Ping s Wiresharkem je rychlejší

Jozef

Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #15 kdy: 04. 10. 2013, 10:40:43 »
Co ak Wireshark len spusti iny typ pingu ako ty ked to spustats rucne? ICMP, TCP [UDP]?
Ten ping spustam rucne z prikaz. riadky (ping account3 -t)  a akonahle spustim wireshark a zacnem odpocuvat pakety, tak tie casy klesnu.
FW/antivirus som vypol, no nepomohlo...

Vypnout rozhodne nepomuze. Je treba zcela odinstalovat a i po odinstalaci zkontrolovat, jestli se to skutecne odinstalovalo komplet a jestil na tu sitovku neni navazenej nejakej zombie ovladac od toho firewallu.
Toto este vyskusam, potom napisem ako to dopadlo.

BTW, ten pocitac o ktorom sa bavime je Lenovo H430


lazna

Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #16 kdy: 04. 10. 2013, 11:02:53 »
Pohrajte si s nastavenim sitovky (flow control, powersave, interrupt mode, send/receive buffers a pod.) defaultni hodnoty mivaji obcas spatnou vykonnost. Zkuste pouzit jine pingaci programy nez je ten dodavany s Windows http://www.svobodnasit.cz/technicka-podpora/pingaci-programy-pod-windows

L.

lazna

Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #17 kdy: 04. 10. 2013, 11:10:16 »
Jeste jsem si vzpomel, ze sve muze delat i powersave v biosu desky. O prazdninach jsem vyrabel router s debianem na DN2800MT a pokud se v BOSU nevypnula prvni polozka na zalozce powersave ("Intel power optimization technology" nebo tak neco) tak pingy na 1 metru UTP kabelu kolisaly mezi desitkami a stovkami ms. Zajimave bylo ze cim casteji sly, tim byly odezvy kratsi az nekde kolem 1000 pingu za sekundu se ustalily na normalnich (pro LAN obvyklych) hodnotach. PC zrejme zjistilo ze uz nema cenu zkouset mezi pingy usinat ;-) Kolega pak psal ze BSD timto problemem netrpi.

L.

Jozef

Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #18 kdy: 04. 10. 2013, 13:49:15 »
Pohrajte si s nastavenim sitovky (flow control, powersave, interrupt mode, send/receive buffers a pod.) defaultni hodnoty mivaji obcas spatnou vykonnost. Zkuste pouzit jine pingaci programy nez je ten dodavany s Windows http://www.svobodnasit.cz/technicka-podpora/pingaci-programy-pod-windows

L.
Skusil som tping, ale vysledky su rovnake, kazdopadne neide ani tak o ping ako o to prist na "jadro pudla".
Tych nastaveni som skusil uz tolko, ze ani neviem co som uz neskusil :D

Jeste jsem si vzpomel, ze sve muze delat i powersave v biosu desky. O prazdninach jsem vyrabel router s debianem na DN2800MT a pokud se v BOSU nevypnula prvni polozka na zalozce powersave ("Intel power optimization technology" nebo tak neco) tak pingy na 1 metru UTP kabelu kolisaly mezi desitkami a stovkami ms. Zajimave bylo ze cim casteji sly, tim byly odezvy kratsi az nekde kolem 1000 pingu za sekundu se ustalily na normalnich (pro LAN obvyklych) hodnotach. PC zrejme zjistilo ze uz nema cenu zkouset mezi pingy usinat ;-) Kolega pak psal ze BSD timto problemem netrpi.

L.
Hmmm, v BIOS-e som nenasiel nastavenie power saving-u, takze to asi bude v rezii OS...

lazna

Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #19 kdy: 04. 10. 2013, 17:45:29 »
Citace
Skusil som tping, ale vysledky su rovnake, kazdopadne neide ani tak o ping ako o to prist na "jadro pudla".

Jde o to ze win ping je zabugovany az na pudu takze se na nej neda spolehnout, netvrdil jsem ze to vyresi Vas problem.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #20 kdy: 04. 10. 2013, 18:49:33 »
Jde o to ze win ping je zabugovany az na pudu takze se na nej neda spolehnout, netvrdil jsem ze to vyresi Vas problem.

To jako vazne? MS dokazal zabugovat i ping???

Jozef

Re:Ping s Wiresharkem je rychlejší
« Odpověď #21 kdy: 14. 10. 2013, 11:01:14 »
Tak som nakoniec tuto zahadu vyriesil(uvadzam to tu len pre zaujimavost, ak by niekto niekedy nahodou ...)
Skusal som dlho rozne nastavenia sietovky a nakoniec to bolo toto(and the winner is ...): Tlumení přerušení wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Interrupt_coalescing

Dakujem vsetkym co sa zucastnili diskusie a prajem prijemny den :)

Jozef