Zamykání verze balíčku v Synapticu

Zamykání verze balíčku v Synapticu
« kdy: 23. 12. 2013, 13:38:42 »
Z jistých důvodů jsem si v Synapticu označil určité balíčky (Thunderbird a Firefox) jako zamknuté a předpokládal jsem, že to znamená, že se mi ty balíčky neaktualizují, že na nich je nějaký "lock", který musím explicitně "unlocknout", až budu chtít aktualizovat takto označené balíčky.

Nicméně, už podruhé se to bez jakýchkoli skrupulí přepláclo těma úžasnýma, hustofrikulínkýma poslednima verzema.
Co je špatně?

PS: Aktualizuju z cmdline, tedy sudo apt update/upgrade, tyto příkazy kašlou na nějaké zamknutí v Synaticu? Dyk to je jen "Synaptic is a frontend for the apt package managent system. It allows you to perform all actions of the command line tool apt-get in a graphical environemnt...."
« Poslední změna: 23. 12. 2013, 21:11:56 od Petr Krčmář »

Re:K čemu vlastně je to "zamykání" verze balíčku v Synapticu?
« Odpověď #1 kdy: 23. 12. 2013, 13:53:40 »
Zamceni v synapticu zamyka jen v synapticu.

Zkus

sudo -i
echo <package-name> hold | dpkg --set-selections

Viz http://askubuntu.com/questions/9607/what-does-lock-version-do

(Mimochodem - zamykat si zrovna Firefox je spis masochismus. Ty nepotrebujes nove security patche?)

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #2 kdy: 23. 12. 2013, 15:02:56 »
Já jsem byl v každé distribuci tak nějak nespokojen s balíčky FF a TB, proto pužívám rozbalené z ftp.mozilla.org a od té doby mám naprostí klid a jsem plně spokojen.

« Odpověď #3 kdy: 23. 12. 2013, 17:35:32 »
...
(Mimochodem - zamykat si zrovna Firefox je spis masochismus. Ty nepotrebujes nove security patche?)

Naopak.
Nainstalovat si update Firefoxu okamžitě, co je dostupná aktualizace, je masochismus a udělá to (dle mého) jen jen, kdo si neváží svéhu času ...

PS: kdyby byly update Firefoxu jen ty security patche, bylo by mi to fuk.

« Odpověď #4 kdy: 23. 12. 2013, 17:37:12 »
Já jsem byl v každé distribuci tak nějak nespokojen s balíčky FF a TB, proto pužívám rozbalené z ftp.mozilla.org a od té doby mám naprostí klid a jsem plně spokojen.

No, to už je hodně hardcore,  :).
Ale asi to plní svůj účel ...
(dík za námět)

« Odpověď #5 kdy: 23. 12. 2013, 17:52:38 »
PS: kdyby byly update Firefoxu jen ty security patche, bylo by mi to fuk.

To je tvuj boj. Spis snesu neco + security patche nez nic a zadne security patche. Ale nejsem (vetsinou) remcal ohledne UI a naopak mam rad svoje data.
Ze neni dobre byt ten, kdo to instaluje prvni, to je samozrejme pravda, pokud neni soucasti release nejaky hodne zasadni bugfix.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #6 kdy: 23. 12. 2013, 18:15:00 »
No a pro pomalejší cyklus je tu Firefox ESR.

« Odpověď #7 kdy: 23. 12. 2013, 18:21:20 »
... Ale nejsem (vetsinou) remcal ohledne UI a ...

Kde se bere ta arogance a despekt k uživatelům, kterým vadí, že se jim rezesere těžce (a nekolikrát) nastavovaný UI?
Nehledě k tomu, že se hodně často rozdrbají i add-ony ...

« Odpověď #8 kdy: 23. 12. 2013, 19:38:38 »
Pokud mas potize s pluginy, tak uprimnou soustrast.

U UI - tady mas ocividne smulu. FF si v tom nehraje na zpetnou kompatibilitu. Se s tim smir.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #9 kdy: 23. 12. 2013, 20:26:03 »
Já tedy nevím, ale FF mám od verze tři tak nějak pořád stejný, s tím, že od té doby jsem musel asi pětkrát do about:config, abych si něco přizpůsobil. Jestli za tu dobu byl třikrát problém s nějakým pluginem, tak je to moc. Přes dva roky jedu na beta kanálu a aktuálně mám 27 beta. A vše mi funguje tak, jak má. Mezitím jsem přešel i s 32bitového linuxu na 64bitový. Tak si říkám, co dělám špatně, že se mi to nerozbíjí? Lidé kvůli sebemenší změně dělají humbuk, ale vždycky to jde vrátit zpět. Dokonce i to naprosto nové UI půjde vrátit, sice asi za použití nějakého doplňku, ale půjde to. Člověk to musí brát tak, že je to vytvářené pro masu, které je naprosto jedno, jak co vypadá. Naopak masa chce, aby všechno vypadalo tak nějak stejně. A díky tomuto trendu se může zlepšit počítačová gramotnost. Nemusíme s tím souhlasit, ale to je tak asi jediné, co s tím zmůžeme. On, až se trh nasytí mobilními zařízeními, tak to všechno bude zase jinak. Teď je to trend, ve kterém nechce nikdo zaostat.

Re:Zamykání verze balíčku v Synapticu
« Odpověď #10 kdy: 24. 12. 2013, 12:53:44 »
Já také nepsal o pluginech, ale o add-onech ...

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #11 kdy: 24. 12. 2013, 13:17:42 »
Já také nepsal o pluginech, ale o add-onech ...

No a jaké speciální používáš? Já vesměs jen Javu a Flash, nic jiného k životu nepotřebuji.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #12 kdy: 24. 12. 2013, 13:24:34 »
Ale zřejmě to zaměňujeme .... takže ... zásuvné moduly používám jen Javu a Flash .... rozšíření, těch je mnohem více, ale problémy s nima nemám. Až na to, co jsem uvedl. Prostě spokojenost.