Nelze spustit notebook HP

kubur

Nelze spustit notebook HP
« kdy: 18. 11. 2013, 18:42:02 »
Zdravím, mám takový zásadní problém. Vlastním HP ProBook 4730s a nejde mi spustit systém. Po několika neúspěšných diagnostikách jsem dospěl k závěru že nejspíš selhal HDD a tak jsem koupil nový - po výměně ovšem problémy zůstavají :(
DVD mechanika  šrotuje ale nenačte instalační DVD. po pár vteřinách vypíše:

BootDevice Not Found
Please install an operating system on your hard disk.
Hard Disk - (3F0)
F2 system diagnostics
For more information, please visit: www.hp.com/go/techcenter/startup/ >> kde se mimochodem nic kloudného nedozvím

v BIOSu jsem nějaký problém neoběvil. Pokud jede diagnostika tak šrotuje dokola bez jediného výsledku.
dokážete někdo poradit? díky
« Poslední změna: 18. 11. 2013, 21:19:24 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #1 kdy: 18. 11. 2013, 18:47:32 »
Ehm... A, jako... zkusils na ten vyměněný pevný disk nejdřív nainstalovat operační systém?  ::) ;D

Něco

Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #2 kdy: 18. 11. 2013, 18:55:58 »
Lol Phirae:
Citace
...
DVD mechanika  šrotuje ale nenačte instalační DVD. po pár vteřinách vypíše:

BootDevice Not Found
...

řekl bych, že zkoušel, avšak neúspěšně; řekl bych také, že kvůli tomu sem také napsal  :)

noname

Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #3 kdy: 18. 11. 2013, 19:10:33 »
Co bootování z usb?  Není třeba špatný řadič? Bootovací usb se dá v nouzi vytvořit z cd (ozkoušeno na Ubuntu) pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
dd if=/dev/cdrom of=/dev/sdb Sice je ho pak třeba znovu vytvořit oddíly a naformátovat pro opětovné použití, ale člověk alespoň vidí, co se děje. Z usb se už dá zjistit, jestli to najde hdd nebo cdrom a pokračovat dál...

noname

Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #4 kdy: 18. 11. 2013, 19:19:53 »
PS: Pokud je k dispozici pouze dvd a není k dispozici flash s dostatečnou kapacitou, je samozřejmě možné toto takto vypálit i ze staženého obrazu CD. Jen místo /dev/cdrom bude cesta k souboru s obrazem disku (*.iso) zvolené distribuce...


Lol Phirae

Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #5 kdy: 18. 11. 2013, 19:59:25 »
řekl bych, že zkoušel, avšak neúspěšně; řekl bych také, že kvůli tomu sem také napsal  :)

Echm...

- nečitelné médium
- nebootovatelné médium
- médium nebootovatelné s daným nastavením v BIOSu (např. zapnutý secure boot)
- bootování z DVD vůbec není v BIOSu zapnuto (to, že počítač hrabe při zapnutí na DVD, samo o sobě nic neznačí o tom, že by se z něj snažil nabootovat)
- vadná mechanika
- vadný řadič

Křišťálové koule došly.

kubur

Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #6 kdy: 18. 11. 2013, 21:18:28 »
řekl bych, že zkoušel, avšak neúspěšně; řekl bych také, že kvůli tomu sem také napsal  :)

Echm...

- nečitelné médium
- nebootovatelné médium
- médium nebootovatelné s daným nastavením v BIOSu (např. zapnutý secure boot)
- bootování z DVD vůbec není v BIOSu zapnuto (to, že počítač hrabe při zapnutí na DVD, samo o sobě nic neznačí o tom, že by se z něj snažil nabootovat)
- vadná mechanika
- vadný řadič

Křišťálové koule došly.

médium je v pořádku, odzkoušeno na více strojích...

Ubuntu

Re:Nelze spustit notebook HP
« Odpověď #7 kdy: 18. 11. 2013, 21:23:44 »
na rovnakom modeli notebooku mi necitalo urcity typ DVD, pritom iny typ nerobil problem. Skus si nahrat instalacne cd na usb kluc a odtial daj bootovat, alebo skus ine cd / dvd s inym systemom, ci nemas celkovo problem s citanim s DVD.

Niekedy mi pomohlo vycistit sosovku DVD-romky alkoholom nejakym, tiez chrustalo a skusalo nacitat, ale neuspesne, a potom byhadzovalo rovnaku chybu

kubur

Re:Nelze spustit notebook HP
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2013, 21:38:54 »
vyzkouším usb klíč, snad to pomůže.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze spustit HP
« Odpověď #9 kdy: 18. 11. 2013, 22:00:14 »
médium je v pořádku, odzkoušeno na více strojích...

Na to nespolehejte, DVD media a mechaniky jsou strasny ausus. Jo, kde jsou ty casy spolehlivych noname CD. Ani lisovana nebo znackova vypalovaci DVD media vam nic nezaruci.

kubur

Re:Nelze spustit notebook HP
« Odpověď #10 kdy: 18. 11. 2013, 23:06:14 »
bootovací flash :) už je vše ok :)

Ubuntu

Re:Nelze spustit notebook HP
« Odpověď #11 kdy: 19. 11. 2013, 11:12:56 »
Nasere ak nakoniec bol problem v mechanike a nie v hdd  ;D