Pomohl vám titul k lepší práci?

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #135 kdy: 08. 10. 2013, 09:26:46 »
vtedy som bol programator a paradoxne som nespravil skusky s programovania a to len preto ze moj program obsahoval ine prikazy a ol kratsi ako to co mala pani profesorka ako vzor s odvovodnenim ze toto sme sa neucily za 5.

Nechci tvrdit, že to tak nebylo, ale zažil jsem třeba člověka, co obhajoval svůj špatný objektový návrh tím, že obsahuje o třídu méně a tudíž je lepší. A pak ještě arumentoval tím, že on má zkušenosti z praxe.


aaaa

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #136 kdy: 08. 10. 2013, 09:29:27 »
Mirek Prýmek :

Citace
Tyvado, vy jste tady ale sbírka komiků. Já snad nakonec začnu věřit, že to vzdělání k něčemu je

Musíš pochopit, VŠ je pro některé jedince zbytečná, jsou geniální a vše co umí přesahuje ostatní a hlavně VŠ vzdělané lidi. Když šli oni do praxe uměli o řád míň než absolvent VŠ, to zapoměli nebo zamlčují ti geniálnější řeknou "nahradil jsem nadšením apod.", důležité je porovnávat sebe po 5-10letech praxe s absolventem VŠ hned po škole.

Řeknu zkušenost z Německé firmy(>1000 zaměstnanců), cca od roku 2000 se hodně snižuje podíl neVŠ vzdělaných lidí na řídících pozicích. Maturanti (i ti hodně dobří) nemají šanci, bohužel pro ně dobrých VŠ s praxí a tedy stejným knowhow jako mají oni už je hodně, takže...

Pokud tedy nemáte vlastní firmu, či dobrou pozici v malé firmě bez VŠ jste u větších firem "odepsaní" (pro detailisty, výjimky existují=jenom potvrzují pravidlo).

I když vulgárně můžete on.n.v.t nad tím jak jste geniální a VŠ je n.h.vn., lae máte smůlu, svět okolo vás na tento názor začíná ká.et.

tommm

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #137 kdy: 08. 10. 2013, 10:55:29 »
ad Bonita klienta: zadal jsem pred par lety par mega na bydleni (70% hypnoteka) a ve formulari kolonka o vzdelani byla. Prisuzuji to ciste sberu statistik pro banku. Zajimalo je - kde pracujete, co delate, jak dlouho jste na soucasne pozici, smlouva na urcitou/neurcitou pripadne byla prvni smlouva na urcitou uz alepson jendou prodlouzena, prijem za poslednich 6 mesicu (pocita se pouze aktualni zamestnani) a pak bylo policko, zda vykonavam managerskou pozici. Tim bylo mysleno, zda jsem v ofiko strukturach firmy manager a tedy mam pod sebou nejake zamestnance. Pry kdybych byl, tak bych mel vyhodnejsi urokovou sazbu.
Jenze pozor, vest lidi a byt manager neznamena byt titulovan. Pro me zeda zcela jasne > titul neznamena lepsi podminky v teto hre.

Jinak se nabizi otazka, pomohl vam lepsi plat k titulu? :D

Jinak co se tyce me osobne - titul nemam, na vs sem nesel a ani to nezkousel. Mam to na svem programu v sekci "do 3 let mozna". Po stredni sem chtel jit do prace a zkusit pracovat. Levej nejsem, lempl nejsem.
1. zamestnani (rok a ctvrt) - it technik - holka pro vse +- = prumerna mzda + par tisic
2. (skoro 4 roky) - it admin stredni vrstvy = 2x prumerna mzda
3. (soucasnost) - it jako bod 2 + dalsi pokrocilejsi veci a nejake to rizeni = 2,5x prumerna mzda

Nevim co by bylo kdyby titul, ale je mi to burt. Mam sve bydleni s pritelkyni, nejsem zadnej podrztaska, otacet korunu nemusim a sem spokojen.

To je vazne nejvetsi startost tolika lidi, zda jit na VS k vuli tomu, aby nekde dostali o par tisic vic? To se na to radis panove a potazmo damy vyserte. Nejde o tituly a skoly pokud nechcete samozrejme delat cinnost, ktera to vyzaduje (zdravotnictvi atp.).
Ale predpokladam, ze tazazel sem nesmeruje, protoze by se neptal a vidi titul jako ciste optional.

Chces se neco naucit, parit na koleji se spoluzakama, obrazet hospody, behat za holkama? Di do skoly a ne makat, nebudes na to mit cas pokud budes chtit v praci fungovat normalne.


student

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #138 kdy: 08. 10. 2013, 11:00:29 »
naklady na studium !bez skolneho! jsou tak 10k/mesic/osoba => 100k/rok.
Za 5-6k/mesiac/osoba (Praha) sa da skromnejsie zit na intraku - samozrejme bez skolneho. A to uz sa da zarobit aj pocas letnej brigady, takze keby som si nezarabal aj inak, tak som na 0. Horsie ako keby som pracoval full-time, ale zase je to o nieco rozmanitejsie s moznostou vidiet a pouzivat novinky, mat prehlad atd.

w4rr10r

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #139 kdy: 08. 10. 2013, 11:12:54 »
Já to nechápu... proč má být zhruba pět let na VŠ nevýhoda? Je to pět let, kdy člověk nemusí skoro vůbec přicházet do styku s byrokracií a může se věnovat tomu, co ho zajímá, pokud má nějaké intelektuální zájmy.

lol ... nikoli, ty se musis venovat tomu, co nekdo jiny urcil. Na nic jinyho nemas cas. K tomu co te zajima, pripadne tomu co ti bude v praxi uzitecny, se dostanes jen velmi vyjimecne.

Nejsem si jistý, zda každý týden přednáška na fildě a co 14 dní seminář nějakého vědce po dobu více než poloviny studia informatiky, je jen velmi výjimečně, a to jsem musel dojíždět.


w4rr10r

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #140 kdy: 08. 10. 2013, 11:23:38 »
Že má ten středoškolák v 25 letech vyšší příjem? A co? Pokud člověk nepodlehne konzumnímu stylu života, i průměrný příjem v IT bohatě stačí.

 Ale to je ta fajn věc na akademické sféře: když mám zájem, můžu se dozvědět víc, než je ve studijním plánu.

OMG, kam na ty pohádky chodíš. Průměrný příjem může být odhadem tak 50 000,- a ten rozhodně bohatě nestačí. Možná tak tomu tvýmu studentovi, který se poflakuje na přednáškách a má náklady jen za kolej.

Nestačí na co? Počítal jsem si, že nemám problém vyjít s cca 15k za základní věci bez toho, abych je šidil. Zbytek jde na opravy baráku po (pra)rodičích. Takhle se to dělalo po staletí a časem se k tomu budeme muset vrátit. Nevidím důvod jezdit všude nenažraným autem, mít tříciferný účet za telefon, létat se dva týdny válet k hotelovému bazénu nebo si každý rok stavět nový nabušený počítač, to jsou takové typické "nezbytné" výdaje, se kterými ta potřeba vyššího přijmu roste.

Je fajn věc na ušetřenýc letech: když mám zájem, můžu se dozvědět cokoli.

Po šichtě většinou nemám moc energii se něco dozvídat, zájem by ale byl.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #141 kdy: 08. 10. 2013, 15:30:01 »
Nestačí na co? Počítal jsem si, že nemám problém vyjít s cca 15k za základní věci bez toho, abych je šidil.
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)

w4rr10r

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #142 kdy: 08. 10. 2013, 15:35:07 »
Nestačí na co? Počítal jsem si, že nemám problém vyjít s cca 15k za základní věci bez toho, abych je šidil.
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)

Proč všichni pořád melou o hypotéce? Lidé po generace žili v jednom baráku. Nebo je za tím jenom potřeba lít peníze do finančního sektoru a pokračovat v zastavování krajiny?

tommm

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #143 kdy: 08. 10. 2013, 15:45:58 »
Nestačí na co? Počítal jsem si, že nemám problém vyjít s cca 15k za základní věci bez toho, abych je šidil.
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)

Proč všichni pořád melou o hypotéce? Lidé po generace žili v jednom baráku. Nebo je za tím jenom potřeba lít peníze do finančního sektoru a pokračovat v zastavování krajiny?

Jenže každý nemá dvougenerační dům nebo dům v rodině a ne každý vydrží bydlet s rodiči delší dobu ...
Už se vidím jak v bytě 3+kk je nabáglovanejch 6 lidí (otec, matka, dítě, jeho partner/ka, jejich dítě, jejich dítě). Tak to pak jako pardon, ale to by nešlo.

Jakub Galgonek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #144 kdy: 08. 10. 2013, 15:48:29 »
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)

A jaký příjem by na to stačil? Nemám nic z toho, takže se ptám jen ze zvědavosti.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #145 kdy: 08. 10. 2013, 17:30:28 »
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)
A jaký příjem by na to stačil? Nemám nic z toho, takže se ptám jen ze zvědavosti.
pocitej, ze na malem meste 35 cistyho.

Proč všichni pořád melou o hypotéce? Lidé po generace žili v jednom baráku. Nebo je za tím jenom potřeba lít peníze do finančního sektoru a pokračovat v zastavování krajiny?
Ne kazdy ma to stesti, ze zdedi byt nebo ze maji rodice za komousu nakradeny obrsidlo na vesnici a on tam chce zustat. Kdyz te to vyplivne do zivota s holym zadkem tak mas dve moznosti - trmacet se po podnajmech nebo vzit hypo. Kdyz mas deti resis i takovy veci jako je trvaly bydliste kvuli skolce. Trmacet se s detma po podnajmech protoze majitel potrebuje upichnout nekam zname taky neni zadnej med. Navic bydlet s rodicema/tchyni = v drtive vetsine pripadu rozvod do 5 let.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #146 kdy: 08. 10. 2013, 17:34:17 »
Nestačí na co? Počítal jsem si, že nemám problém vyjít s cca 15k za základní věci bez toho, abych je šidil. Zbytek jde na opravy baráku po (pra)rodičích. Takhle se to dělalo po staletí a časem se k tomu budeme muset vrátit.
Fajn, zdedil jsi dum, ale kazdy to stesti/smulu nema.
15k mi nestaci ani na zaplaceni hypo+fond+energie. Pridej tam detskou sedacku do auta, tam pleny, tam sunary...
Zijes v krasnem snu a mel jsi zrejme stesti, ale takhle to neni bezne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #147 kdy: 08. 10. 2013, 17:52:57 »
Proč všichni pořád melou o hypotéce? Lidé po generace žili v jednom baráku. Nebo je za tím jenom potřeba lít peníze do finančního sektoru a pokračovat v zastavování krajiny?
Ne. Ale jaksi v komunismu mnoho lidí žilo v paneláku ve státním bytě a nezůstal po nich ani žádný majetek, ani nemovitost. Když máš to štěstí, že tvoji rodiče patří do téhle kategorie, můžeš si vybrat mezi nájmem a hypotékou, což je prakticky to samý.

Ale klidně jestli tě to dráždí, hypotéku vypusť a ozvi se, až budeš mít dvě až tři děti a manželku na mateřské. Pak by bylo fajn si popovídat, jak se vám žije z 15 tisíc... Ale třeba to bude v pohodě. Koneckonců lidi po generace jedli 5 dní v týdnu jenom suchý brambory, tak co že jo :)

A jaký příjem by na to stačil? Nemám nic z toho, takže se ptám jen ze zvědavosti.
S 30 tisícema čistýho příjmu na rodinu se dá docela vyžít pokud nemáš vysokou hypotéku. Pod "vyžít" myslím, že si moc nevyskakuješ, ale zas nemusíš složitě hledat v letácích z Kauflandu, co je zrovna ve slevě :) Na pohodlný žití tak něco kolem 40. S hypotékou kolem 10 tisíc spíš k 50. A to pořád žiješ tak nějak normálně a víceméně z ruky do huby - peníze vystačí tak na běžnej provoz, na nějaký investice za hotový můžeš zapomenout.

Zvedavej

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #148 kdy: 08. 10. 2013, 18:10:40 »
Citace
A jaký příjem by na to stačil? Nemám nic z toho, takže se ptám jen ze zvědavosti.
pocitej, ze na malem meste 35 cistyho.

To bude míň. Hypo si berou i učitelé a ti jedou kolem 20-ti čistýho. Děti a manželky na mateřské mají taky. A to nezmiňuji sociální služby, domovy důchodců, atd. Je nutné si uvědomit, že v IT, i když jsou na IT malý prachy, tak v porovnání s ostatními je to luxus.

Někteří lidi prostě jedou v režimu -bez auta, -bez dovolené

Citace
Proč všichni pořád melou o hypotéce? Lidé po generace žili v jednom baráku. Nebo je za tím jenom potřeba lít peníze do finančního sektoru a pokračovat v zastavování krajiny?
Ne kazdy ma to stesti, ze zdedi byt nebo ze maji rodice za komousu nakradeny obrsidlo na vesnici a on tam chce zustat. Kdyz te to vyplivne do zivota s holym zadkem tak mas dve moznosti - trmacet se po podnajmech nebo vzit hypo. Kdyz mas deti resis i takovy veci jako je trvaly bydliste kvuli skolce. Trmacet se s detma po podnajmech protoze majitel potrebuje upichnout nekam zname taky neni zadnej med. Navic bydlet s rodicema/tchyni = v drtive vetsine pripadu rozvod do 5 let.

Jo, proto má taky dost lidí děcka až hodně po třicítce. Až je kde bydlet a je něco bokem.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #149 kdy: 08. 10. 2013, 18:24:07 »
To bude míň. Hypo si berou i učitelé a ti jedou kolem 20-ti čistýho. Děti a manželky na mateřské mají taky.
Tak jasně, když chceš, všechno jde: bydlení v malým bytě, hadry vesměs jenom ze sekáče, jídlo jenom ze slev, auto žádný nebo s podplacenou technickou, dovolená v kempu na Mušově, nějakej ten dluh na kreditce a koncem měsíce nervy. Pokud chceš v tomhle slova "jenom","žádný" vyměnit za "občas" a "nějaký", tak se prostě posuneš k té 30ce.

A to nezmiňuji sociální služby, domovy důchodců, atd.
Tam taky moc chlapů nepracuje ;)