Vyhledání obrázku s vodoznakem

Honza

Vyhledání obrázku s vodoznakem
« kdy: 09. 01. 2014, 17:57:19 »
Dobry den,

resim takovy problém - budu mit portal, kde budou eshopy vystavovat sve zboží a každý z nich (krom jinych udaju) uvede i upload svého obrazku.

Jde mi o to, aby se podobne obrazky, které se budou například lisit jen vodotiskem neukladaly vícekrát. Rad bych rozlisil, který obrazek vodotisk ma a který ne.

Je to sice komplikovanejsi, ale zatím resim tento zakladni problém.

Rad bych to vyresil v ramci PHP.

Je, prosim, někdo mezi Vami, kdo byl uz před takovou situaci postaven nebo dokonce znate nejakou knihovnu?

Dekuji a s pozdravem
Honza
« Poslední změna: 09. 01. 2014, 20:54:38 od Petr Krčmář »


Honza

Upresnim, ze se nejedna o obrazek eshopu ale jeho zboží(tam je často vodotisk).

Lol Phirae

No to je opravdu fundamentální problém, vzhledem k ceně kapacity disku.

Sten

Nevím, jestli je PHP zrovna vhodný nástroj pro něco takového :)

Jde to řešit tak, že se obrázky stejného zboží vzájemně maskují, výsledná maska se potom porovnává s ostatními maskami od stejného e-shopu, čímž se celkem snadno dá získat ten vodoznak (a pokud je to skutečně vodoznak, ne přetisk, tak ho invertováním té masky jde i odstranit). Lepší řešení by ty masky ještě prohánělo detekcí hran, pak by to zvládalo odhalit i vodoznak či přetisk, který by se různě posouval, otáčel, opakoval, případně i kroutil. Rozhodně to není nic, co byste jednorázově aplikoval při stahování obrázku. A nečekejte, že vám tohle ušetří místo, pomocná data pro ty výpočty budou dost velká :)

Můžete zkusit jednoduché řešení, že pokud dva obrázky stejného zboží ze dvou e-shopů jsou podobné nad určitý práh, tak jsou pravděpodobně bez vodoznaku. Ale pokud víc e-shopů používá podobný vodoznak, tak to vybere chybný obrázek, a pokud jsou jen dva obrázky, tak to nedokáže odhalit, který z nich má vodoznak.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jestli by to neslo pres http://services.tineye.com/TinEyeAPI. Kdyz si od nich nechate vyhledat obrazky, tak predpokladam, ze si je tam rvnou ofingerprintuji a ulozi. Kdyz si tedy nechate vyhledat jeden i druhy a pak po mensi pauze jeden z nich, vrati vam vase URL, kde je mate. Pokud nevrati nic, tak se obrazek nepodoba.

Tineyey je docela schopne. Dokaze vyhledat obrazky dost dobrym zpusobem, takze treba najde, ze obrazek se podoba stejnemu obrazku, ale oriznutemu nebo s rameckem. Cili vodoznak by to asi nerozhodil.

Dalsi moznost by bylo vzit zdrojak od Ggview a vykrast to z toho a upravit. Je tam funkce vyhledani duplikatu a umi dost dobre.

Ale otazka je, kdo bude resit falesne hlaseni schody. Budete tam mit manika, ktery to vzdy zkontroluje, aby se vyloucilo, ze treba v nabidce francouzskeho parfemu nebudete mit obrazek nocniku?