Ekiga jako náhrada Skype

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ekiga jako náhrada Skype
« kdy: 18. 07. 2013, 19:22:06 »
Ahoj všem...
tak jsem definitivně sejmul skype a nyní zkouším náhradu "EKIGA"
máte někdo zkušenost?...používáte?

« Poslední změna: 18. 07. 2013, 21:34:30 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #1 kdy: 18. 07. 2013, 21:56:36 »
Kdysi jsem zkousel a padalo to opravdu intenzivne. Ono jim to uz ted chodi? Jinak muzete zkusit Linphone nebo, jestli to vas stroj utahne, tak i Jitsi. Netbook je na to slaby, ale jinak je to celkem hezke.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2013, 08:37:18 »
no jestli to padá to teprve zjistím....buď někoho přesvědčím ať si ji taky nasadí a nebo budu muset vzít doma další stroj a experimentovat, ale to nebude to pravé "točit se v rámci jedné sítě".
Linphone? - já měl za to, že je to jen na SIP (placené účty)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

beetljuice

Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2013, 08:56:32 »
Google Hangouts?  8)

PaPo

Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #4 kdy: 19. 07. 2013, 09:08:33 »
Pouzivam Ekigu viac ako rok. Obcas bol problem s nedostuponostou ekiga servera ale uz som sa s tym dlhsiu dobu nestretol. Linux aj Windows verzia klienta. Klienta vyuzivam aj na testovanie s Asterisk PBX, moznost konfiguracie audio/video kodekov. Mne plne vyhovuje a nahradzuje Skype


Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #5 kdy: 19. 07. 2013, 09:09:16 »
Google Hangouts?  8)

Mám šmírákům přihrávat další oběti?

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #6 kdy: 19. 07. 2013, 09:30:49 »
sw pro win+linux nebo službu? :-)
zkoušel jsem obojí, nějak mě to nenadchlo.. pořád něco nechodilo, různé služby chtěly různé nastavení pro STUN a program si s tím neuměl poradit.  služba se naopak tvářila, že má i nějaké online nastavení, např. překlad loginu na tel. číslo (aby šlo volat z klasických IP telefonů..), ale nikdy jsem ho nenašel.

nakonec jsem skončil u sw xlite (windows), ekiga na linuxu (ale jen na testy), csipsimple na androidu, IP bezdrátový gigaset. a služba odorik.cz - zadarmo lze provozovat úplně stejně, jako ekigu (číslo@odorik.cz). navíc za menší poplatek dostaneš veřejné geografické nebo nomadické číslo, na které můžou ostatní volat ze svých telefonů.. a taky ti dovolí číslo spárovat se skype účtem, tedy ostatní ti můžou volat ze skypu (jen trochu zvláštním způsobem callbacku přes skype chat) a ty můžeš volat jim. tedy, pokud se sám chceš zbavit skypu a ostatní nepřemlouvat, je to myslím ideální volba :-)

(volání z IP telefonu na ostatní čísla v ČR za 0,59 Kč/min. už je potom jen příjemný bonus.. a stejně jako ekiga umí použít i přístupová čísla ze sipbroker.com, když by ti chtěl volat někdo z ameriky nebo jiné tramtárie)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #7 kdy: 19. 07. 2013, 13:12:51 »
no jestli to padá to teprve zjistím....buď někoho přesvědčím ať si ji taky nasadí a nebo budu muset vzít doma další stroj a

Kdyz ja to kdysi zkousel na Gentoo, tak stacilo vytocit cislo a zavesit a bylo to v zakonceni zazivaciho traktu. Krome toho to samovolne padalo, kdyz to jen tak sedelo v systrayi. S kazdym updatem se zpusob a frekvence padani mirne menily.

Citace
Linphone? - já měl za to, že je to jen na SIP (placené účty)

No a co je Ekiga? SIP telefon navic s podporou H.323, ktery Linphone asi neumi, coz nevim, jestli vadi. Jitsi umi protokolu vice, treba XMPP. Navic ucet na Ekiga.org nebo kde to maji by vam mel chrochtat i v Linphone.

michal

Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #8 kdy: 19. 07. 2013, 15:21:10 »
proc nikdo nepouziva na kecani mumble? je to podle mne 10000x lepsi jak skype.

jivep

Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #9 kdy: 19. 07. 2013, 16:00:38 »
proc nikdo nepouziva na kecani mumble? je to podle mne 10000x lepsi jak skype.

protoze mumble je stejne jako ventrilo a teamspeak urcen na trochu jinou komunikaci (party) ale pokud vim, tak i jabber umi telefonovat :) .

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #10 kdy: 19. 07. 2013, 21:54:54 »
tak jsem zkusil zmiňovaný LInphone
apt-get install linphone (Debian 6  - 2.6.32-5-amd64)
pokud ho spustim z menu na sekundu problikne okno a spadne
z command line:
Kód: [Vybrat]
zoja@debian-FX:~$ linphone-3

(linphone-3:3199): GLib-GObject-WARNING **: IA__g_object_set_valist: object class `GtkSettings' has no property named `gtk-menu-images'
ortp-warning-Cannot read config, no core created yet.

(linphone-3:3199): libglade-WARNING **: Error loading image: Failed to open file '/usr/share/linphone/linphone2.png': No such file or directory

(linphone-3:3199): libglade-WARNING **: could not convert string to type `GdkPixbuf' for property `icon'

(linphone-3:3199): libglade-WARNING **: Radio button group video_item could not be found

(linphone-3:3199): libglade-WARNING **: Error loading image: Failed to open file '/usr/share/linphone/linphone2.png': No such file or directory

(linphone-3:3199): libglade-WARNING **: could not convert string to type `GdkPixbuf' for property `icon'
ALSA lib conf.c:4616:(snd_config_expand) Unknown parameters 0
ALSA lib control.c:882:(snd_ctl_open_noupdate) Invalid CTL default:0
Segmentation fault

Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #11 kdy: 19. 07. 2013, 23:21:29 »
Hm, me na Lubuntu nabehne a i webcam rovnou jede.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #12 kdy: 20. 07. 2013, 12:09:46 »
v práci jsme to zkusil take....stejný debian jen jiný HW (zvukovka) a jede to v pohodě, ale kde to potřebuju hlavně je doma a buď se špatně koukám, ale na webu linphone nevidím fórum(support)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #13 kdy: 21. 07. 2013, 23:29:47 »
Zkuste nainstalovat ffmpeg. Ochytil jsem diskusi se stejnymi chybovymi hlaskami, kde se to timto vyresilo. Je sice stara, ale bugy nekdy pretrvavaji jak ve Widlich. Jinak to muzete zkusit straceovat, aby se videlo, kde presne to lehne.

JDe

Re:Ekiga jako náhrada Skype
« Odpověď #14 kdy: 22. 07. 2013, 00:15:02 »
Jako sw SIP telefon na notebooku už několik let spokojeně používám Twinkle.