Jakého si mám vybrat providera?

Michaela

Jakého si mám vybrat providera?
« kdy: 23. 09. 2013, 11:32:52 »
rozmýšlím se, zda využiji služeb firmy Grape SC a zřídím si internet, ale zvažuji i další providery, proto se chci informativně zeptat na dvě otázky.

První dotaz: na stránkách GrapesSC je mezi službami uveden poplatek za zřízení veřejné IP adresy 120,- Kč měsíčně, což není málo, ale nikde jsem tam nenašla např. službu přesměrování portu pro naslouchání, což je také v možnostech providera. Je možné nějakým způsobem obejít symetrický nat třeba instalací gogo6 tunelu nebo jiné funkce?

Druhý dotaz: Většina  uživatelů je připojena za zařízením se  symetrickým NATem, což ve většině případů brání  k správné funkci dalších programů (např. Teredo).  Co je mi známo, tak symetrická zařízení NAT se dnes používají jen výjimečně. Vzhledem k tomu, že streamuji hry a služebně pravidelně uploaduji fotografický materiál, bránil by symetrický NAT  správné funkci dalších programů k tomuto účelu určených. Jak mohu, pokud možno bezplatně, vyřešit tento problém bez zásahu providera? A jde to vůbec?
Děkuji za info. M


beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Jakého si mám vybrat providera?
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2013, 14:47:49 »
Nat obejdeš snadno například prostřednictvím n2n tunelu a SSH spojení. Asi bych si zvolil ale nějakého jiného poskytovatele, kdybych měl možnost, například u UPC bys mohla mít za 909 Kč 240 Mbps internet, což je rychlost, kterou vůbec Grape SC nenabízí. K tomu v ceně přes 100 kanálů na televizi a telefon se 100 volnými minutami na mobily i pevné linky, a dokonce i s možností mezinárodního volání do zóny 0. Pravda, k ceně je potřeba připočíst modem a kartu do televize, případně tel. přístroj, ale to se dá zakoupit za jednorázový poplatek.

michaela

Re:Jakého si mám vybrat providera?
« Odpověď #2 kdy: 24. 09. 2013, 21:07:22 »
Nat obejdeš snadno například prostřednictvím n2n tunelu a SSH spojení. Asi bych si zvolil ale nějakého jiného poskytovatele, kdybych měl možnost, například u UPC bys mohla mít za 909 Kč 240 Mbps internet, což je rychlost, kterou vůbec Grape SC nenabízí. K tomu v ceně přes 100 kanálů na televizi a telefon se 100 volnými minutami na mobily i pevné linky, a dokonce i s možností mezinárodního volání do zóny 0. Pravda, k ceně je potřeba připočíst modem a kartu do televize, případně tel. přístroj, ale to se dá zakoupit za jednorázový poplatek.

Já používám gogo6 clienta, to je také nějaký tunelovací nástroj, ne? Já potřebuji být aktiv bez zřízení IP adresy, nebo alespoň dobře připojitelná k uploadování.

Jimm

Re:Jakého si mám vybrat providera?
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2013, 12:44:32 »
NAT ale jakémukoliv uploadu nevadí, jste si jista že potřebujete být dosažitelná z venku?

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Jakého si mám vybrat providera?
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2013, 14:16:51 »
gogo6 je tunelování, díky kterému se dá získat veřejná ipv6 adresa. Pro upload nějakých souborů přes web jak píše
Jimm není potřeba veřejná ip adresa