SMSky nepochádzajúce od operátora

SMSky nepochádzajúce od operátora
« kdy: 21. 01. 2014, 22:42:38 »
zdravim,

na portali SME sa objavil clanok http://www.sme.sk/c/7075072/ukrajinskych-demonstrantov-sleduju-cez-mobily-posielaju-im-vyhrazne-smsky.html, v ktorom sa pise ze ukrajinci nachadzajuci sa v istej casti Kyjeva dostavaju SMS, z cisla ktore patri operatorovi, avsak operator sa od takychto sprav distancoval. Kedze tie spravy prichadzau len ludom v istej casti mesta, predpokladam ze sa to posiela len ludom prihlasenym na urcitych BTSkach (dufam, ze som spravne pouzil nazov zariadenia).

Odhliadnuc od politickeho aspektu clanku, ako je nieco taketo dosiahnutelne? Celkom rad by som si nieco o tom zaujimave precital...


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:SMSky nepochádzajúce od operátora
« Odpověď #1 kdy: 21. 01. 2014, 22:56:50 »
zdravim,

na portali SME sa objavil clanok http://www.sme.sk/c/7075072/ukrajinskych-demonstrantov-sleduju-cez-mobily-posielaju-im-vyhrazne-smsky.html, v ktorom sa pise ze ukrajinci nachadzajuci sa v istej casti Kyjeva dostavaju SMS, z cisla ktore patri operatorovi, avsak operator sa od takychto sprav distancoval. Kedze tie spravy prichadzau len ludom v istej casti mesta, predpokladam ze sa to posiela len ludom prihlasenym na urcitych BTSkach (dufam, ze som spravne pouzil nazov zariadenia).

Odhliadnuc od politickeho aspektu clanku, ako je nieco taketo dosiahnutelne? Celkom rad by som si nieco o tom zaujimave precital...

Ono je otázkou, jestli se skutečně jedná o SMS a jestli to není jen to lokální zpravodajství, jako je: Vítejte v jičíně. Navštivte Rumcajse, Cipísek je na dovolené ...

Jenda

Re:SMSky nepochádzajúce od operátora
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2014, 00:15:03 »
Odhliadnuc od politickeho aspektu clanku, ako je nieco taketo dosiahnutelne?
IMSI Catcher

Jenda

Re:SMSky nepochádzajúce od operátora
« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2014, 00:21:51 »
Odhliadnuc od politickeho aspektu clanku, ako je nieco taketo dosiahnutelne?
IMSI Catcher
To by odpovídalo:
Citace
Priznali však, že vedia o takých pirátskych základňových staniciach, ktoré podobné smsky môžu posielať.

evzen



Jenda

Re:SMSky nepochádzajúce od operátora
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2014, 01:33:48 »