Používáte Ubuntu One?

kei.101

Používáte Ubuntu One?
« kdy: 15. 05. 2013, 11:48:18 »
Ahoj všem.

V posledních dnech jsem udělal celkem radikální změnu ve svém životě a po letech tunění gentoo, archu a podobných geekovin jsem se rozhodl být pohodlný, přestat řešit kraviny a začít používat ubuntu. Používám teď všude 1304 a jsem zatím spokojený. Jedna z věcí, které mě oslovily, je funkce Ubuntu One. Díky ní si můžu celkem jednoduše synchronizovat data na PC v práci, doma i na notebooku. Mám ale přirozeně trochu obavu ze všech webových služeb a tak bych se chtěl zeptat:

Co si myslíte o službě Ubuntu One?
Používáte ji? Na jaká data?
Nebojíte se při používání Ubuntu One o soukromí nebo o únik dat?
Dá se na tuto službu spolehnout? (Během pár dní používání už jsem zažil jeden výpadek)

Předem díky za reakce.


šarik

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2013, 13:10:14 »
Zkusil jsem to použít na synchronizaci pánského adresáře, ale nějak jsem to nepochopil, protože jsem se domníval, že co tam odešlu, to tam zůstane i po smazání adresáře. Nezůstalo, tak to používám jako prostor pro  zálohy záložních záloh z dejadup. To tam jde automaticky šifrovaně, tak o bezpečnost strach nemám. Ovšem nevím jestli každému bude stačit základních 5GB místa.

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2013, 13:32:09 »
napriek tomu, že používam Ubuntu-like OS a Windows, dávam prednosť Dropboxu

kei.101

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2013, 14:21:46 »
napriek tomu, že používam Ubuntu-like OS a Windows, dávam prednosť Dropboxu
A důvody?

honza

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2013, 15:05:45 »
Tento okamžik příjde v životě každého linuxáka:)

Já používám, na zálohy vytvářené dejadupem(default zálohovač v ubuntu), koupil jsem asi dvě alba přes ubuntu musik, tak to tam mám taky a pak si přes to synchronizuju některé adresáře v home (Dokumenty atd.) páč mám ubuntu na dvou kompech (stolní a ntb). Až na málo místo v základu zdarma a drahé přikoupení dalšího místa spokojenost. Zase to beru tak, že tím přispívám na vývoj, páč já jsem s ubuntu a unity spokojený. V podstatě jsem tím nahradil dropbox, který jsem dřív používal. Ubuntu one má klienta i pro windows a android.

Honza


Mitch

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #5 kdy: 15. 05. 2013, 15:19:16 »
Ubuntu One používám už asi tři roky a jsem plně spokojen. Z počátku to synchronizovalo trošku pofidérně a občas trvalo i několik dní, než si všimlo nějaké změny, každopaně teď už to je v pořádku a synchronizuje vpodstatě okamžitě. O data se nebojím. Jednak tam nemám žádné super tajně věci - osobní a školní dokumenty, a jednak vše ještě zálohuji na NAS, takže ztráty dat se také nebojím. Jediná nevýhoda je opravdu to místo. Na dropboxu mám zdarma 30GB (nějaká akce pro VŠ) a na Ubuntu One jen 5GB. Ale zatím to stačí a až přestane, tak přikoupím. Také to beru jako podporu vývoje celého Ubuntu.

kei.101

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #6 kdy: 15. 05. 2013, 17:27:21 »
Tento okamžik příjde v životě každého linuxáka:)

To jsem rád, že si nemusím připadat, že jsem vyměk :)

Díky všem za odpovědi. 'dejavu' už jsem taky objevil a moc se mi to líbí.. Taky vnímám peněžní příspěvky na Ubuntu kladně. Doufám, že ten projekt bude dál stejně kvalitní..

Jenda

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #7 kdy: 15. 05. 2013, 17:50:40 »
Používáte ji? Na jaká data?
Nebojíte se při používání Ubuntu One o soukromí nebo o únik dat?
Nepoužívám (mám jenom jeden počítač), ale podle mě by to šlo používat s encfs.

František

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #8 kdy: 15. 05. 2013, 19:18:30 »
Já to s encfs už používám víc než rok na složku Dokumenty. Vyházel jsem z ní jen objemné věci. Mám skript, který mi připojí Dokumenty při přihlášení do účtu a synchronizuji samozřejmě jen šifrovanou složku. Do dokumentů mám linkovaný i adresář z thunderbirdu, abych měl všechny adresy na obou PC. Postupně jsem si to vychytal k obrazu svému, takže spokojenost.
Zdravím Franta

TomP

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2013, 23:31:19 »
Jsem s U1 spokojený. Zvlášť klient v mobilu je užitečný - nemusím řešit Bluetooth, FTP nebo vyndavání microSD - určené adresáře se synchronizují "samy", když jsem na wifi.

ttkk

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #10 kdy: 12. 07. 2013, 20:07:28 »
Osobně používám Copy.com, kde si můžu nahrát svoje data a mít je tak zálohované pro případ, kdy by se mi rozbil disk v PC nebo externí disk.
Zároveň, pokud si nainstalujete jejich aplikaci, tak si můžete nastavit, aby se vám vaše data zálohovala automaticky.

Standardně dávají momentálně novým uživatelům 15GB prostoru zdarma
Pokud se zaregistrujete přes následující odkaz, tak automaticky dostanete 20GB zdarma

https://copy.com?r=zPku0e

Dávám to sem pro ty z vás, kdo hledá něco podobného pro zálohování fotek apod... (zkoušela jsem i jiné služby jako Dropbox, Sugarsync, slyšela jsem i o Capsa.cz, ale jejich nabídka prostoru zdarma je nižší...)
Pokud se zaregistruje přes mnou uvedený odkaz, dostanete vy i já 5GB prostoru navíc zdarma. Celkem tedy budete mít k dispozici oněch 20GB, a nic nemusíte platit...

šarik

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #11 kdy: 12. 07. 2013, 22:28:56 »
A kolik GB zdarma ti navíc už naklikaly ovce?

Duro

Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #12 kdy: 14. 07. 2013, 15:34:37 »
Pouzivam to bezne. Nepouzivam to nijak specialne, proste je to adresar na disku, kde mam veci z ktorymi robim na viacerych PC. Vacsinou rozrobene dokumenty typu "pracovne poznamky k studiu nejakej technologie" a podobne veci  V sukromie sa tam verit neda, podobne ako pri inych sluzbach. Ked sa o data bojis, proste ich tam nepchaj.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používáte Ubuntu One?
« Odpověď #13 kdy: 15. 07. 2013, 10:51:06 »
A kolik GB zdarma ti navíc už naklikaly ovce?

Ona ta ovce dostane pri registraci 5 GB navic ve srovnani s normalni registraci, tedy ne 15, ale 20 GB.