reklama

Binární zápis do souboru

webhope

Re:Binární zápis do souboru
« Odpověď #45 kdy: 15. 12. 2013, 19:14:28 »
Ještě mě napadlo, že až budu dělat to blokování ajpin uživatelů (tedy nikoliv blokování proxy), tak budu nakonec muset ten design změnit protože budu chtít mít propojení na tabulku s uživateli, abych věděl s kterým účtem je blokace propojená a jak dlouho bude trvat. Zrušením blokace účtu bych odblokoval i danou ajpinu. Takže je vlastně nevyhovující mít to proveení jen v jednom bajtu. Možná si o tom už psal, já ani nevím, protože jsem tě možná nepochopil. Zkrátka první tři bajty jdoucí v řadě za sebou mohou popisovat druhý třetí a čtvrtý bajt ajpiny. Další tři-čtyři bajty mohou být propojeny s id uživatelem. Při načítání a hledání ajpin to pak budu číst po šesti nebo po sedmi bajtech.

reklama

none_

« Odpověď #46 kdy: 16. 12. 2013, 12:26:30 »
Myslím, že bys měl vážně zvážit využití nějaké DB. Jakmile začneš vymýšlet relace přes různé souboru, tak ti komplexita poroste, spolu s ní chybovost a myslím si, že i výkonově to nebudeš mít o moc (jestli vůbec) lepší. Jako šuplíková úloha hezký, ale do produkce bych asi takovýhle řešení radši nedával...

webhope

« Odpověď #47 kdy: 16. 12. 2013, 13:33:03 »
Tak nejdříve je třeba to vyzkoušet a až pak to případně zavrhnout. Databázi se chci ale vyhnout každopádně, tam mi prostě vadí ta závislost a komplikovanost. I když jak petr říkal že je to banalita, tak možná pro někoho kdo dělá s databázemi každý den. Chybovost (bugy) se musí ošetřit. Pochopitelně, že ten skript asi nebude fugovat hned na poprvé, nejdříve se musí ošetřit bugy, které se ukážou až v praxi.

none_

« Odpověď #48 kdy: 16. 12. 2013, 15:38:59 »
No jestli to delas pro sebe, tak OK. Jinak na tom propalis kalhoty...

reklama