Běžná hodinová sazba za IT služby

Běžná hodinová sazba za IT služby
« kdy: 17. 10. 2013, 13:15:34 »
V Liberci se jedná o poměrně velký rozptyl a tím, že zřejmě navíc opravdu chybějí lidé jenž by se tomu profesionálně věnovali. Částečně se také, alespoň je to můj dojem ne vždy potkává nabídka s poptávkou. Tedy přesněji poměrně často mi někdo píše e-maily, či telefonuje ovšem s jinými službami, než o které mám zájem nebo o které má zájem firma kde pracuji.

Jako zvláštní humor pak beru, že bych měl ředitele nebo majitele přesvědčovat o tom, že právě tyto služby potřebujeme. Je to o to více legrace, že jednak ( to zřejmě té firmě nedochází ) je proti mým zájmům doporučovat něco co mne může připravit o práci ale hlavně mají ředitele také zaregistrovaného. Tedy něco jako, my jej nechceme rušit, otravujte si ho s našimi službami vy sám .....

Obráceně služby, které bychom byli ochotni zvážit nikdo nenabízí a pokud je poptávám jako fyzická osoba nejsou lidi a čas.

Dalším problémem je zda tedy lze sehnat nové zaměstnance s potřebným vzděláním ovšem hlavním problémem bude asi praxe a způsob výuky. Nedávno jsem četl, že i na středních školách chtějí slyšet jedno to oficiálně nejlepší a v podstatě podle vyučujících jediné možné řešení. To, že by se zadal úkol a studenti sami hledali nejlepší řešení to se učí jen na málo SŠ. S tím souvisí i problémy jak správně určit výši nástupního platu u firem poskytujících IT služby v době kdy si na sebe ještě nový zaměstnanec nevydělá.
 

« Poslední změna: 17. 10. 2013, 13:30:38 od Petr Krčmář »


j

Re:Kolik je u vás běžná hodinová sazba za IT služby ?
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2013, 13:32:39 »
A co chces slyset? Bezne se Fakturuje 1500 a vic - za 1500/hod mas nejzakladnejsi veci, pokud chces ale resit neco odbornejsiho, tak si priplatis. Samo, muzes najit sismu co ti za 300 za hodinu nainstaluje widle na desktop ...  protoze to dela pri skole, a samo ti na to neda fakturu.

Pokud vim, tak trebas za konzultanta na SAP zacalujes kolem 8k/hod.

jmeno

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2013, 13:33:47 »
Java programator. 35 eur/hod. Bratislava.

hu

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #3 kdy: 17. 10. 2013, 13:55:07 »
Java programator. 35 eur/hod. Bratislava.

Přišel ses pochlubit?

creco

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #4 kdy: 17. 10. 2013, 14:04:31 »
500kč s DPH/h interní práce v servise
600Kč s DPH/h externí práze u zákazníka
1000Kč s DPH/h práce o vikendech
1500Kč s DPH/h výjezd technika ihned na zavolani
2000Kč s DPH/h konzultace a konfigurace serverů


tommm

Re:Kolik je u vás běžná hodinová sazba za IT služby ?
« Odpověď #5 kdy: 17. 10. 2013, 15:35:11 »
A co chces slyset? Bezne se Fakturuje 1500 a vic - za 1500/hod mas nejzakladnejsi veci, pokud chces ale resit neco odbornejsiho, tak si priplatis. Samo, muzes najit sismu co ti za 300 za hodinu nainstaluje widle na desktop ...  protoze to dela pri skole, a samo ti na to neda fakturu.

Pokud vim, tak trebas za konzultanta na SAP zacalujes kolem 8k/hod.

8k hodina je podle me teda uz prestrelene. V CR 400 Ojro SAPak. Napriklad jedna z nejdrazsich zemi Svycarsko za manday 1200 CHF. (aktualne 1Kč cca 22 franku...)

v CR je to zamozrejme nekde jinde a SAP je velice cenna a draha zalezitost.

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #6 kdy: 17. 10. 2013, 16:39:24 »
Ptal jsem se spíše z obráceného důvodu než je mi předhazován. spíše se mi zdá, že si některé firmy v Liberci účtují málo.

Jak napsal creco, to se mi zdá být dobře strukturované.

Widle neinstaluji ale ani je nepotřebuji nainstalovat.
Programování si zaplatím pokud to potřebuji mít v rozumném čase.
Totálně nezvládám síťařinu, protokoly a pod. max.zvládnu zprovoznit wifi po bytě na NAS a HTTP server. Doktorce jsem zprovoznil spadlou síť jen náhodou, byl to podobný problém jako jsem již řešil.

Absolutně nedokážu odhadnout jak velká oblast se dá pro zákazníky spravovat v kolika lidech ve velkém průmyslovém městě. Tedy zda absolventů SŠ a VŠ v IT oborech je dostatek v kvalitě aby to bylo k něčemu.
Ovšem nedávno se mi zdálo, že si učitel místní průmyslovky dost tahá tričko ohledně požadavků na známky přijímaných studentů.
- Nějak nechápu kdo by potom studoval na gymnáziích.

j

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #7 kdy: 17. 10. 2013, 17:25:59 »
Lbc a sever cech obecne je misto, kde je nouze o praci => sazby tam muzou byt nizsi, ale musis si uvedomit jednu zakladni vec.

Pokud ti tedy nekdo bude fakturovat 500/hod ... mel bys zacit byt velmi ostrazity ... zalezi samozrejme co si od takovy spoluprace slibujes, ale uvedom si, ze realne by dotycny mel z tech penez nejspis zaplatit nejaky ten kancl/energie/naradi/... vzdelavani (skoleni bezne stojej 5k+/den) ... a kde by na to vzal, kdyz z toho jeste taky musi zaplatit zdravotni, socialni, dane ... ucetni, ... (v priapade ze to neni zivnostnik ale firma se zamestnanci tak samo veskere dalsi zucastnene managorstvo). Samo ze pokud hodlas odebirat desitky hodin prace mesicne, tak sazba muze byt vyrazne jina, nez nejaka jednorazovka.

Jinak pro zajimavost, Capsh(jo, ty co rejzujou na mytnych branach) si fakturuje za hodinu montovani serveru do racku cca 5k.

j

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #8 kdy: 17. 10. 2013, 17:28:35 »
Apropos, mluvim o cenach bez DPH samo ...

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #9 kdy: 17. 10. 2013, 22:57:41 »
A jaká je částka u práce z domova nějaký ten Helpdesk remote ascess ?
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #10 kdy: 18. 10. 2013, 00:02:01 »
Jak napsal creco, to se mi zdá být dobře strukturované. [...] Absolutně nedokážu odhadnout jak velká oblast se dá pro zákazníky spravovat v kolika lidech ve velkém průmyslovém městě.
Fakturace za hodiny je podle mě praxe, která je možná jenom proto, že trh s IT službami není nasycený a není drsná konkurence. Přesně z toho důvodu, který píšeš v té druhé citované větě - pokud tomu nerozumím, nevím, kolik hodin je na to potřeba. A pokud tomu rozumím, tak si na to nepotřebuju najímat firmu. Čili hodinová sazba je typickej úkaz z těch vychytaných státních zakázek ala "nafakturujeme si tam co chceme, aby tam byla řádná vata a všem nám to hrálo do karet".

I když vezmu úplnou blbost jako je instalace Windowsů, jsem schopnej si obhájit, že je to osm hodin práce, ale je možný to udělat i za půl hodiny (image + nacachované updaty).

Já osobně bych se apriori nebavil s nikým, kdo by začal šermovat cenou za hodinu. To ať si vykládá svojí babičce, já chci slyšet cenu za produkt.

Sten

Re:Kolik je u vás běžná hodinová sazba za IT služby ?
« Odpověď #11 kdy: 18. 10. 2013, 00:14:52 »
8k hodina je podle me teda uz prestrelene. V CR 400 Ojro SAPak. Napriklad jedna z nejdrazsich zemi Svycarsko za manday 1200 CHF. (aktualne 1Kč cca 22 franku...)

v CR je to zamozrejme nekde jinde a SAP je velice cenna a draha zalezitost.

Myslím, že ani moc přestřelené to být nemusí. U školení na administraci jednoho big data systému pro bezpapírovou kancelář platil můj bývalý zaměstnavatel 5 k€ za (osmihodinový) den a školení trvalo tři dny. Tak se vydělávají peníze :) Ale samozřejmě v porovnání s cenou toho samotného systému to byly drobný.

Sten

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #12 kdy: 18. 10. 2013, 00:18:29 »
Fakturace za hodiny je podle mě praxe, která je možná jenom proto, že trh s IT službami není nasycený a není drsná konkurence. Přesně z toho důvodu, který píšeš v té druhé citované větě - pokud tomu nerozumím, nevím, kolik hodin je na to potřeba. A pokud tomu rozumím, tak si na to nepotřebuju najímat firmu. Čili hodinová sazba je typickej úkaz z těch vychytaných státních zakázek ala "nafakturujeme si tam co chceme, aby tam byla řádná vata a všem nám to hrálo do karet".

I když vezmu úplnou blbost jako je instalace Windowsů, jsem schopnej si obhájit, že je to osm hodin práce, ale je možný to udělat i za půl hodiny (image + nacachované updaty).

Já osobně bych se apriori nebavil s nikým, kdo by začal šermovat cenou za hodinu. To ať si vykládá svojí babičce, já chci slyšet cenu za produkt.

Problém je, že 95 % zadavatelů neví, co vlastně chce nebo potřebuje. To se pak hodně špatně naceňuje jinak než hodinovou sazbou.

lobo

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #13 kdy: 18. 10. 2013, 01:09:09 »
Ptal jsem se spíše z obráceného důvodu než je mi předhazován. spíše se mi zdá, že si některé firmy v Liberci účtují málo.
mozno problem bude v tom ze si sa nepytal.. v tvojom 12 riadkovom prispevku nie je ani jeden otaznik.

Fakturace za hodiny je podle mě praxe, která je možná jenom proto, že trh s IT službami není nasycený a není drsná konkurence. Přesně z toho důvodu, který píšeš v té druhé citované větě - pokud tomu nerozumím, nevím, kolik hodin je na to potřeba. A pokud tomu rozumím, tak si na to nepotřebuju najímat firmu. Čili hodinová sazba je typickej úkaz z těch vychytaných státních zakázek ala "nafakturujeme si tam co chceme, aby tam byla řádná vata a všem nám to hrálo do karet".

I když vezmu úplnou blbost jako je instalace Windowsů, jsem schopnej si obhájit, že je to osm hodin práce, ale je možný to udělat i za půl hodiny (image + nacachované updaty).

Já osobně bych se apriori nebavil s nikým, kdo by začal šermovat cenou za hodinu. To ať si vykládá svojí babičce, já chci slyšet cenu za produkt.

ista cast prace v IT sa jednoducho dopredu odhadnut neda nakolko sa nejedna o opakovanu cinnost...
ked ma dobry murar spravit stenu, tak to vie odhadnut presne, lebo to robil poslednych 10 rokov kazdy den... a ked ten murar nie je dobry, tak si tam nahodi este 30% casu rezervu

dopredu vies odhadnut kolko bude trvat nainstalovat 20 PC, natahat 1.5km kabelaze a rozchodit server
ale neda sa odhadnut praca ktora zavisi na zakaznikovi - analytika, dorabanie specialnych reportov, doprogramovanie nejakeho obskurneho importu dat podla takmer ziadnej dokumentacie

Tom Liberec

Re:Běžná hodinová sazba za IT služby
« Odpověď #14 kdy: 18. 10. 2013, 02:26:07 »
Souhlasím s tím, alespoň mě to tak případa, že trh s IT službami není nasycen. Tomu odpovídají i nasazene ceny, kdy jsem měl i dojem, že mě má sdělení ceny, přičemž hodinovou taxu jsem si nevymyslel já, vystrašit zapudit.

Není to o tom neodradit, zrejme do budoucna nezajmaveho, zákazníka. Náš zákazník nás pan to není ani omylem. Snad i dokud stát sekajíci schodky plati ( budou nás na splátkách na které si znovu půjčíme stát příští rok 226 miliard ) je to nejlepší zákazník.  Podle mne to i dost pokřivuje trh.
Dalším závěrem možná mylným, který jsem si udělal je, že zdejší IT školy v Liberci neprodukuji to co trh potřebuje. Potvrdil mi to i student VŠ IT v Liberci. S nabídkou brigády to již ani nezkouším. Možná by to bylo v Praze, Brně, či Ostravě ale se studenty to nevychází ani pokud odepisu dovolenou.

Prostě domněnka, odborníků je nedostatek tedy se již připravují na IT střední a vysoké škole je zrejme mylna a jsem zvědav jak se budou živit az stát bude nucen opravdu radikálne srovnat rozpočet. Faktem je, že s tím co ja už zřejme běžni uživatele neotravuji.