Toto je vyborne riesenie. Neda sa vsak pouzit v malej sieti, kde je fbsd stroj iba jeden a je maly/slaby/pomaly.
Proč? Přeložené balíky buď stáhnu pomocí http ze serveru, na kterém je repo, nebo si je z repa nakopíruju na flashku a přinesu k tomu počítači fyzicky. Co lepšího by mi jakýkoli balíčkovač mohl dopřát?
UPDATE: pardon, už to chápu - myslíte situaci, kdy člověk spravuje jenom jeden stroj a ten je ausgerechnet tak pomalý, že se na něm nedá překládat, a zároveň tam jsou potřeba okamžitě hned nové balíky jakmile se objeví v portech. OK, za takové sady podmínek máte pravdu
Ano, toto je argument, ale ja som poukazoval na nieco ine. Pkgsrc si pamata, ktore programy boli nainstalovane uzivatelom (ich meno bol parameter pkg_add) bez ohladu na to, ci su listami alebo nie. Pomocou vasho riesenia, podobne ako cez pkg_cutleaves hladate iba baliky, ktore su listami, teda baliky, na ktorych nic nezavisi. Ani jedno z rieseni vsak neodhali, ci taky balik bol explicitne nainstalovany uzivatelom (zadani ako parameter pkg_add) alebo bol stiahnuty ako zavislost automaticky. To ci je list alebo nie je, je nepodstatne.
Balíky, které uživatel explicitně instaluje, jsou za normálních okolností s pravděpodobností hraničící s jistotou listy. Výjimkou může být nějaký developerský stroj, kde si libfoo instaluju explicitně, protože nad ním chci programovat - a potom ho třeba potřebuje i nějaký jiný SW.
Stejně pořád moc nechápu, k čemu je dobré, aby si tohle balíčkovač pamatoval. Můžete dát nějaký konkrétní příklad?