U koho máte .com doménu?

ikaros42

U koho máte .com doménu?
« kdy: 26. 07. 2013, 14:56:36 »
Zdravím,
rád bych si pořídil .com doménu, vím že nabídek je hodně, proto uvítám jakékoliv osobní zkušenosti a tipy s poskytovateli. Nabídku hostingu k doméně nechci, hodlám využít vlastní VPSko.

Díky


Jimm

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2013, 15:00:41 »
Myslím že je to úplně jedno, registrátorů jsem využil spoustu a nikde jsem neměl pocit že by to bylo špatné. Několik jich mám například u Godaddy.

omg

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #2 kdy: 26. 07. 2013, 17:47:07 »
na ty se daj najit po netu nagitvni ohlasy na uzivatelsky rozhranni co podsouva obchodni nabidky a pri zmenach si tak davat bacha na to aby sis neco neobjednal.

andrej

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #3 kdy: 26. 07. 2013, 21:26:14 »
godaddy je fajn, len si treba dat pozor aby pri zadanom DIC fakturovali bez DPH, stava sa im ze vystavia fakturu s DPH a nasledne sa to u neda korektne zauctovat.

achjaj

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #4 kdy: 26. 07. 2013, 21:29:00 »
GoDaddy nebrat. Podporuju cenzuru Internetu a su to ojebavaci.


Tom Liberec

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #5 kdy: 26. 07. 2013, 23:24:08 »
Dovolim si možná hloupou otázku. Proc  zrovna  .com  ?    Kvuli komunikaci s anglosaskými zeměmi?  Ceně? 

Četl jsem o problémech s případnými soudy o domenova jmena. Už jsme trochu i narazili na přepracování domén a "něžné" mírnější vydírání.
No nakonec mame doménu trochu delší  než byl původní záměr ale .de !


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #6 kdy: 27. 07. 2013, 06:08:00 »
.com mam tam kde i zbytek - asi 15 domen - forpsi. Nema smysl se "ucit" nekolik ruznych rozhrani k nastaveni DNS, usetreny cas ma vetsi hodnotu nez par korun rocne

cechi

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #7 kdy: 06. 09. 2013, 22:18:04 »
Na registraci této generické domény není co pokazit, proto bych volil podle ceny a úrovně fakturace (CZ). Godaddy má zbytečně přeplácanou administraci, která není pro tvou správu, ale čistě pro upsell.
Důležitá je správa a funkčnost DNS, pokud budeš používat NS registrátora.

v CZ subreg, wedos, z cizích joker...

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #8 kdy: 06. 09. 2013, 22:37:39 »
To je jednoduché. Jsme v ČR, a jediný akreditovaný registrátor generických domén se sídlem v ČR je Gransy s.r.o (provozovatel subreg.cz).

Ostatní jsou jen přeprodávači jiných registrátorů :)

Tomas

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #9 kdy: 06. 09. 2013, 22:53:38 »
Gandi.net

cechi

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #10 kdy: 06. 09. 2013, 23:05:51 »
Gandi.net
Jaké výhody ospravedlňují ty jejich ceny? A mimochodem proč je to vnucováno T-ptákem? Už toto je mi nesympatické...

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #11 kdy: 08. 09. 2013, 13:29:07 »
To je jednoduché. Jsme v ČR, a jediný akreditovaný registrátor generických domén se sídlem v ČR je Gransy s.r.o (provozovatel subreg.cz).

Ostatní jsou jen přeprodávači jiných registrátorů :)
Díky za tip, mám 2x .net u GoDaddy a brzo mi končí a chtěl bych přejít jinam z popsaných důvodů - neustálá snaha vnutit mi další placené služby a přílišná vstřícnost k americké šmírovací legislativě. Pokud existuje akreditovaný český registrátor s dobrými cenami (223 Kč u subreg je aktálnbě lepší než 14 USD u goDaddy), tak je to asi jasná volba.

Pár otázek:
Mají rozumnou DNS administraci? Potřebuji zadávat A, CNAME, MX a TXT (SPF, DKIM) záznamy.

Umí IDN v .net?

Jestli sem to dobře pochopil, tak při transferu zbytek předplaceného období u původního registrátora prostě propadne, takže s jakou prodlevou před expirací je potřeba transfer zadat aby nebylo riziko problémů z prodlení?


A pokud jde o to, proč generickou? Prostě proto že to byla nejrozumnější, kde to, co sem chtěl (moje příjmení), bylo ještě volné. A v českém prostředí mi rozhodně generická doména jako .net nebo .com přijde rozhodně vhodnější než doména jiného státu jako jako třeba .de

Tom_as

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #12 kdy: 08. 09. 2013, 20:22:41 »
Gandi.net
Jaké výhody ospravedlňují ty jejich ceny? A mimochodem proč je to vnucováno T-ptákem? Už toto je mi nesympatické...

Jakej T-ptak? Zjevne si se tam ani nemrknul vid? Ze ne? :) Gandi.net ma luxusni spravu domen, prevod k jinemu majteli trva par minut. Narozdil od jinych tuzemskych smejdu kde to trva i dva tydny!! Kdo to dozadeke kdy videl abych nekam posilal overeny podpis.

Ke kazde domene ziskas i webmail na 5 mejl adres gratis. Kazda domena ma zdarma SSL. Celkove Gandi nema konkurenci a to ze stoji domena o 50 az 100kc vice. Nebudeme si prece hrat na socky ne? Navic domeny objednavame abychom je vyuzili k vydelku.

Rozhodne brecet tu ze on ma domenu o par korun drazsi to je opravdu zvrhlost socanstvi!!!!

Jimm

Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #13 kdy: 08. 09. 2013, 23:23:17 »
Také se nesnažím všude zrovna ušetřit, ale zde pořád leží ta otázka, proč platit o 25% víc tomuto registrátorovi. Vysvětlení se mi nějak nedostalo. Jako že maj pěkné rozhraní je prima, ale... :)

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:U koho máte .com doménu?
« Odpověď #14 kdy: 09. 09. 2013, 10:50:54 »
Subreg má .net za 223 Kč, Gandi za 13 €, což je cca 340 Kč, to je navrch 50%.
Co znamená luxusní správa, co umí co jinde nejde?
Webmail u registrátora mě nezajímá, to si každý předvídavý člověk vyřeší separátně.
SSL certifikát je v ceně pouze první rok po převodu nebo registraci.