Poraďte strategii při výběru notebooku

nobody

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #30 kdy: 11. 03. 2015, 16:01:42 »
to vysvetleni je matouci, chteji rict ze jedno jadro zvlada vice threads, ale nerikaji ze ten uvedeny pocet zvlada to jedno jadro, zvladaji to vsechna jadra dohromady :)

napr. cpu v nb z ktereho pisu ma Core-i5-2520M, dle totozne table http://ark.intel.com/products/52229/Intel-Core-i5-2520M-Processor-3M-Cache-up-to-3_20-GHz by melo dle tebe mit take 8logical cpu, ale ma proste 4 :)


smartass

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #31 kdy: 11. 03. 2015, 16:27:35 »
@nobody: Děkuji za vysvětlení. To jejich je skutečně matoucí (doufám, že ne schválně). Ověřil jsem si to na jednom serveru, skutečně jsou tyto hodnoty nezávislé.

Nějaké zkušenosti ohledně rozdílů v procesorech pro numerické výpočty? Jde především o DSP, povětšinou neparalelizované.

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #32 kdy: 11. 03. 2015, 17:07:01 »
jinak co se tyce fyz/log jader, tak na nektere ulohy ma pritomnost hyperthreadingu (tj 2 logicka jadra na jedno fyz.) mirny vliv, na nektere je tento vliv zanedbatelny. obecne u fyz/log jader plati: 4/8>4/4>>2/4>2/2. U neparalelizovatelnych uloh za predpokladu stejne architektury CPU (vybiras z CPU jednoho vyorbce a teze generace) maji hlavni vliv pak takty (vcetne turboboostu, paklize mas dostatecny chlazeni).

devnull

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #33 kdy: 11. 03. 2015, 17:35:40 »
Cau,

resil jsem neco podobneho a nakonec jsem si koupil ThinkPad E440.
Se starym ThinkPadem to opravdu nic moc spolecneho nema, ale kupodivu jsem s tim vcelku spokojeny - asi nejsem narocny.

http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e440-w7p-w8p_3/142764/produkt
nekde tam najdes i moji recenzi, tak tam treba najdes nejaky muj dojem z toho.

i7 - 4 jadra
8 GB RAM
1TB HDD + jsem z toho vyhodil miniaturni 16DB SSD disk, kterej tam ma ve windows snad neco cachovat a dal tam nejaky normalni, na ktery se vejde system ( jde to dobre pres patici M.2243 nebo jak se to jmenuje )
HDD, co v tom bylo jsem zformatoval, system hodil na SSD, mozna vypnul secureboot uz nevim, ale zadnej problem.Kubuntu nainstalovano na SSD bez problemu.
Windows jsem nevracel, pouzivam je prilezitostne ve VirtualBoxu ( i kdyz asi instalace neprobehla tak jak by si MS predstavoval )

Co vim ze trochu blbne je externi grafika
Kdyz jedu pres externi grafiku NVIDIA, tak se obcas v KDE stane, ze jako by vse vytuhne, prepnuti do textoveho rezimu a zpet ( CTRL + ALT + F1 a zpet ALT + F7 ) to vzdy vyresi. Pouzivam nvidia drivery co jsou v ubuntu a optimus na prepinani. Je mi to celkem fuk, protoze frcim na integrovane grafice a pokud chce necio zaparit, na co Intel nestaci, tak pri hre zadny problem neni. Mozna by pomohlo neco nekde poladit v KDE nebo parametrech ovladace, ale neresil jsem. Taktez na NVIDIA grafice mi blbe funguje roztazeni plochy na vice monitoru, opet interni Intel grafika OK - neresil jsem.

Aktualne se mi na tom trochu drbe displej ( obcas zrni jako kdyz je spatnej kabel ), tak testuju Lenovo NBD support :)
Zatim vypada pomalejsi nez u DELLu ale zatim jsem se nemusel bavit s zadnejma indama, coz je prima

smartass

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #34 kdy: 11. 03. 2015, 18:54:17 »
@devnull: Děkuji za podrobnou odpověď. Když sem viděl ty panty, tak se moc nedivím, že to odešlo tak rychle. Poněkud mě to odradilo.


Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #35 kdy: 11. 03. 2015, 19:25:33 »
devnull: pouzivas nvidia prime nebo bumblebee? ja jezdim pres bumblebee (na nvidia grafice se mi pusti jenom to, co chci, zbytek bezi na intelu) a zadny problemy s tim nemam

kk

Re:Prosím poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #36 kdy: 11. 03. 2015, 23:36:22 »
@kk: teorieticky to zní dobře, ale četl jsem, že legacy implementace BIOSu na UEFI platformách jsou často nedodělané.

kdyz vypnes secure boot tak to jeste neznamena ze musis vyuzit legaci implementaci biosu, muzez normalne bootovat v uefi rezimu i bez secure bootu.

jinak je fakt ze uefi standart a secure boot implementuji ruzni vyrobci ruzne (kazdy tak trosku po svem) a teoreticky to muze byt problem. ja jsem to zatim zkousel na deskach od asusu (vzdycky kupuju asus;) a ve virtualboxu a tam to slape tak jak ma.

devnull

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #37 kdy: 12. 03. 2015, 15:18:22 »
@Ziktofel
Nvidia prime, s kazdym prepnutim se musim odhlasit a prihlasit z X, coz by byl peknej opruz, kdybych to delal casto.
Asi zkusim rozchodit bumble bee

x0nix

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #38 kdy: 12. 03. 2015, 18:47:29 »
Taky pokukuji po repasovaných Dell Latitude/Precision, protože mají HDMI. Nějaké zkušenosti?

Já koupil starší Latitude E6230, měnil jsem jen baterku, ssd disk a nahodil stable Debian. Už pár let naprostá spokojenost.

smartass

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #39 kdy: 12. 03. 2015, 19:24:43 »
Jaké máte zkušenosti s SSHD disky? Pokud vím, Linux ovladače jsou od 3.19, ale ještě to musí začít používat userland. Nebo existuje manuální způsob, jak přes nějaký nástroj využívající standard SATA 3.2 prioritizovat některé soubory do cache?. Má to slušnou životnost? Bál bych se toho, že často využívaná SSD cache pojde a nedostanu se pak ani k HDD.

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #40 kdy: 12. 03. 2015, 20:19:30 »
kockopes o nicem. SSD je proste jina liga.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

smartass

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #41 kdy: 12. 03. 2015, 20:32:21 »
kockopes o nicem. SSD je proste jina liga.
Je mi jasné, že výkonově to na samotné SSD nemá.
Spíš zajímá, jaké to je v porovnání s
a) část systému na SSD + zbytek na HDD
b) vše na HDD a SSD využito jako cache přes nějaký jaderný modul

Ještě více mě ale zajímá životnost a spolehlivost, IO pro mě není tak kritické (většinou operuji s maticemi v paměti).

smartass

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #42 kdy: 13. 03. 2015, 16:36:31 »
Tak jsem se více méně rozhodl pro ten Acer. Pokud někdo nemá nějaké pádné argumenty proti, tak ho asi pořídím.

Re:Poraďte strategii při výběru notebooku
« Odpověď #43 kdy: 14. 03. 2015, 11:51:55 »
Spolehlivost? Jsou dva druhy lidi... A kdyz zalohujes tak je ti jedno jestli chcipne SSD nebo HDD. Kdyz SSD chcipne pred zarukou (beru jen takove s alespon 3 letou u prodejce) tak dostanu zpatky prachy a koupim za ne neco s dvojnasobnou kapacitou, to je dobrej deal. No a kdyz prezije 3 roky tak se to proste vyplatilo a koupim dalsi(to se mi stalo a byl jsem fakt nadseny bez ironie). Jo a neodesly bunky - a vnitrni elektronika chcipa u HDD uplne stejne. Stejne kdyby to byl HDD tak za 3 roky uz ho na system nepouzivam nejspis.

Bohuzel tu SSD cast si ten disk resi sam takze nemas moznost ovlivnit co tam bude. Kdyby mi u totalne pasivniho ntb hucely plotny tak me asi drbne.(to same plati pro naprosto pasivni desktop pri bezne SoHo praci, jen pri kodovani videa neslysne fouka)
Děkuji za možnost editace příspěvku.