Doporučení smartphonu s Wi-Fi

omg

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #15 kdy: 14. 09. 2013, 09:49:59 »
WIFI Direct pripojeni k velke obrazovce co umi miracast a podporuje ta Xperia V neni spatna vec, ale uz se to funkcne odklani od mobilu funkcemi spis k nahrade pocitace. To je pak asi lepsi brat v kombvinaci s big.LITTLE tabletem s full HD rozlisenim misto pracovniho manazerskeho notebooku / brouzdaciho desktopu. Pouzitelnost LTE je taky neznama s velkou trojkou na trhu... je otazka co zmuzou virtualove.
http://www.androidpolice.com/2012/11/16/so-what-is-this-miracast-thing-and-how-does-it-work-anyway/


Markus

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #16 kdy: 14. 09. 2013, 11:36:59 »
Už i u nás zjevně odstartoval výprodej Nexus 4 (http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-nexus-4-16gb/). Řešil jsem podobnou situaci a tady nemám co řešit. Nechci top výkon a už vůbec ne na hraní her, hrát si hodlám jinak. Nexusy jsou prakticky průmyslový standard a tak ho mimo jiné podporuje i Ubuntu Touch. Právě pro takové experimenty se hodí 2GB RAM. Storage na aplikace mi v pohodě stačí, ale přesto uvažuji o koupi externího storage do kapsy s WIFI (Kingston Wi-Drive 128GB - http://usb-flash-disky.heureka.cz/kingston-wi-drive-128gb/ pro lokální repliku části dat z NAS, co chci mít kdykoliv po ruce (v baťohu) - tahat data z cloudu stále ještě velmi často přes Edge mě nebaví a krom toho ne vše si dovolím do cloudu strkat.

PS: Kdo tu vymýšlel ty otázky pro kontrolu příspěvků do diskuze. Prý Jaké zvíře se nachází ve slovním spojení „jako zelí“? Tak myslí kozla nebo jaka? :)

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #17 kdy: 14. 09. 2013, 12:07:02 »
No těch 8 000 Kč u nás je stále o dost víc, než 199 € + řekněme 25 € za poštovné. Nexus zařízení jsou nejotevřenější a mají největší podporu i alternativních ROM, i když zrovna u Nexus 4 od LG to prý s tou otevřeností není tak žhavé, každopádně i od Google bude podpora delší než u většiny modelů od odstaních výrobců.

Když se zaregistruješ, tak už na ty otázky odpovídat nebudeš muset. :-)

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #18 kdy: 14. 09. 2013, 13:34:01 »
Doporučuji zvážit mobil s klávesnicí. Třeba já si nikdy nezvykl na psaní na dotykovém displeji. Nejdříve jsem měl HP iPaq, následně HTC Wildfire a nyní mám Black Berry (starší). Když člověk píše delší text je HW QWERTY klávesnice k nezaplacení.

I když je dnes možné koupit bluetooth klávesnici připojitelnou k většině mobilů.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #19 kdy: 14. 09. 2013, 13:46:34 »
U nás se ale nic pořádného s klávesnicí sehnat nedá, něco málo vyrábí Motorola, ale prodává to jen v Americe.


.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #20 kdy: 26. 09. 2013, 00:55:39 »
dopice uz s androidem. to uz vazne nikdo nevyrabi normalni vecka? tyden s tim zazrakem a mam toho tak akorat pokrk.
podle vyhledavace to neni vyrobcem/modelem, ale stejny problem maji i lidi se zarizenima jinych vyrobcu, takze za to muze android platforma.

1) budik - android nema RTC wakeup z hlubokeho uspani/vypnuti, takze budi jen kdyz je v rezimu letadla a jeste nesmi byt suspendly event manager kvuli nejakym nastavenim.
2) standby 3 tydny je lez. funkcne je telefon orezany na uroven vypleho vecka. srovnavat vydrz "na prijmu" je nesrovnatelne u klasickeho telefonu 2 tydny bez nabiti proti 4 dnum kdyz se zadari se smartphonem.
3) zamkly telefon lze probudit a po probuzeni bez odemceni vypnout a nasledne zapnout a zablokovat sim jenom pri noseni mobilu v zavazdle nebo po kapsach
4) android = ultimatni sracka podle vyhledavace si to mysli pres 5 milionu lidi, kteri se o tom podelili. tech co si to nechali pro sebe a doufaji, ze se to kramu zbavi a nekdo si to koupi ti v tom uvedeni nejsou.

venuji xperii l za tip kde koupit novy vecko.

.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #21 kdy: 26. 09. 2013, 01:01:41 »
tak uz poradil srovnavac cen. tak to pujde na reklamaci, protoze se mimo jine i restartuje, kdyz ma na DHCP kolizi MAC adresy.

.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #22 kdy: 26. 09. 2013, 03:57:59 »
jo a obsahuje konstrukcni vadu. baterie neni pevne fixovana, takze i kazde pate opatrne polozeni na stul nesikovne pres roh pri naklonu na zada nebo v kazde druhe prime polozeni na placato na zada z vysky kolem 3cm zpusobi, ze se baterie sveze smerem k zadnimu kryty a dojde k vypnuti. prostor diky prohnuti ma a na spodni hrana tela telefonu je plna hladka a drazky na baterii se nemaji do ceho chytit.

.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #23 kdy: 26. 09. 2013, 05:56:59 »
kdyz tak hledam a hledam, ten android je neskutecna sracka v zakladu snad zamerne, aby to kazdy odemknul a prisel o zaruku. tenhle obchodni model odmitam podporovat.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #24 kdy: 26. 09. 2013, 09:02:38 »
Možná by stálo za pokus i tohle?

http://dotekomanie.cz/2013/08/vykon-ciny-za-hubicku-recenze-thl-w100/
http://androidforum.cz/thl-w100-f675.html

Doporučuji zvážit mobil s klávesnicí. Třeba já si nikdy nezvykl na psaní na dotykovém displeji. Nejdříve jsem měl HP iPaq, následně HTC Wildfire a nyní mám Black Berry (starší). Když člověk píše delší text je HW QWERTY klávesnice k nezaplacení.
Já mám částečně kvůli hw kb pořád ještě G1, ale už to začíná být nepoužitelný peklo. Jenže nic podobnýho novějšího jsem nenašel ať jsem hledal, jak jsem hledal. Všechno má nějakěj háček :(

Nejsem do telefonů fanda, skoro nevolám a potřebuju spíš sms, web, maily, navigaci, ssh. Takže za telefon fakt nehodlám dát víc než 5kkč (tu G1 jsem koupil před pár lety z Rakouska za 3). Nemáte někdo nějakej tip? Machrovat nehodlám, klidně půjdu do Číňana, když bude plně funkční a solidně rychlý.

noger

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #25 kdy: 26. 09. 2013, 09:48:52 »
Skus toto:
http://www.jiayuofficial.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-g3s.html

Kamarat si to kupil a vyzera to seriozne.Zvazujem aj ja tento telefon.




Franta S

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #26 kdy: 26. 09. 2013, 21:34:39 »
Doporučuji zvážit mobil s klávesnicí. Třeba já si nikdy nezvykl na psaní na dotykovém displeji. Nejdříve jsem měl HP iPaq, následně HTC Wildfire a nyní mám Black Berry (starší). Když člověk píše delší text je HW QWERTY klávesnice k nezaplacení.
Já mám částečně kvůli hw kb pořád ještě G1, ale už to začíná být nepoužitelný peklo. Jenže nic podobnýho novějšího jsem nenašel ať jsem hledal, jak jsem hledal. Všechno má nějakěj háček :(

Nejsem do telefonů fanda, skoro nevolám a potřebuju spíš sms, web, maily, navigaci, ssh. Takže za telefon fakt nehodlám dát víc než 5kkč (tu G1 jsem koupil před pár lety z Rakouska za 3). Nemáte někdo nějakej tip? Machrovat nehodlám, klidně půjdu do Číňana, když bude plně funkční a solidně rychlý.
[/quote]

Z podobných důvodů jsem nedávno pořídil SE Xperia Pro (MK16i). Zatím splňuje očekávání. Přidány programy CamScanner a, Navigator(MapFactor). Prozatím nechci upgrade androida (má 2.3.4). Ještě hledám řešení openVPN a RDP, ale asi bez rootu to nepůjde.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #27 kdy: 26. 09. 2013, 22:59:51 »
Z podobných důvodů jsem nedávno pořídil SE Xperia Pro (MK16i). Zatím splňuje očekávání. Přidány programy CamScanner a, Navigator(MapFactor). Prozatím nechci upgrade androida (má 2.3.4). Ještě hledám řešení openVPN a RDP, ale asi bez rootu to nepůjde.
Na ten jsem taky narazil, ale přijde mi, že je hardwarově dost za zenitem... Nechci kupovat nový telefon, aby za rok byl stejně nepoužitelný jako ta moje současná G1... Spíš bych si představoval pár let starý hi-end na Ebayi tak do 4000. A ještě líp něco novýho čínskýho, ale tam jsem právě na hw klávesnici nenarazil :(

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #28 kdy: 26. 09. 2013, 23:01:42 »
To je tedy s prominutím šrot. Bohužel telefony s qwerty se v podstatě už nedělají. Dej si tady http://pdadb.net/index.php?m=pdamaster filtr na slide out qwerty, za letošek jeden CDMA model s čtyřpalcovým QWGA. Nejlepší je asi tento přes rok starý kus http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=3626&c=motorola_photon_q_4g_lte_xt897_motorola_asanti a tady se nejspíš nesežene. Pokud by někdo trval na klávesnici, spíš bych se zaměřil na pouzdra s vestavěnou bluetooth klávesnicí jako se dělají pro tablety.

.

Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« Odpověď #29 kdy: 27. 09. 2013, 22:32:10 »
jo a aby si nekdo nemyslel, ze u konkurence je neco jinak... tak podobne blbe je na tom wp8 i ios.