Kde hledat zajímavou práci?

Phokz

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #15 kdy: 18. 12. 2013, 22:46:43 »
- Někdo výše psal něco o neziskovkách. Jen to ne, hlavně ne do neziskovek, které jsou závislé na dotacích.
- Vymyslet pro Vás práci, která Vás bude bavit není takový problém. Problém může být to skloubit s tím, aby Vás to uživilo.

P.S. hledáme do party aktuálně 2 lidi, možno i studenty  - někoho na frontend (javascript, html, css) a někoho na síťařinu.


vývojář

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #16 kdy: 28. 10. 2017, 15:09:37 »
Tak už jste to vyřešili? :D Téma je starší, ale problém pořád aktuální. Máte nějaké tipy, kde hledat?

Čím víc nabízíte něco co nikdo jiný nemá a ostatní to chtějí tím lépe.

Musel bys ostatní přesvědčit, že chtít kvalitu je dobrý nápad. Všude potřebují hlavně ty poslušné lopaty, i když by měli chtít něco jiného.

Homeboi

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #17 kdy: 28. 10. 2017, 15:20:49 »
Kvalitni nekro. Vetsinou fakt chteji ty lopaty. Cloveka, co prijde v 9, nabusi toho co nejvic a odejde cim pozdeji, tim lip. Tohle ceske korporaty chteji - nabusis co nejvic, zustanes co nejdyl.

Dobra strategie je pobyt nejakou dobu v korporatu, vytvorit si financni rezervu a pak zkouset startupy/vlastni veci. Pokud to vyjde, super, pokud ne, zpatky do korporatu a znova.

vývojář

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #18 kdy: 28. 10. 2017, 15:33:57 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.

gll

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #19 kdy: 28. 10. 2017, 15:53:43 »
Tyhle diskuze nikam nevedou. Zajímavá práce je příliš obecný pojem.


vývojář

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #20 kdy: 28. 10. 2017, 16:05:38 »
Tyhle diskuze nikam nevedou. Zajímavá práce je příliš obecný pojem.

Právě myslím, že tazatele chápu. Prostě něco, co je trochu nového a nejede to na starých věcech. Není problém dnes sehnat job, kde jedou na pět let starých knihovnách a starší verzi jazyka. Kdo by do toho šel? A žádný velký výzkum bych v tom také neviděl, protože chtějí, aby to jen jelo. Musí tam být něco zajímavého. Třeba dnes frčí microservices a s sebou nesou plno nových problémů. A oni ti dnes často nabídnou monolit se stoletým webem, který chtějí udržovat.

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #21 kdy: 28. 10. 2017, 16:06:20 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.

Ano, na tom se pozná, že uchazeč je blb. Dokonce i zákoník práce, který je velmi ochranářský, počítá s tím, že 150 hodin ročně je naprosto běžné, a mohou být zaměstnavatelem vyžadovány i bez příplatku. Jsou práce, kde se nedá určitým výkyvům předejít.

vývojář

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #22 kdy: 28. 10. 2017, 16:13:05 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.

Ano, na tom se pozná, že uchazeč je blb. Dokonce i zákoník práce, který je velmi ochranářský, počítá s tím, že 150 hodin ročně je naprosto běžné, a mohou být zaměstnavatelem vyžadovány i bez příplatku. Jsou práce, kde se nedá určitým výkyvům předejít.

Spíše to není běžná lopata, která jen dělá, co se jí řekne. Žádný zákoník práce mě nezajímá. Já tam jdu vyvíjet a to se dělá hodně speciálně, protože to není skládání zboží. Ať si vyžaduje co chce, já mu na to stejně kašlu. Prostě asi nevíš, jak se dělá kvalitní vývoj, proto ti přijde normální obtěžovat vývojáře (spíše lopaty) s přesčasy.

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #23 kdy: 28. 10. 2017, 16:18:22 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.
Ano, na tom se pozná, že uchazeč je blb. Dokonce i zákoník práce, který je velmi ochranářský, počítá s tím, že 150 hodin ročně je naprosto běžné, a mohou být zaměstnavatelem vyžadovány i bez příplatku. Jsou práce, kde se nedá určitým výkyvům předejít.
Spíše to není běžná lopata, která jen dělá, co se jí řekne. Žádný zákoník práce mě nezajímá. Já tam jdu vyvíjet a to se dělá hodně speciálně, protože to není skládání zboží. Ať si vyžaduje co chce, já mu na to stejně kašlu. Prostě asi nevíš, jak se dělá kvalitní vývoj, proto ti přijde normální obtěžovat vývojáře (spíše lopaty) s přesčasy.

Myslím, že v době pohovoru ví o "maličko" víc ten zaměstnavatel, co vlastně hledá.

gll

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #24 kdy: 28. 10. 2017, 16:19:40 »
Tyhle diskuze nikam nevedou. Zajímavá práce je příliš obecný pojem.

Právě myslím, že tazatele chápu. Prostě něco, co je trochu nového a nejede to na starých věcech. Není problém dnes sehnat job, kde jedou na pět let starých knihovnách a starší verzi jazyka. Kdo by do toho šel? A žádný velký výzkum bych v tom také neviděl, protože chtějí, aby to jen jelo. Musí tam být něco zajímavého. Třeba dnes frčí microservices a s sebou nesou plno nových problémů. A oni ti dnes často nabídnou monolit se stoletým webem, který chtějí udržovat.

5 let není dlouhá doba. Přepisovat software každých 5 let do nových technologií je s prominutím demence.

zas bych to s moderními technologiemi nepřeháněl.

https://circleci.com/blog/its-the-future/

gll

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #25 kdy: 28. 10. 2017, 16:25:59 »
Právě korporáty jsem už zažil a bohužel se vrátit nejde. Už na pohovoru se pozná, kdo je tam špatně. Třeba v jednom se ptali, jestli mi vadí přesčasy :D Jsem jim vysvětlil, že přesčasy jsou jejich neschopnost a ne moje starost... a neměli moc zájem. Na korporát musíš mít takovou tu běžnu "vadu" - jen půlku mozku. Jinak to tam nedáš.

Ano, na tom se pozná, že uchazeč je blb. Dokonce i zákoník práce, který je velmi ochranářský, počítá s tím, že 150 hodin ročně je naprosto běžné, a mohou být zaměstnavatelem vyžadovány i bez příplatku. Jsou práce, kde se nedá určitým výkyvům předejít.

Spíše to není běžná lopata, která jen dělá, co se jí řekne. Žádný zákoník práce mě nezajímá. Já tam jdu vyvíjet a to se dělá hodně speciálně, protože to není skládání zboží. Ať si vyžaduje co chce, já mu na to stejně kašlu. Prostě asi nevíš, jak se dělá kvalitní vývoj, proto ti přijde normální obtěžovat vývojáře (spíše lopaty) s přesčasy.

a jsme zase u lopat. Opouštím diskuzi. Lituji, že jsem sem vlezl.

Kit

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #26 kdy: 28. 10. 2017, 16:34:52 »
a jsme zase u lopat. Opouštím diskuzi. Lituji, že jsem sem vlezl.

Tomu se říká koloběh lopat v přírodě, resp. na Rootovi.

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #27 kdy: 28. 10. 2017, 16:44:04 »
a jsme zase u lopat. Opouštím diskuzi. Lituji, že jsem sem vlezl.
Tomu se říká koloběh lopat v přírodě, resp. na Rootovi.

Ten pán má pouze slabší nervy, a když věci nejdou tak, jak si představuje, je nešťastný. Patrně něco jako internetový autismus.

Ivan Nový

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #28 kdy: 28. 10. 2017, 18:10:03 »
Nejdříve musíte mít zajímavý nápad.

fdsa

Re:Kde hledat zajímavou práci?
« Odpověď #29 kdy: 28. 10. 2017, 19:40:47 »
Ty vase lopaty...

V korporatu delaj jen lopaty.
Kdyz nemas svoje projekty, jsi lopata.
Lopata bere min jak 100 tisic.

Asi vydam nejakou sbirku citatu o lopatach.

Pozn. Myslel jsem, ze programatorske schopnosti se ridi Gaussovou krivkou a ne lopata/nelopata