Spam na fóru

Nechápající

Re:Spam na fóru
« Odpověď #45 kdy: 24. 10. 2013, 08:04:56 »
Pokud to tu náhodou čte ten kdo mazal noční SPAM. Tím zahájením lehkého útoku v uvozovkách, odesíláním vzkazu, bylo opět myšleno upozornění providera. Akorát jiným způsobem, jednoduším než najít mail.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Spam na fóru
« Odpověď #46 kdy: 24. 10. 2013, 10:51:47 »
Je zajímavé, že takové abclinuxu problém se spamem nemá a přitom na oko vypadá mnohem jednodušeji napadnutelné.

Lol Phirae

Re:Spam na fóru
« Odpověď #47 kdy: 24. 10. 2013, 11:13:51 »
Je zajímavé, že takové abclinuxu problém se spamem nemá a přitom na oko vypadá mnohem jednodušeji napadnutelné.

<zde poznámka o studentících ze Žižkova>
<zde poznámka o "kvalitách" SMF>
<zde poznámka o příšerném keyword "antispamu" v komentářích pod články/zprávičkami>

Všechno vylejt a znova.  >:( >:( >:(

Nechápající

Re:Spam na fóru
« Odpověď #48 kdy: 24. 10. 2013, 11:54:20 »
Já ten SPAM na Rootu pravidelně nestuduji, ale včera jsem četl fórum skrze poslední příspěvky...

Mezi značky IMG byly nacpány obrázky (velké jako prase) označené jako "picture.php". Bylo patrně zneužito něčí koncové přípojky do internetu (adkazy šli na IP adresu, překlad jmen byl vynechán). Text zabral téměř jednu celou stránku posledních příspěvků a bylo v něm minimálně sto slov typických jen pro SPAM a nikde jinde na Internetu se nevyskytujích.

Jak jsem psal v noci. Pokud se s tímto nedokáže Root automaticky vypořádat, nečekejme změnu nikdy. Jasněji definovatelný a snadněji blokovatelný SPAM se snad vůbec nevyskytuje.

Ten SPAM nevypadal, že má poškodit Root, ale že se má opravdu po velmi krátkou dobu šířit. Proto by bylo asi nejvhodnější kontaktovat ISP. Já na to peču, pokud Root chce může. Já upravil vlastní filtr pro Root.

P.S.
Zajímalo by mne, po zkušenostech se SPAMem zda se někdo stále diví, že většina zdejších blokuje reklamy.

Nechápající

Re:Spam na fóru
« Odpověď #49 kdy: 24. 10. 2013, 14:20:54 »
Ještě bych měl jeden podnět.

Zdá se že sem chodí dost lidí, dost na to aby mohli detekovat SPAM ručně. Proč například nepřijímáte podněty od určitých účtů (řekněme starých, rozumných, uživatelů) hlásících SPAM, nebo od neznámých lidí (při určitém počtu hlášení z různých IP adres) jako dostatečný důvod pro dočasné (do prověření) skrytí příspěvku.

Myslím by stačilo i jen skrytí v "posledních příspěvcích na fóru" (http://forum.root.cz/index.php?action=recent). Na hlavní stránce by patřičná diskuse mohla postoupit v pořadí jak je tomu dnes.

Pokud to chcete jinak, může pro pochybné "nejnovější příspěvky na hlavní stránce", vzniknout další záložka "dočasně skryté" kam budou tyto příspěvky přesunuty a jejich autoři se mohou například skrze "opravné tlačítko" dožadovat navrácení do běžné diskuse. Toto by vše pochopitelně prověřoval někdo ručně a až během běžné pracovní doby.
Celá diskuse by nepostoupila v pořadí, nebo by se toto vše týkalo jen reakcí na prvotní příspěvek který diskusi založil. To by bylo v mých očích asi nejpříjemnější řešení. Žádné nové pochybné diskuse, které hromada lidí označí za SPAM, dostupné z hlavních přehledů.


Re:Spam na fóru
« Odpověď #50 kdy: 24. 10. 2013, 15:28:40 »
Proč například nepřijímáte podněty od určitých účtů (řekněme starých, rozumných, uživatelů) hlásících SPAM...

To samozřejmě děláme, na fóru i na webu. Bohužel je to velmi často zneužíváno na hlášení „nepohodlných příspěvků“. Když někdo třeba v diskusi vysvětlí, proč se mu nelíbí LibreOffice a proč raději používá MS Office, je prakticky jisté, že to větší skupina lidí nahlásí jako spam. (Tolik ke zde mnohými stále skloňované svobodě slova.) Takže se to nedá automatizovaně vyhodnocovat, musí se k tomu sednout ručně. Ale funguje to, dozvídáme se o problému velmi rychle a když u toho sedíme, můžeme zareagovat. Ovšem když spammeři útočí ve tři ráno, tak to musí počkat na ráno.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Spam na fóru
« Odpověď #51 kdy: 24. 10. 2013, 15:56:08 »
Proč například nepřijímáte podněty od určitých účtů (řekněme starých, rozumných, uživatelů) hlásících SPAM...

To samozřejmě děláme, na fóru i na webu. Bohužel je to velmi často zneužíváno na hlášení „nepohodlných příspěvků“. Když někdo třeba v diskusi vysvětlí, proč se mu nelíbí LibreOffice a proč raději používá MS Office, je prakticky jisté, že to větší skupina lidí nahlásí jako spam. (Tolik ke zde mnohými stále skloňované svobodě slova.) Takže se to nedá automatizovaně vyhodnocovat, musí se k tomu sednout ručně. Ale funguje to, dozvídáme se o problému velmi rychle a když u toho sedíme, můžeme zareagovat. Ovšem když spammeři útočí ve tři ráno, tak to musí počkat na ráno.

Tomuhle sice moc nevěřím, ale budiž. No a co to udělat tak, že když někdo nahlásí příspěvek jako spam, tak se nezahodí, pokud bude mít určité procento diakritiky a počká až na moderátora. Těch příspěvlů bez diakritiky tu stejně už moc nebývá. A zároveň to zabije dvě mouchy jednou ranou.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Spam na fóru
« Odpověď #52 kdy: 24. 10. 2013, 16:41:20 »
Proč například nepřijímáte podněty od určitých účtů (řekněme starých, rozumných, uživatelů) hlásících SPAM...

To samozřejmě děláme, na fóru i na webu. Bohužel je to velmi často zneužíváno na hlášení „nepohodlných příspěvků“. Když někdo třeba v diskusi vysvětlí, proč se mu nelíbí LibreOffice a proč raději používá MS Office, je prakticky jisté, že to větší skupina lidí nahlásí jako spam. (Tolik ke zde mnohými stále skloňované svobodě slova.) Takže se to nedá automatizovaně vyhodnocovat, musí se k tomu sednout ručně. Ale funguje to, dozvídáme se o problému velmi rychle a když u toho sedíme, můžeme zareagovat. Ovšem když spammeři útočí ve tři ráno, tak to musí počkat na ráno.

Tomuhle sice moc nevěřím, ale budiž. No a co to udělat tak, že když někdo nahlásí příspěvek jako spam, tak se nezahodí, pokud bude mít určité procento diakritiky a počká až na moderátora. Těch příspěvlů bez diakritiky tu stejně už moc nebývá. A zároveň to zabije dvě mouchy jednou ranou.

a uz je to tady. uz jsem "nezprizpusobivy" :-)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Spam na fóru
« Odpověď #53 kdy: 24. 10. 2013, 16:44:49 »
JmJ: A já už Tě ohlásil za SPAM! Tak a je to hotový :-P

Petr: Já se taky přimlouvám k tomu, že by se mohly příspěvky skrývat, pokud je označí určitý počet registrovaných diskutujících. Přece jen tu nějací stálí diskutéři jsou, rozumní budou (LibreOffice vs. MS Office neohlásí), proč to nevyužít. Takoví moderátoři bez oprávnění :-)

Nápad se skrýváním takových více lidmi označených příspěvků na hlavní stránce (resp. v "Poslední příspěvky") zní taky dobře.

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:Spam na fóru
« Odpověď #54 kdy: 24. 10. 2013, 20:50:14 »
Proč například nepřijímáte podněty od určitých účtů (řekněme starých, rozumných, uživatelů) hlásících SPAM...

To samozřejmě děláme, na fóru i na webu.
BTW: Bylo by možno zkrátit povinnou pauzu mezi reportováním jednotlivých spamů?  Když se jich sejde víc, tak to je otravné...

Martin

Re:Spam na fóru
« Odpověď #55 kdy: 11. 11. 2013, 16:18:57 »
To jsou ty admini tak blbý, že nedokážou u toho registračního formuláře smazat ze zdrojového kódu tu odpověď na tu kontrolní otázku?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Spam na fóru
« Odpověď #56 kdy: 11. 11. 2013, 16:53:12 »
To jsou ty admini tak blbý, že nedokážou u toho registračního formuláře smazat ze zdrojového kódu tu odpověď na tu kontrolní otázku?

Raději oživ opět umrtvené vlákno. Sice to k ničemu není, protože je čtenáři vůbec nezajímají, ale připsat to tam můžeš.

Re:Spam na fóru
« Odpověď #57 kdy: 11. 11. 2013, 17:40:56 »
Dobrý den, bohužel všechny průniky filtrem, které jsem řešil po zavedení kontrolních otázek v registraci, byly ve skutečnosti provedeny přes účty založené v minulosti. Tento účet například existuje už od května a spameři jej prostě až teď použili.

Lol Phirae

Re:Spam na fóru
« Odpověď #58 kdy: 11. 11. 2013, 17:58:13 »
Na Žižkově to žije. :-D

Martin

Re:Spam na fóru
« Odpověď #59 kdy: 11. 11. 2013, 19:35:56 »
Já jsem teda viděl, že ten účet byl založenej dneska v 16:00. Udělat slušnýho spambota je otázka 30-ti minut. Registraci prorazim pár řádkama kódu a pak už to jde samo.