Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?

odesílání

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2018, 13:53:10 »
Pokud někdo máte zkušenosti Linux + grafické editory + stylus, tak by mě celkem zajímalo jestli je to použitelné.

Dalsi optimista. Grafika se stylusem = iPad Pro || Win10. Grafika s mysi ci tabletem = macOS. Prestante tu trolit s linuxem a grafikou ano? Fakt je to uz otrepane a trapne.

>>Prestante tu trolit s linuxem a grafikou ano?

Nechtel jste tam dat vykricnik? nebo jste tim chtel vyjadrit sve rozruseni? :-))


LarryLin

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2018, 14:35:04 »
Někdo v této diskuzi psal, že si chceme otevírat grafické studio? :o

I prumerne inteligentni freetard pochopi co jsem tim chtel rict: Ze kdyz profi grafici o linux nezavadi tak to ma duvod. Vse ostatni se z toho da jednoduse odvodit, vcetne temy originalniho dotazu jestli matlat prstem v 2in1 notasu s linuxem bude pozitek nebo katastrofa.

Moudry se uci z chyb jinych, hlopy ze svych. Tak budte moudri a poucte se z mych omylu kdyz jsem blahove zkusil delat grafiku na linuxu, dotykovy displej nevyjimaje...
Nemůžeme se poučit z tvých chyb, protože jsi tu žádné nenapsal. Nevíme s jakým zařízením jsi to zkoušel, s jakou distribucí a DE, s jakými ovladači, podle jakého návodu jsi postupoval a hlavně před kolika lety to bylo.

Pokud jsi se snažil o profesionální grafiku na linuxu, tak to byla vážně chyba. Už jen proto, že ti od zákazníků většina dat bude chodit v Adobe a Corelu. Navíc použití obyčejného 2in1 pro profesionální grafiku je nesmysl bez ohledu jestli tam máš Win, MacOs nebo Linux. Nemohu mluvit za původního tazatele, ale mě zajímá použití stylusu pro domácí použití a o doteky prstem zájem nemám.

Takže pokud napíšeš své KONKRÉTNÍ zkušenosti bez obviňování, že je někdo troll, tak budu rád.

J.V.

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #17 kdy: 11. 07. 2018, 16:48:42 »
Nemůžeme se poučit z tvých chyb, protože jsi tu žádné nenapsal.

Napsal, ale pro pomalejsi: 1. chyba - zkouset dotekovou obrazovku v linux desktopu. 2. chyba - zkouset delat grafiku v linuxu.

Nevíme s jakým zařízením jsi to zkoušel, s jakou distribucí a DE, s jakými ovladači, podle jakého návodu jsi postupoval a hlavně před kolika lety to bylo.

Jo budu hnat vodu trolovi na mlejn aby mi tu hnidopichoval s verzema a onanoval nad detaily.

Nemohu mluvit za původního tazatele, ale mě zajímá použití stylusu pro domácí použití a o doteky prstem zájem nemám.

Taky bylo odpovezeno. iPad Pro nebo MS Surface Book 2. Na obou budes stylus milovat nejen doma.

Takže pokud napíšeš své KONKRÉTNÍ zkušenosti bez obviňování, že je někdo troll, tak budu rád.

Pokud mas porad nutkani mit posledni slovo tak prosim. Ja temu uz povazuju za uzavrenou, nekolikrat zodpovezenou a nemam uz k tomu co dodat.

LarryLin

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2018, 17:56:47 »
"Jo budu hnat vodu trolovi na mlejn aby mi tu hnidopichoval s verzema a onanoval nad detaily."
Tak příště neopovídej na můj dotaz. O kecy typu "je to na ho.no" nestojím.

Já už debatu taky považuji za uzvavřenou, jestli mně na práci se stylusem doporučuješ iPad za 20tis nebo Surface Book 2, který stojí od 40-80tis, tak další rady ohledně grafiky už vážně slyšet nechci. Až budu chtít používat stylus za stejné prachy, tak si koupím zařízení, které je k tomu přímo určeno - Wacom, vážený pane grafiku s iPadem.

Zoli

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #19 kdy: 11. 07. 2018, 20:20:18 »
LarryLin ty si fakt trol a este aj socka čo rieši cenu kvalitných zariadení. Našim grafikom na Wacomy padá prach už asi dva roky čo prešli na iPady. A to majú aj Cintiq s displejom. Ta éra už asi skončila a pochopil to aj Wacom a predáva stylusy k iPadom.


LarryLin

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #20 kdy: 11. 07. 2018, 20:59:24 »
LarryLin ty si fakt trol a este aj socka čo rieši cenu kvalitných zariadení. Našim grafikom na Wacomy padá prach už asi dva roky čo prešli na iPady. A to majú aj Cintiq s displejom. Ta éra už asi skončila a pochopil to aj Wacom a predáva stylusy k iPadom.
:D Frajeři ti vaši grafici. A jak na tom iPadu rozjeli Adobe a Corel? Jak tam exportují PDF bez Distilleru? Jak k tomu připojují scaner, tiskárnu...? Jak kalibrují monitor s tiskárnou? Musí to být jistě nádherná práce provádět rastrové efekty na tak výkonem procesoru jako má iPad, nebo máte na iPad napojenou externí grafiku?  :D

Milý J.V. to, že jsi si změnil přezdívku a začal psat slovensky tě nezachrání. Jde vidět, že o grafice víš velký kulový.

nobody(ten pravej)

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #21 kdy: 11. 07. 2018, 21:49:48 »
@J.V. . chyba - zkouset dotekovou obrazovku v linux desktopu
touchscreen sem s GNU/Linuxem pouzival v dobe, kdy si asi tahal jeste kacera po dvore... tak prestan trapcit, out-of-box mi chodil a chodi na nekolika zarizeni kde mam i technologicky ruzne touchscreeny: kapacitni, resistivni, wacom, infra... (FujitsuLifebook, Viliv, Lenovo Yoga, Thinkpad X220Tablet, ...)

nm

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #22 kdy: 16. 07. 2018, 13:25:22 »
Děkuji vám všem za užitečné odpovědi. Vypadá to, že mám zhruba dvě možnosti.

Buďto si koupím zařízení s dotykovým displayem a počkám, až teamy z KDE, MATE a XFCE na dotykovém rozhraní zapracují.

Anebo si zatím koupím klasický (nedotykový) notebook, než zmíněné teamy dotáhnou dotykové rozhraní do dobře použitelného stavu.

Do Windowsů se mi moc nechce.

LarryLin

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #23 kdy: 16. 07. 2018, 14:25:23 »
Děkuji vám všem za užitečné odpovědi. Vypadá to, že mám zhruba dvě možnosti.

Buďto si koupím zařízení s dotykovým displayem a počkám, až teamy z KDE, MATE a XFCE na dotykovém rozhraní zapracují.

Anebo si zatím koupím klasický (nedotykový) notebook, než zmíněné teamy dotáhnou dotykové rozhraní do dobře použitelného stavu.

Do Windowsů se mi moc nechce.
Jsi si jistý, že ty doteky potřebuješ mít opravdu vytuněné? Doteky stejně budeš používat jen na přehrávání hudby/filmů a surfování. Na vážnou/rychlou práci je určitě lepší klávesnice a myš. Podle tohoto 2 roky starého videa se mi to zdá úplný luxus: https://www.youtube.com/watch?v=28Jjf5Ak6Q0

k3dar

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #24 kdy: 16. 07. 2018, 15:01:09 »
@nm pokud te dotek laka, kup s dotekem a zjisit rychle v praxi ze i stavajici podpora je pouzitelna ;-)

nm

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #25 kdy: 16. 07. 2018, 17:56:34 »
Jsi si jistý, že ty doteky potřebuješ mít opravdu vytuněné? Doteky stejně budeš používat jen na přehrávání hudby/filmů a surfování. Na vážnou/rychlou práci je určitě lepší klávesnice a myš. Podle tohoto 2 roky starého videa se mi to zdá úplný luxus: https://www.youtube.com/watch?v=28Jjf5Ak6Q0

Hmm. To video vypadá opravdu dobře. Pokud takhle již KDE funguje, možná bych do toho doteku šel.

k3dar

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #26 kdy: 17. 07. 2018, 00:36:25 »
i na 4roky starem videu je videt co uz tehdy slo ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=i02J_I45MPM
https://www.youtube.com/watch?v=muT5Ngw8gxc

vazne se toho neboj ;-) pokud poridit NB co ma i Wacom vrstvu a pero, tak v GIMPu je podporovan i pritlak a guma...

nm

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #27 kdy: 17. 07. 2018, 17:21:56 »
Myslím, že si asi pořídím dotykáče, pokud možno i s perem. Ale letos to asi nestihnu. Možná příští rok. To už to KDE etc. bude ještě více promakané. Tak už se na to těším :-)

kuba77

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #28 kdy: 17. 07. 2018, 18:43:21 »
i na 4roky starem videu je videt co uz tehdy slo ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=i02J_I45MPM
https://www.youtube.com/watch?v=muT5Ngw8gxc

i GNOME vypadá dobře připravené pro ovládání dotykem :)
https://www.youtube.com/watch?v=ybLv9fg2ZKY

nm

Re:Umí desktopová prostředí pracovat s dotykovým displayem?
« Odpověď #29 kdy: 14. 08. 2018, 16:19:18 »
No a zkoušel jste tedy někdo ten Android-x86 na tom dotykáčí? A jestli ano, jak to funguje. Je možnost vedle něho provozovat jinou distribuci Linuxu? Prosím jen seriózní odpověď od toho, co má s Android-x86 zkušenost.