Připojení monitoru k notebooku

Kuba

Připojení monitoru k notebooku
« kdy: 12. 01. 2011, 10:03:39 »
Ahoj, potřeboval bych takovou pomoc! Mám doma dva notebook. Assus a Hp, jak připojím monitor k Assusu, tak se mi automaticky zapne a mohu pracovat na něm, ale u notebooku hp, když připojím monitor, tak  se mi akorat rozsvítí světýlko "no singnál" a monitor se vypne. Nevím si rady! A v počitači se mi ukazuje, že není žádný monitor připojen.
... A ještě před přeinstalování na windows 7 mi monitor šel i na notebooku Hp...
Nemůže mi někdo poradit?

Re: Připojení monitoru k notebooku
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2011, 10:26:55 »
Zkoušel jsi klávesovou kombinaci Fn+nějaké F-klávesa, na které buď obrázek monitoru, nebo nápis CRT/LCD.

Dále se zkus po připojení monitoru pravým tlačítkem na plochu a "Rozlišení obrazovky", jestli tam ten druhý monitor neuvidíš...

D

« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2011, 10:37:54 »
Zdar, co vypisuje prikaz 'xrandr'?

Kuba

« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2011, 10:38:13 »
zkouím vše, ale nic ..vůbec netuším co by s tím mohlo být

« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2011, 10:39:21 »
Zdar, co vypisuje prikaz 'xrandr'?
Tazatel evidentně používá Windows 7.
zkouím vše, ale nic ..vůbec netuším co by s tím mohlo být
Ještě můžeš zkusit přípojit monitor a pak teprve zapnout počítač.

Kuba

« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2011, 10:43:20 »
Také jsem zkoušel...

« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2011, 10:47:36 »
Nemá ten monitor víc vstupu? Digitální/analogový? Obvykle se dají nějakým tlačítkem přepínat a pokud je to přepnuto špatně, tak to signál z počítače nepřijme.

Kuba

« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2011, 11:14:14 »
Analogový....  Ale než jsem přeinstaloval windows, tak to právě šlo.. neumím si to vysvětlit, proč to nejde

mchf

« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2011, 15:10:27 »
Co zkusit primo prepinani ve W7? Tj. Controlo Panel -> Hardware and Sound -> Connect to an external display.

Josef.S

Re:Připojení monitoru k notebooku
« Odpověď #9 kdy: 15. 07. 2013, 10:55:52 »
ja mam problem mam prasknuty displej na notebooku a tak na nem nic nevidim kdyz k nemu zapojim Monitor tak se mi zapne monitor ale jen blika zelene a taky nanem nic nevidim poradtemi koukal jem se jak to mam zpravit a lidi psali ze mam napsat Fn+F1 nebo F7 ale nevim kam a jak to mam napsat hlavne to FN diky za odpoved

Tomas22

« Odpověď #10 kdy: 15. 07. 2013, 11:34:22 »
ja mam problem mam prasknuty displej na notebooku a tak na nem nic nevidim kdyz k nemu zapojim Monitor tak se mi zapne monitor ale jen blika zelene a taky nanem nic nevidim poradtemi koukal jem se jak to mam zpravit a lidi psali ze mam napsat Fn+F1 nebo F7 ale nevim kam a jak to mam napsat hlavne to FN diky za odpoved

Jde o kombinaci kláves pro přepnutí na externí monitor, bývá to Fn + jedna z kláves označených F a číslo - na těch klávesách bývají piktogramy.
Postup stlačení je většinou:
  • stlačit Fn a držet (většinou je Fn vlevo dole u kl.Ctrl)
  • stlačit příslušnou F? klávesu (např. F7 - je potřeba odhadnout podle piktogramu)
  • v opačném pořadí obě klávesy pustit
Někdy tahle posloupnost kláves cykluje několik stavů - např.: jen LCD notebooku, jen externí monitor, oba monitory zároveň (a znovu dokola).

« Odpověď #11 kdy: 16. 07. 2013, 14:36:57 »
Od Windows Vist výše funguje klávesová zkratka Win+P (možná funguje i v XP, ale tam sem nikdy dva monitory neměl).. Cyklováním Win+P se přepínat mezi režimi zobrazení - pouze monitor notebooku, rozšířit, duplikovat a pouze externí monitor. Mimochodem jen k dotazu Josefa S.:Pokud nemáte úplně starý notebook, tak zvažte výměnu displaye, ceny se pohybují od 3 tisíc nahoru (záleží samozřejmě na typu notebooku). Z dotazu, který ste napsal ohledně klávesy Fn totiž usuzuji, že na notebook nemáte nějaké extrémní nároky (jinak klávesa Win je klávesa, která vám otevírá Start menu nebo Metro/Modern-UI).

robin martinez

• 1 003
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
« Odpověď #12 kdy: 16. 07. 2013, 16:16:39 »
u widlí je mimo jiné přepínání mezi displeji i kombinace WIN+P(rojector), kdy se na monitoru zobrazí karusel s možnostmi (klonování, only internal, only external....)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

robin martinez

• 1 003
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
« Odpověď #13 kdy: 16. 07. 2013, 16:17:16 »
Od Windows Vist výše funguje klávesová zkratka Win+P ...

sakra, byl si dřív :P
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript