Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #60 kdy: 04. 02. 2013, 14:05:54 »
Jsem uzivatel windows XP a 7. XP pouzivam v praci uz cca 10 let a nic mi nechybi. Sedmicky mam na ntb a jsem s nima naprosto spokojeny. Rad se posmivam kolegum s ubuntu, kdyz maji jakykoliv problem a naopak oni se smeji me, kdyz musim restartovat.
Linuxu fandim a obcas zkusim nainstalovat nekterou distribuci, zkousel jsem mandrivu, suse, fedoru, ubuntu, arch a ted se chystam na gentoo, ale vzdycky se vratim k windousum. Dudod je jednoduchy, pro praci potrebuju programy, ktere bezi pouze pod windows a spoustet virtual nebo dualboot mi prijde neprakticke, pro hrani her potrebuju windows, protoze hry bezi pod windows. S hrama se blyska na lepsi casy, ale prace je dost dulezita a i jeden program je pro me dulezitej natolik, ze nemohu menit.
Linux je pro desktop zraly uz davno, ale pouze pro uzivatele, kteri nepotrebuji spoustet programy pouze pro win. Rodice pouzivaji pro domaci potrebu ubuntu anic jim nechybi, ale to proste nestaci. Aby se linux prosadil je potreba vic, musi nabizet vic nez, ze je zadarmo. Jinak zustane vzdy pouze okrajovym systemem a muze byt sebe lepsi.

Ale linux nabízí víc, mnohem víc, než jen to, že je zadarmo. Stačí se podívat po komerčních programech pro linux, mnohdy válcují ty windowsácké, ale také nepatří k těm nejlevnějším.


Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #61 kdy: 17. 02. 2013, 22:25:52 »
Třicet hodin mého času jsem měl prožít raději někde na rande s nějakou pěknou kočkou.

Nesmíš počítat prachy co bys do ní vrazil (do baby se má vrážet něco jinýho). To by sis pak říkal, že já vool si radši nekompiloval jádro...  ;)

marwyn

Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #62 kdy: 18. 02. 2013, 15:02:00 »
Linux na desktopu je mrtvý, dále diskutovat na toto téma nemá smysl.

http://www.linuxexpres.cz/zakladatel-gnome-linux-na-desktopu-je-mrtvy

Souhlasím. Tady na rootu samozřejmě nelze s takovým tvrzením uspět.

Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #63 kdy: 18. 02. 2013, 19:24:20 »
Linux je pro desktop zraly uz davno, ale pouze pro uzivatele, kteri nepotrebuji spoustet programy pouze pro win.
Jo. A Windows jsou pro desktop vhodné, ale jenom pro uživatele, kteří nepotřebují software, který je jenom pro Maca. To je pravda, ale zároveň to vůbec nic neříká o tom systému.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #64 kdy: 18. 02. 2013, 20:21:21 »
Jojo. Jen kdyby k tomu Microsoft jeste udelal nejaky stravitelny graficky interface. Widle v tomhle nikdy nebylo moc slavne. Vyleceni neduhu, jako kradeni fokusu, kdy se cloveku kazdou chvili zavrelo nejake menu, protoze nejaka aplikace si otevrela okno, trvalo nekolik generaci Widli. Vyresenno bylo az nekde ve W XP po nejakem SP. No a ted tu mame zase W 8. Cili to si take nepomuzem.


Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #65 kdy: 18. 02. 2013, 20:34:00 »
Spíš by mohli zkousnout not invented here a zavést virtuální plochy. Nebo to už v nějaké nové verzi mají?

Taky ssh a pořádný shell. Ale ne powershell :)

Tom Liberec

Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #66 kdy: 30. 04. 2013, 16:23:04 »
Jde také dost o to jakou licenci MS Woken si lidé koupí. Je hezké si koupit nějaké hotové W Home řešení. MS.cz v tu chvíli nezajímáte, obraťte se na prodejce. Tam moc také nemusíte pochodit, zvlášť když k notebookům prodávají ledničky, vysavače .......případně vše co lze připojit do zásuvky nebo jede na baterie a věci s tím související.
No a pak zde máme argument, který jsem si stanovil tak nějak sám prostě MBR  (  master boot record ) nepatří uživatelům do ruky, takže proč jej dávat do home laciného balení.

Tedy s Win. XP jsem spokojen snad i více než s Win.Vista nebo Win. 7 ( opět chyba Starter ) - Tedy pokud nebereme v úvahu že Steam ( nebo Stem ) se chová trochu jako virus a předchozí herní opatření proti krádežím her se chovalo podobně.
Pokud XP pustím jednou za čtrnáct dní kvůli internet bankingu nebo kvůli RMS, případně když přijede mládež na hry nemají zas tolik chyb.

 

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #67 kdy: 23. 07. 2013, 17:58:21 »
Citace: Mirek Prýmek link=topic=5712.msg55294#msg55294 date=13612160 40
Spíš by mohli zkousnout not invented here a zavést virtuální plochy. Nebo to už v nějaké nové verzi mají?

Taky ssh a pořádný shell. Ale ne powershell :)
Ne a i jedno nemaji... No nemaji... Nemaji v zakladu. Napriklad z Cygwinu se da pouzit BASH vcetne odpovidajici konsole, ale nastavit to neni ani zdaleka tak 'user friendli', jak si uzivatele Widli predstavuji. A co se tyce virtualnich ploch, existovala do widli aplikace, ktera je simulovala. Jenze jsem nezaznamenal, ze by to nekdo moc pouzival. Zrejme proto, ze vetsina uzivatelu Windows nema paru, ze neco takoveho vubec existuje, a je otazkou zda by je vic ploch spis nematlo. Obavam se, ze  shell se na vydlich nechyta ze stejneho duvodu. BFU se vetsinou dela vyrazka pri pohledu na cerne okno s promptem a asi by stejne nevedel co si s tim pocit... A ten zbytek ma proste smulu. bud WSH, nebl si nejake skriptovaci prostredi doinstalovat. Pravda, je ze to druhe neni ve widlich zadny problem. Sam jsem sveho casu pouzival ve Windows Perl, TCL/TK. I ten Cygwin - chvilu...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #68 kdy: 23. 07. 2013, 20:47:01 »
Ale no tak, jsou tam prece dlazdicky. To vam ke spokojenosti nestaci? :-)

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #69 kdy: 23. 07. 2013, 23:24:03 »
Ale no tak, jsou tam prece dlazdicky. To vam ke spokojenosti nestaci? :-)
Ach ano, dlazdicky, zapomel jsem. No, na ty se da rici jedine: WOW!??? :-))

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Životnost XP končí, akce s W8 končí za 11 dní
« Odpověď #70 kdy: 24. 07. 2013, 09:46:00 »
Citace
BFU se vetsinou dela vyrazka pri pohledu na cerne okno s promptem
Proto taky MS razi filosofii okna modreho :D