Další virtuální systém na serveru

Jimm

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #15 kdy: 26. 07. 2013, 14:24:40 »
Požadavek tazatele mi prostě a jasně přijde zcela jasný, nechápu co s tím mají všichni za problém...

Jimm

« Odpověď #16 kdy: 26. 07. 2013, 14:28:55 »
Tak to ctu znovu a mozna je to jeste jinak... pokud ma dedikac a tam uz virtualizuje tak mu to musel nekdo rozjet a pak nechapu proc mu tam ten stejny clovek neprihodi dalsi. Taky asi nema v takovym pripade moc smysl neco radit kdyz uz tam virtualizacni nastroj ma tak neni duvod pridavat dalsi.

Celkove by bylo fajn kdyby se lidi umeli vyjadrit exaktne.
Psal: "Žádnou virtualizaci nepoužívám"

Karlos

« Odpověď #17 kdy: 26. 07. 2013, 14:39:35 »
Já bych se ho taky zastal, zbytečně se to rozrejpalo. Všechno podstatný napsaný bylo.
Jedině bych se zamyslel nad tím, jestli je opravdu potřeba virtualizace, pokud ano, nejspíš bude potřeba další veřejná ip, nějaké pravidlo FW, nevím co se může objevit. Tak aby sis nenas. do bot.

smoofy

• 1 053
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 26. 07. 2013, 15:00:35 »
Co ze to psal zadavatel?
Citace
na mém stávajícím dedik. serveru
Co ty na to?
Citace
Ano, opravdu neumíte česky. Má objednané vps platí za něj.
Ciste a jasne.
Citace
Požadavek tazatele mi prostě a jasně přijde zcela jasný, nechápu co s tím mají všichni za problém...
Stale si to myslis?

VPS a dedikovany server je neco jineho, jak hned velice trefne vytkl Petr Krcmar hned na zacatku v tusim druhem prispevku.
Citace
Pokud je to skutečně dedikovaný (fyzický, nevirtualizovaný) server
a potvrdil Karlos
Citace
Já to pochopil celkem dobře a napoprvý, má dedikovaný server. Tj. železo jen pro sebe. Na něm chce spustit další server jako VPS čili VIRTUÁLNÍ  privátní server. Přijde mi, že někdo zde nerozlišuje VPS a dedik.

Ja to tak pochopil na zacatku taky, nicmene vzhledem k charakteru dotazu a zvyku, ze lide z pravidla nevedi co chteji jsem se naucil byt opatrny a radeji overovat a nebrat to co nekdo rika automaticky za bernou minci, navic, kdyz to vetsi cast lidi pochopila tak, ze presto ze zadavatel jasne napsal dedik server. tak ma VPS.

Nicmene, koukal jsem na jejich stranky a na dedikovanych serverech KVM normalne podporujou.

« Odpověď #19 kdy: 26. 07. 2013, 16:08:03 »
myslim, ze spis bylo matouci ze psal ze ma spoustu virtualu, ja na zacatku pochopil ze je ma na tom dedikaci a chce dalsi, proto mi ten dotaz prisel divny...

vetsinou co jsem videl tak k dedikaci byva 1 < x < 8   IPv4
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Karlos

« Odpověď #20 kdy: 26. 07. 2013, 17:26:22 »
Citace
myslim, ze spis bylo matouci ze psal ze ma spoustu virtualu,...
Kolik bylo orosených dneska?  ;D

Filip

« Odpověď #21 kdy: 26. 07. 2013, 18:00:57 »
Omlouvám se za mé špatné vyjádření, které bylo nejspíše dosti matoucí. Takže to ujasním: Na mém dedikovaném serveru (žádne VPS, ale čístý dedik od OVH) mám herní servery a pár webů. Nyní ale potřebuji nainstalovat další systém, tedy nejspíše vytvořit VPS na stávajícím dedik. serveru a na něm spustit FreeBSD, který bude izolovaný od stávajícího Debianu.

Horší ale je že mám pouze 1 IP adresu. Na FreeBSD budu spouštět jen jednu aplikaci, která bude viděna z internetu. Byla by možnost udělat to i nějak bez další IP adresy ? A pokud byl možný nějaký návod jak na to po "lopatě" byl bych opravdu rád. Jsem celkem učenlivý člověk a tak si myslím, že bych to mohl zvládnout.

Karlos

« Odpověď #22 kdy: 26. 07. 2013, 18:28:42 »
Tak snad už jsme se všichni domluvili a můžeme pokračovat.
Určitě to jde i s jednou IP, zkus si najít něco o port forwarding. Tady je ale nevýhoda toho, že předáváš na virtuál celý port, který už na původním pc nejde použít (vysvětluju schválně laicky). Např. budeš mít na hlavním serveru apache přístupný na portu :80. To znamená, že pak na virtuál už musíš použít pro apache např 8080 při přístupu zvenka.
Takže pak do browseru napíšeš http://ipserveru (defaultně 80) a jsi na webu serveru. Napíšeš http://ipserveru:8080 a jsi na virtuálu.

Nevím, jaká to bude aplikace na tom virtuálu, pokud na tom portu neposlouchá něco na dedik serveru, tak bez problému. Takže nainstalovat, nastavit klidně síť na privátní rozsah a na dediku zapnout nat a forwarding.

jlx

« Odpověď #23 kdy: 26. 07. 2013, 19:22:12 »
Jenom doplnim Karlose nade mnou - pokud ti jde o hlavne weby, tak taky jde zkonfigurovat webserver na tom Debianu, aby pro vybrany domeny fungoval jako proxy server mezi tim virtualem a vnejsi siti. Tim padem lze vyuzivat normalne port 80 pro weby bezici na obou serverech. Tomu virtualu pak staci proste privatni adresa, ktera je videt jenom z toho Debianu a neni treba se zabyvat NATem.

Nevyhoda je, ze ti requesty pro ten virtual budou zbytecne zatezovat webserver toho Debianu. Obecne je pro tohle mnohem vhodnejsi Nginx nez Apache, prave proto, ze temer vubec nezabira systemovy prostredky, zejmena pokud bezi jako proxy.