Generátor výrobků na základě součástek

Allah Akbar

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #30 kdy: 11. 09. 2013, 00:10:14 »
Ahoj,
jsem moc rad za Vase prispevky a moc vsem dekuju za odkazy!
Napadlo me, ze by to by to mohlo spolupracovat se scannerem soucastek:-DDD Ten bych si dovedl predstavit jako spektrometry s co nejvetsi plochou a co nejmensim "bodem", tim by se daly eliminovat kusovniky:-D
Pri rozmerech 2x2x(6 az X) by nam to vymodelovalo kazdou soucastku i z aut:-D
Bejt miliardar, tak uz na tom davno delam:-DDD
P.s.: Ovsem idealne by to chtelo "vlastni" propojeni Clovek => hardware. Dnesni fungovani pocitacu je NESTESTI.
Pokud dnes existuje bezny uzivatel ve smyslu:  software vyuzivam nebo pouzivam, ale nic nenastavuju, pak ho toto pohodli musi stat ranec:-) a stejne si sem tam nekde neco nastavi sam:-D
Proc musim resit OS, prohlizec, antivir, atd.? Proc se neco, co je 1 vytvorene chova nebo zobrazi v jednom prohlizeci takhle, v jinem onak....?  Ke vsemu milion verzi, milion uprgrades, opravnych balicku,....? Uzivani pocitacu me unavuje cim dal vic. Cas na samotnou konkretni praci se zkracuje. Porad nekde neco nefunguje, stahuje aktualizace, vyzaduje instalace ceho kamsi,....
Nikdy jsem se neucil programovat, protoze jsou kompy od zakladu postaveny pro business, nikoliv pro uzivani.
Nechapu, proc neni system, ktery by mi prehledne umoznil pouzivat jednotlivy hardware od 0-100%?
Proc si nelze koupit internetovou domenu a treba na ni na 2-3 kliknuti povesit svuj PC jako hosting? Sparovat komp(y) s domenou nebo domenami? Atd.
Panove programatori, Vase prace je neustale bastleni, ktere se neobejde bez podpory 3., 4. 5..... srany.
Kdyby byl kazdy 1000. clovek na planete programator, znamenalo by to pres 7 000 000 lidi, kteri pristavuji dalsi a dalsi patra na necem, co ma zaklady na vode.
 


Allah Akbar

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #31 kdy: 11. 09. 2013, 00:16:58 »
Omlouvam se za chyby a doplnuji k rozmerum jednotku:-))) Jedna se samozrejme o metry:-).


and

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #33 kdy: 11. 09. 2013, 08:01:11 »
Ahoj,
jsem moc rad za Vase prispevky a moc vsem dekuju za odkazy!
Napadlo me, ze by to by to mohlo spolupracovat se scannerem soucastek:-DDD Ten bych si dovedl predstavit jako spektrometry s co nejvetsi plochou a co nejmensim "bodem", tim by se daly eliminovat kusovniky:-D
Pri rozmerech 2x2x(6 az X) by nam to vymodelovalo kazdou soucastku i z aut:-D
Bejt miliardar, tak uz na tom davno delam:-DDD
P.s.: Ovsem idealne by to chtelo "vlastni" propojeni Clovek => hardware. Dnesni fungovani pocitacu je NESTESTI.
Pokud dnes existuje bezny uzivatel ve smyslu:  software vyuzivam nebo pouzivam, ale nic nenastavuju, pak ho toto pohodli musi stat ranec:-) a stejne si sem tam nekde neco nastavi sam:-D
Proc musim resit OS, prohlizec, antivir, atd.? Proc se neco, co je 1 vytvorene chova nebo zobrazi v jednom prohlizeci takhle, v jinem onak....?  Ke vsemu milion verzi, milion uprgrades, opravnych balicku,....? Uzivani pocitacu me unavuje cim dal vic. Cas na samotnou konkretni praci se zkracuje. Porad nekde neco nefunguje, stahuje aktualizace, vyzaduje instalace ceho kamsi,....
Nikdy jsem se neucil programovat, protoze jsou kompy od zakladu postaveny pro business, nikoliv pro uzivani.
Nechapu, proc neni system, ktery by mi prehledne umoznil pouzivat jednotlivy hardware od 0-100%?
Proc si nelze koupit internetovou domenu a treba na ni na 2-3 kliknuti povesit svuj PC jako hosting? Sparovat komp(y) s domenou nebo domenami? Atd.
Panove programatori, Vase prace je neustale bastleni, ktere se neobejde bez podpory 3., 4. 5..... srany.
Kdyby byl kazdy 1000. clovek na planete programator, znamenalo by to pres 7 000 000 lidi, kteri pristavuji dalsi a dalsi patra na necem, co ma zaklady na vode.
Nikdy a nebo v rekach protece jeste hodne vody, nez zjistis jak moc se mylis. No nic - mladi vpred, ale pamatuj: uceny z nebe nespadl.

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #34 kdy: 11. 09. 2013, 08:07:47 »
Panove programatori, Vase prace je neustale bastleni, ktere se neobejde bez podpory 3., 4. 5..... srany.
Kdyby byl kazdy 1000. clovek na planete programator, znamenalo by to pres 7 000 000 lidi, kteri pristavuji dalsi a dalsi patra na necem, co ma zaklady na vode.
Nechápu, jak to souvisí s původním tématem. Pokud narážíte na to, že jste nedostal řešení, tak musím konstatovat, že jste nespecifikoval problém. Odpovědi, které jste dostal chápu jako oprávněně ironické až sarkastické. Počítačovým systémem nevyřešíte něco, co nedokážete vyřešit bez něj.

P.S.: Mě třeba dost vadí, že když řídím auto, tak musím pořád něco nastavovat. Směr, rychlost, nedávno mi dokonce úplně zastavilo a odmítalo jet dál, prej něco s fjúl. Pánové konstruktéři aut si tam neustále bastlí něco, co se neobejde bez podpory 3. strany: Servis, ropa, výrobci čistících prostředků, betonová lobby...no nic.


Allah Akbar

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #35 kdy: 11. 09. 2013, 14:17:38 »
Panove programatori, Vase prace je neustale bastleni, ktere se neobejde bez podpory 3., 4. 5..... srany.
Kdyby byl kazdy 1000. clovek na planete programator, znamenalo by to pres 7 000 000 lidi, kteri pristavuji dalsi a dalsi patra na necem, co ma zaklady na vode.
Nechápu, jak to souvisí s původním tématem. Pokud narážíte na to, že jste nedostal řešení, tak musím konstatovat, že jste nespecifikoval problém. Odpovědi, které jste dostal chápu jako oprávněně ironické až sarkastické. Počítačovým systémem nevyřešíte něco, co nedokážete vyřešit bez něj.

P.S.: Mě třeba dost vadí, že když řídím auto, tak musím pořád něco nastavovat. Směr, rychlost, nedávno mi dokonce úplně zastavilo a odmítalo jet dál, prej něco s fjúl. Pánové konstruktéři aut si tam neustále bastlí něco, co se neobejde bez podpory 3. strany: Servis, ropa, výrobci čistících prostředků, betonová lobby...no nic.


Jak to souvisi? V tematu mluvim o softwaru ("nebo" webu) - s uzivanim softu souvisi i OS nebo ne?

Srovnani s autem se sice nabizi, i me napadlo a uvazoval jsem obdobne jako Vy, proto jsem se do nej nepustil:-) I presto jsem to chtel zminit.
Je to muj nazor, nic vic.

Mirek

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #36 kdy: 11. 09. 2013, 16:19:23 »

Jak to souvisi? V tematu mluvim o softwaru ("nebo" webu) - s uzivanim softu souvisi i OS nebo ne?

Srovnani s autem se sice nabizi, i me napadlo a uvazoval jsem obdobne jako Vy, proto jsem se do nej nepustil:-) I presto jsem to chtel zminit.
Je to muj nazor, nic vic.

Jen taková zkušenost ze života - na spoustě lidí, včetně sebe samotného, mám ověřeno, že nejsnáze se kritizuje práce někoho druhého a speciálně ještě v situaci, že jí sám vůbec nerozumím. Obávám se, že toto je jen další z mnoha a mnoha případů.

Allah Akbar

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #37 kdy: 11. 09. 2013, 17:15:49 »
Vubec jsem to nemyslel jako kritiku cizi prace, ale spatne jsem to napsal. A asi to vazne s tematem nesouvisi, spis bych to oznacil za snusku pocitu, ktere jsem zde celkem nesmyslne prezentoval. Cili mate pravdu a diky.

jojobutn

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #38 kdy: 11. 09. 2013, 17:28:47 »
Na http://www.peeron.com/inv/My_Parts by malo byt nieco take pre lego kocky

Allah Akbar

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #39 kdy: 12. 09. 2013, 00:32:57 »
Na http://www.peeron.com/inv/My_Parts by malo byt nieco take pre lego kocky

Hodne pekny, dekuju moc za odkaz!

Zatim jsem precetl par uvodnich stran z odkazu tady v diskusi - VUT Brno, Prof. Ing. Dalibor Biolek, CSc. - Navrhování elektronických obvodů-NOP a to, jak zajimave dokaze takhle slozity systemy popisovat, jeden problem za druhym, jak na bezicim pasu. Pri tom mnozstvi technickych a odbornych informaci z toho citim vtip, optimismus, zivot. Ac jsem ryzi amater-divak, pohodlne a dobre se mi to cte, ikdyz nerozumim el. obvodum:-D Dokonce bych rekl, ze me to laka, abych tomu porozumet chtel:-) Ale najit si cas na pokus o vyrobu vlastniho tranzistoru ne a ne:-( Snad jednou...

Allah Akbar

Re:Generátor výrobků na základě součástek
« Odpověď #40 kdy: 12. 09. 2013, 00:47:18 »
Zde máte odkaz na jeden výzkumný úkol z Brna:

https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&ved=0CEIQFjAEOAo&url=http%3A%2F%2Fuser.unob.cz%2Fbiolek%2FvyukaVA%2Fskripta%2FNOP.pdf&ei=b9IuUtekB_Pe7AaIpYAI&usg=AFQjCNE4mEBQvY0XKMcJfUki9zwvKAwHDg&bvm=bv.51773540,d.ZGU

Ahoj a diky za zajimavy cteni:-) pak clovek v zivote stihnout neco sam vytvorit, kdyz je toho tolik zajimavyho ke studiu. Obrovska spousta neuveritelne chytrych lidi, o kterych clovek nevi:-( Heh, proc citace takovych lidi nejsou vic na ocich.  Verim, ze jsou mezi nami lide, kteri dokazi obsahnout obrovske mnozstvi oboru skutecne do hloubky, na vedecke urovni. Zajimalo by me, jake "dilo" racionalne vyuziva nejdokonaleji vsech znalosti ze vsech vedeckych oboru. Co je vrcholem znalosti lidi?