Jak používat svn:ignore

Jak používat svn:ignore
« kdy: 28. 07. 2010, 20:58:37 »
Grussgot

Nejakú dobu riešim istú vec. Používam svn pri vývoji php aplikácie. Konfigurák máme každý programátor iný (heslá do db a pod.) Príde mi logické, že použijem svn:ignore. Teda ten názov tomu napovedá. Lenže nič to nerobí. Pri každom commite (cez netbeans) musím ten súbor manuálne odznačiť, aby som ho necommitol.
GUI programy zašeďujú možnosť nastaviť svn:ignore. Čím to je? Je to možné iba pri prvom nahratí toho súboru do repozitáru?
Kód: [Vybrat]
svn propedit svn:ignore ./settingszobrazí ten názov súboru, čiže nastavené by to malo byť správne...
Alebo len nesprávne chápem, čo svn:ignore má robiť?
« Poslední změna: 29. 07. 2010, 08:27:17 od Petr Krčmář »


Re: svn:ignore
« Odpověď #1 kdy: 29. 07. 2010, 07:18:04 »
Z toho co jste napsal mám pocit že ignorovaný soubor máte zároveň commitnutý do SVN. To bude ten problém.
Zazálohujte si soubor jinam, odstraňte ze SVN (delete, commit, update), nahrajte soubor zpátky, nastavte mu svn:ignore, a commitněte (adresář).
Tím docílíte, že při příštích commitech se bude soubor ignorovat.

Doufám, že zabere... Přeji krásný den ((-:
  W

Pavel

Re: svn:ignore
« Odpověď #2 kdy: 29. 07. 2010, 07:52:57 »
Super, díky, tohle mně také blbnulo. Opravdu díky!

Re: Jak používat svn:ignore
« Odpověď #3 kdy: 29. 07. 2010, 13:57:02 »
Aha, takže som nesprávne pochopil svn:ignore. No potreboval by som, aby v repozitároch ten súbor bol, len zmeny chcem ignorovať. Dá sa to?

Messa

Re: Jak používat svn:ignore
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2010, 17:13:11 »
Co třeba mít nějaký obecný konfigurák, který bude v SVN, a nějaký lokální konfigurák, ve kterém bude jenom nějaké to heslo do db apod. a který v SVN nebude (bude ignorovaný)?


Sten

Re: Jak používat svn:ignore
« Odpověď #5 kdy: 05. 08. 2010, 18:30:36 »
Hesla do DB máte v konfiguráku, který je ve vyvíjené větvi? Co takhle udělat dvě větve, jednu vyvíjenou (bez hesel) a druhou, kde budou ta hesla vyplněná. svn update to potom správně zmerguje

Martin

Re: Jak používat svn:ignore
« Odpověď #6 kdy: 05. 08. 2010, 22:07:41 »
Mejme soubor "config.php". Ten neni v repozitari a ma nastaveno ignore.

Pak mejme jeste jeden soubor "config.php.dist" (distribucni), kde nejsou nastaveny dulezite udaje a misto nich jen neco jako "UPRAVIT". Ten je v repozitari a zmeny v nem se normalne commituji.