Notebook pro Linux do 14 tisíc

jiricek

Re:Notebook pro linux do 14 tis.
« Odpověď #15 kdy: 10. 10. 2013, 11:52:22 »
Velikost ideálně 15", nebo větší, ale to bych, předpokládám, musel připlatit. Výdrž baterie by měla být alespoň 4 hodiny.

http://www.hpdecin.cz/search.asp?EXPS=linux&EXPS1=linux&SearchType=Fulltext


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook pro linux do 14 tis.
« Odpověď #16 kdy: 10. 10. 2013, 11:59:49 »
Velikost ideálně 15", nebo větší, ale to bych, předpokládám, musel připlatit. Výdrž baterie by měla být alespoň 4 hodiny.

http://www.hpdecin.cz/search.asp?EXPS=linux&EXPS1=linux&SearchType=Fulltext

U ProBooků mi dost vadí, jak špatně se do nich leze.

Re:Notebook pro linux do 14 tis.
« Odpověď #17 kdy: 10. 10. 2013, 12:46:29 »
Velikost ideálně 15", nebo větší, ale to bych, předpokládám, musel připlatit. Výdrž baterie by měla být alespoň 4 hodiny.

http://www.hpdecin.cz/search.asp?EXPS=linux&EXPS1=linux&SearchType=Fulltext

U ProBooků mi dost vadí, jak špatně se do nich leze.
potvrzuju, zjistit to, a vymenit disk a jak se to zase dava dohromady je fakt terno

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook pro linux do 14 tis.
« Odpověď #18 kdy: 10. 10. 2013, 16:54:12 »

U ProBooků mi dost vadí, jak špatně se do nich leze.
potvrzuju, zjistit to, a vymenit disk a jak se to zase dava dohromady je fakt terno

fakt, jo ?  mám doma 2 ProBooky, každý konstrukčně jiný, do obou jsem již několikrát lezl a vždycky jsem si lebedil jak mají všechno krásně označené, vč. přehledných návodů...   ale fakt je že nemám moc srovnání s konkurencí

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook pro linux do 14 tis.
« Odpověď #19 kdy: 10. 10. 2013, 17:14:07 »

U ProBooků mi dost vadí, jak špatně se do nich leze.
potvrzuju, zjistit to, a vymenit disk a jak se to zase dava dohromady je fakt terno

fakt, jo ?  mám doma 2 ProBooky, každý konstrukčně jiný, do obou jsem již několikrát lezl a vždycky jsem si lebedil jak mají všechno krásně označené, vč. přehledných návodů...   ale fakt je že nemám moc srovnání s konkurencí

No a pak jsou ThinkPady, do kterých se pořád leze stejným způsobem +/- šroubek a ten způsob je tak jednoduchý, že návodu netřeba. Ale u ProBooku rozebírat půl notebooku kvůli výměně disku, to je dost nepraktické. Pravdou je, že jsem tu měl i staršího ProBooka, kde zespod bylo jedno velké víko a člověk se dostal ke všemu.


t

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #20 kdy: 10. 10. 2013, 20:16:11 »
Mrkni na aukro a kup si nejake HP z rady Elitebook.
Je to desktop replacement.
Maji matne displeje, do 17" muzes dat 2x hdd, horcikovy ram,
Na linux asi lepsi nejaky typ s nvidia, instalace nekterych distro na ATI muze obcas zlobit,ale mint,ubuntu,sabayon mam vyzkousene a ok.
Tyto nb maji dokonce nejakou certifikaci na Suse a redhat a hp k nim poskytuje drivery.
Nevyhoda je vaha a vydrz na bat tak 2 az 2,5 hod.


Re:Notebook pro linux do 14 tis.
« Odpověď #21 kdy: 11. 10. 2013, 01:42:38 »

U ProBooků mi dost vadí, jak špatně se do nich leze.
potvrzuju, zjistit to, a vymenit disk a jak se to zase dava dohromady je fakt terno

fakt, jo ?  mám doma 2 ProBooky, každý konstrukčně jiný, do obou jsem již několikrát lezl a vždycky jsem si lebedil jak mají všechno krásně označené, vč. přehledných návodů...   ale fakt je že nemám moc srovnání s konkurencí
a to nemluvim o tom, ze se uvnitr neco polame a davat to zpatky dohromady nekdy chce i fakt kreativni mysleni, jo a snad nejvetsi terno je davat klavesnici zpatky

Anonymní

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #22 kdy: 07. 01. 2014, 21:55:43 »
Poněkud nešťastné přirovnání. To jako má být VW známkou kvality či dokonce luxusu?
Kvality. Za stejnou cenu totiz toho "luxusu" mozna nabidne vic frantik, ale nic neni zadarmo a tudiz se to nekde projevit musi.
Misto renaultu si muzes dosadit jakyhokoliv frantika či itala. A optej se obcas v nejakem nezavislem servisu ktera auta je zivi.
No v nezávislém servisu Ti řeknou, že každá automobilka má svého "držáka" a i svého "propadáka", ovšem i když tohoto se budeš řídit, neznamená to, že nenarazíš na šmejda a to nezávisle na značce. Stačí, aby blbla elektronika, která je stejně největším producentem všech poruch. Navíc u nového vozu máš záruku a je šance, že během těch let se to auto vychytá a to na účet automobilky. U bazarového je to o štěstí. Protože i při dokonalém proměření a kontrole může tento stav vydržet čtvrt, půl roku, ale i několik let. Dalším plusem pro italy a frantíky jsou poměrně měkčí podvozky, což je na naše silnice řekl bych ideálnější. Také je rozdíl mezi VW, které koupíš v německu a které se dováží sem, nemám iluze, že u frantíků a italů by tomu bylo jinak. Sem se prostě cpe tak nějak nižší kvalita za vyšší peníze. ;D Nehledě na to, že i tak kvalita v automobilovém průmyslu dost klesá, protože se hodně tlačí na cenu. Z toho plyne závěr, že nejlepší je mít nějakého veterána po dobře odvedené rekonstrukci a bez elektroniky. Ten tyto vozy přežije několikanásobně. Ale to už jsme silně OT.
No já čistě náhodou VW mám, staršího ... a když se rozhlédnu po obci, vidím starší škody, vw, seaty atp... ale že bych viděl nějak moc starých citroenů a jiných francouzů (až na c3 - která je teda dle mého opravdu nestylová a plastová)... možná je to o tom co chci vidět, a nebo jedna auta přežívají na ulicích v provozu a ta druhá na vrakovištích (:

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #23 kdy: 07. 01. 2014, 22:43:58 »
Neodbíháte od tématu? :)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #24 kdy: 07. 01. 2014, 23:04:07 »
Frantiku jezdi taky dost a starsich, nez C3.  Berlingo, Xsara, Saxo, ale i starsi. To same u Peugeota i Renaulta. I ostatni stary maji slusne pomery. Ona ta nemecka kvalita neni takova, jak je tu prezentovana, ale ta prezentace je logicka. Ano, je to silne OT, ale u vzkriseni tak stareho vlakna to snad tolik nevadi.

tommm

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #25 kdy: 08. 01. 2014, 13:21:17 »
Poněkud nešťastné přirovnání. To jako má být VW známkou kvality či dokonce luxusu?
Kvality. Za stejnou cenu totiz toho "luxusu" mozna nabidne vic frantik, ale nic neni zadarmo a tudiz se to nekde projevit musi.
Misto renaultu si muzes dosadit jakyhokoliv frantika či itala. A optej se obcas v nejakem nezavislem servisu ktera auta je zivi.
No v nezávislém servisu Ti řeknou, že každá automobilka má svého "držáka" a i svého "propadáka", ovšem i když tohoto se budeš řídit, neznamená to, že nenarazíš na šmejda a to nezávisle na značce. Stačí, aby blbla elektronika, která je stejně největším producentem všech poruch. Navíc u nového vozu máš záruku a je šance, že během těch let se to auto vychytá a to na účet automobilky. U bazarového je to o štěstí. Protože i při dokonalém proměření a kontrole může tento stav vydržet čtvrt, půl roku, ale i několik let. Dalším plusem pro italy a frantíky jsou poměrně měkčí podvozky, což je na naše silnice řekl bych ideálnější. Také je rozdíl mezi VW, které koupíš v německu a které se dováží sem, nemám iluze, že u frantíků a italů by tomu bylo jinak. Sem se prostě cpe tak nějak nižší kvalita za vyšší peníze. ;D Nehledě na to, že i tak kvalita v automobilovém průmyslu dost klesá, protože se hodně tlačí na cenu. Z toho plyne závěr, že nejlepší je mít nějakého veterána po dobře odvedené rekonstrukci a bez elektroniky. Ten tyto vozy přežije několikanásobně. Ale to už jsme silně OT.
No já čistě náhodou VW mám, staršího ... a když se rozhlédnu po obci, vidím starší škody, vw, seaty atp... ale že bych viděl nějak moc starých citroenů a jiných francouzů (až na c3 - která je teda dle mého opravdu nestylová a plastová)... možná je to o tom co chci vidět, a nebo jedna auta přežívají na ulicích v provozu a ta druhá na vrakovištích (:

Teda pardon za prilozeni do OT, ale v CR vidite nepomerne vice Octavii, Fabii, Golfu, Passatu, Seatu Toledu, protoze je to proste skoro stejne auto. Lide nemaji fantazii a nejlepsi co za zivot poznali je 1.9 TDi a maj to jako modlu. Mysliste, ze elektronika se "sere voe jenom u francouzu"? To je silnej omyl, kterej je ovsem silne protezovan, protoze hraje do karet jednak VW grupe a take lidem, kteri si tak mohou zahejkat v hospode a pridat si to jako dalsi nepodstatnej argument k nakupu sveho VW grupe milacka. Seat ted vyhrnul z linky relativne nove auto z jejich katalogu coz je v podstate dost stara audi, ktere jinak omackali plechy a stoji to mene penez, protoze katovali kosty az na dren.

Co treba takova mazda s novym atmo benzin Skyactiv nebo treba nejaka honda s Vtecem? To tak krasne jede. Ale bohuzel to neda "chorvatsko za 5.0l/100 mámo!". Lide sou schopni dat 500k za Octavii nema to nic edition a resit jestli to zere 5 a usnete pri ceste nebo jestli to zere 7 -9 a je s tim sranda.

Ale tak to zde u nas proste mame :)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #26 kdy: 08. 01. 2014, 14:13:49 »
Já bych neřekl, že to je o fantazii, spíše to souvisí s tím, že: "Opakovaná lež se stává pravdou a lidé na to skáčou!", no a netýká se to jen motorismu, je to takové obecné ... Vždyť výsledky prezidentských a i parlamentných voleb jsou jasným důkazem. Inu po staletí se tu vrtí psem!

kacer

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #27 kdy: 04. 02. 2014, 09:20:47 »
Přikláním se k tomu, co už tu napsalo pár lidí...
Za 14 tis. nekupovat nový notebook, ale koupit starší. Můj tip je něco z řady Lenovo Thinkpad T400, T410, T420.
Pokud k tomu koupíte novou baterku, případně disk, tak máte perfektní stroj na dobu, která určitě přesahuje životnost běžného notebooku. Navíc na Thinkpadech T400-T420 funguje linux velmi dobře.
Alternativně samozřejmě můžete zvolit něco z profi řad od Dell nebo HP, ale můj tip je Thinkpad T/X.

kacer

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #28 kdy: 04. 02. 2014, 09:22:26 »
Ještě bych se trochu poupravil... Pokud chcete 15", tak T500-T520.

Kozzi

Re:Notebook pro Linux do 14 tisíc
« Odpověď #29 kdy: 04. 02. 2014, 13:01:27 »
Ahoj,

chystám se pořídit si notebook do školy a chtěl bych poradit. Na notebooku se chystám provozovat linux, konkrétně Ubuntu/Debian a rád bych slyšel vaše tipy, případně zkušenosti s konkrétními modely v cenové relaci do cca 14 tis. korun. Na notebooku bych rád například i programoval v dlouhých chvílích čekání X hodin na přednášku, taky by neměl být problém s přehráváním HD videí. Budu rád za každou radu, na internetu jsem se snažil hledat zkušenosti a tipy uživatelů pro jednotlivé modely notebooků, ale rád bych slyšel i  tipy a zkušenosti zdejších linuxáků.

Díky,
Dave


Tak pokudmuzu doporucit, tak ja mam velmi dobre zkusenosti s timto:
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-b5400-d514997.htm