Tovární obnovení - ztráta navigace

Jitka U.

Tovární obnovení - ztráta navigace
« kdy: 27. 07. 2013, 10:26:34 »
Dobrý den,
mám cca rok Samsung Galaxy SIII, se kterým jsem moc spokojena. Vše fungovalo, jak má, až jednou se mi "zasekl" obchod Play. Ačkoli jsem vyzkoušela různá řešení, přes tuto "závadu" jsem se nedostala a tím pochopitelně skončili i veškeré aktualizace SW a aplikací. No nic, rozhodla jsem se pro obnovu továrního nastavení. To, co jsem potřebova jsem zálohovala, ostatní jsem dala v šanc s tím, že o to maximálně přijdu. Co mě ale po obnovení továrního nastavení ale "dostalo" byla ztráta GPS navigace, která byla originál od výrobce a nainstalovaná výrobcem. A tak můj asi hloupý dotaz zní: Nenašla jsem ji, protože nevím, kde hledat, nebo protože je nenávratně fuč? Měla jsem počítat se ztrátou originálního SW? A dá se tato ztráta napravit? Moc prosím o rady a názory..
Děkuji Jitka
« Poslední změna: 28. 07. 2013, 21:54:44 od Petr Krčmář »


Peter

Re:Tovární obnovení - ztráta GPS? Samsung S3
« Odpověď #1 kdy: 27. 07. 2013, 12:41:36 »
Nepredpokladám že výrobca alebo predajca používajú toto fórum na kontakt s zákazníkmi. Ak bol ten smartphone kupovaný na inzerát, tak je možné že tá navigácia bola nainštalovaná dodatočne. A preto sa nenachádzala v továrenských nastaveniach.

Jitka U.

Re:Tovární obnovení - ztráta GPS? Samsung S3
« Odpověď #2 kdy: 27. 07. 2013, 14:57:14 »
Nepredpokladám že výrobca alebo předají používajú toto fórum na kontakt s zákazníkmi. Ak bol ten smartphone kupovaný na inzerát, tak je možné že tá navigácia bola nainštalovaná dodatočne. A preto sa nenachádzala v továrenských nastaveniach.
Děkuji za reakci,  nicméně mobil byl kupovaný originál přes Mall.cz. Dotaz jsem zadala na fórum z důvodů rad, pokud se s tímto kdokoliv setkal, jak to řešil?

Lol Phirae

Re:Tovární obnovení - ztráta GPS? Samsung S3
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2013, 15:36:26 »
Děkuji za reakci,  nicméně mobil byl kupovaný originál přes Mall.cz. Dotaz jsem zadala na fórum z důvodů rad, pokud se s tímto kdokoliv setkal, jak to řešil?
[/quote]

No, normálně tu navigaci znova nainstaluješ, no...

Jitka U.

Re:Tovární obnovení - ztráta GPS? Samsung S3
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2013, 16:16:24 »
Děkuji za reakci,  nicméně mobil byl kupovaný originál přes Mall.cz. Dotaz jsem zadala na fórum z důvodů rad, pokud se s tímto kdokoliv setkal, jak to řešil?

No, normálně tu navigaci znova nainstaluješ, no...
[/quote]No jo, ale kde ji najít k instalaci?? Po prohledání celého mobilu jsem nenašla ani poškozený SW, popřípadě stopy, že tam navi byla.. Jsem z toho trochu vedle...


Re:Tovární obnovení - ztráta GPS? Samsung S3
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2013, 00:42:56 »
Bud doinstalovat dodatecne z google play je tam nekolik free navi, pripadne zkusit stanky Samsungu zda nemaji nakou dodatecnou navi aplikaci ktera byla predinstalovana. Pripadne je tu jeste jedna moznost ale a te se nemluvi protoze je to kradez :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Peter

Re:Tovární obnovení - ztráta GPS? Samsung S3
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2013, 16:46:53 »
Teraz som si spomenul. Po prihlásení sa do účtu Google v prehliadači a následnom otvorení play store je vidno záložku s zapametanými programami. Tie sa dajú potom poslať do telefónu. Ak tam nebude tá aplikácia GPS alebo nastane chyba s licenciami, tak sa nejednalo o legálne nadobudnutý majetok. Vtedy si môžeš zvyknúť na navigáciu od Google alebo na inú s zodpovedajúcou funkcionalitou a akceptovateľnou cenou.