibilne verzie 2.x a 3.x a ani jedna z nich neni uplne idealna volba (2ka je neperspektivna a 3ka je nedokoncena).

msr

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #6 kdy: 22. 01. 2014, 22:10:11 »
Hlavně začínat s jazykem, který nemá rozhraní a všichni kolem tvrdí, že ho nepotřebuje, mi nepřijde úplně dobrá volba. Samozřejmě lze využít třeba ZCA a nebo rovnou pořádný jazyk :D

txt

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #7 kdy: 22. 01. 2014, 22:34:57 »
Pro C# je víc pracovních míst (hned po Javě nejvíc). Ale oproti Pythonu je to dost ukecaný jazyk. Dělával jsem v C, potom C# a teď zkouším Python. Pokud nedělá problém anglická literatura doporučil bych spíš Python.

C# aj pyton maju podobny objektovy model, ani v Pythone sa objektom nevyhnes. takze ked uz si zacal s C#kom tak v tom pokracuj. Python ma nevyhodu v tom ze momentalne vedla seba funguju 2 navzajom nekompatibilne verzie 2.x a 3.x a ani jedna z nich neni uplne idealna volba (2ka je neperspektivna a 3ka je nedokoncena).
Proč by měla být verze 2 neperspektivní??

Kozzi

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #8 kdy: 22. 01. 2014, 22:47:54 »
Co tak koukam na komentare doba, kdy se dalo rict ze uroven rootu za neco stoji je pryc. Jinak receno, dle tve otazky doporucuji spis najit jiny obor nez programovani. Ne opravdu nechcu byt zly. Ale pokud si s C# narazil, tak si nemyslim ze ma smysl pokracovat. Teda otazkou je kolik ti je let. Pokud je ti okolo 12 let, tak potom samozrejme je to v pohode. Jinak python je urcite fajn jazyk at uz verze 2 nebo nova verze 3. Pokud by si se pro nej rozhodl tak doporucuji pouzivat nejnovejsi verzi.

Daryl

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #9 kdy: 22. 01. 2014, 22:57:20 »
Kozzi: Taky nechci být zlý, ale jen narazit na překážku a hned to vzdát? To je celkem blbost. Nevím, toto mi nedává smysl :)

Radek Miček

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #10 kdy: 22. 01. 2014, 23:02:21 »
Citace
Proč myslíte, že je Python nahraní? Tím to nechci obhajovat, zajímá mě názor proč v současnosti nejpoužívanější skriptovací jazyk je pouze na "hraní"?

Protože je tzv. dynamicky typovaný - přesněji jeho typový systém má pouze jeden typ.

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #11 kdy: 22. 01. 2014, 23:58:17 »
Kozzi: Taky nechci být zlý, ale jen narazit na překážku a hned to vzdát? To je celkem blbost. Nevím, toto mi nedává smysl :)

A proč to teda vzdáváš?!  ??? :o Když si narazil u objektů tak je otázka jestli změna jazyka něco vyřeší. Radši se snaž pochopit OOP  ;)

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #12 kdy: 23. 01. 2014, 00:50:36 »
Daryle, myslim, ze daleko dulezitejsi, nez v jakem jazyce se naucis programovat, je co a s jakym nadsenim budes programovat. Nadchazejici flame zdejsich kolegu te nikam neposune.
Ucit se programovat jen tak zbuhdarma mi prijde jako velice bolestiva cesta s nejistym koncem. Zaklady algoritmizace a OOP si muzes osvojit leckde (ja treba vysel z "Thinking in C++" od Bruce Eckela), co je ale hrozne dulezite je, ze to musi mit nejaky cil. Programovaci jazyk (jakykoliv!) je pouhym prostredkem k dosazeni cile.
Tva otazka je proste mimo, ty chces jet nekam na vejlet, a ptas se, jakym autem tam chces jet, ale vubec nerikas, kam (popr, kudy) to bude? Az to budes vedet, tak Ti tady urcite lidi radi poradi, cim tam (radsi) jet.
Kazdy jazyk ma sve silne stranky v urcite domene a v jine je zas uplne na draka, neexistuje zadny uber-jazyk pro vsechny. Musis vedet, co chces (aspon zkusit) delat, volba nastroje je pak uz mnohem snazsi.

Jozo

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #13 kdy: 23. 01. 2014, 04:31:50 »
C#. Vies to omnoho lepsie pracovne vyuzit a ak ta bude zaujimat Python, nauc sa ho popri tom.

Re:C# nebo Python?
« Odpověď #14 kdy: 23. 01. 2014, 06:10:30 »
skus tie objekty v PHPcku....budes potom velmi rad za c#, ktory je po stranke cistoty a prehladnosti kodu o niekolko tried pred cimkolvek inym