Použili jste někdy load balancer?

flv

Re:Použili jste někdy load balancer?
« Odpověď #15 kdy: 17. 01. 2014, 09:12:44 »
Hm, nicmene amazon reseni mi prijde hoden robustni.

Co jsem videl tak maji napr. zalohy DB provadene kazdou vterinu ! Coz je nejspis nejaky transakcni log.
Ve vysledku je mozne udelat revert DB na "point of time" asi 3 dny zpet, po jedne vterine.


Re:Použili jste někdy load balancer?
« Odpověď #16 kdy: 17. 01. 2014, 10:10:25 »
Hm, nicmene amazon reseni mi prijde hoden robustni.
Jo, AWSko je dobrý. Akorát to má (jako celá platforma) pár zásadních úskalí:

1. jejich řešení jsou jejich řešení. Pokud je požíváš v projektu extenzivně, nemůžeš migrovat jinam, protože prostě ten projekt bude na aws totálně závislej.

2. ceny některých služeb jsou trochu vyšší - když si to spočítáš v delším horizontu, tak občas zjistíš, že když si tu stejnou funkcionalitu rozjedeš na EC2 ve své režii, vyjde ti to o dost levnějc. Navíc se tím vyhneš problému ad 1

3. EC2 občas trochu hapruje - třeba konektivita se sem tam zacuká a nemáš šanci zjistit proč, musíš to prostě brát jako fakt. Navíc ten systém, že když mašinu rebootuješ, dostane jinou IP, není úplně příjemný. Tím spíš, že občas ti přijde mail, že máš mašinu restartovat, protože oni potřebují cosi odstavit... Jasně, dá se to řešit pomocí různých těch Elastic IP, VPC atd., jenže to právě zase to řešení prodražuje a zas problém ad 1

4. mně osobně dost sere ten způsob placení za zátěž - dopředu nikdy nevíš, kolik vlastně zaplatíš a cenová politika je děsně komplikovaná.