MAC OS X a Win7 na jednom disku

MAC OS X a Win7 na jednom disku
« kdy: 08. 07. 2010, 16:04:40 »
zdravim,

neviem ci sa tu niekto vyzna do mac os ale mam taky maly problem. Ked som instaloval na moje pc OSX tak som musel preformatovat cely disk na GPT (GUID Partition table). Mal som 3 particie (OSX, DATA, a volnu na widle). Teraz som chcel nainst. win7 ale vyhodilo error ze nemoze nainstalovat system na disk s GPT. Neda sa to nejako obist resp. ake je riesenie lebo nemam 2 disky (potom by to nebol ziadny problem cez Chameleon boot loader).

dik


Re: MAC OS X a Win7 na jednom disku
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2010, 16:53:44 »
no, skusil som tam vytvorit extended particiu cez gparted ale nejde to...fakt neviem jako dalej

jiri.masek

Re: MAC OS X a Win7 na jednom disku
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2010, 20:26:15 »
Podle mne stačí klasick oddíl s tím, že do MBR nainstaluješ Chameleon.

Resp. tahle. Zkus si vyhledat EmpireEFI a MyHackInstaller (http://osx86.sojugarden.com/).
Podle mě musíš jeden ten oddíl smazat pomocí windows fdisku a vytvořit si tam NTFS oddíl.
Nainstalovat windows, ovšem ty nebudou brát v potaz instalovaný OSX. Pomocí Boot CD s EmpireEFI nastartuješ již instalovaný OSX, v něm spustíš instalaci MyHackInstalleru, který nainstaluje za tebe Chameleon a potřebné moduly (zvolíš při instalaci "Customize" a zvolíš moduly).
Chameleon umí nabootovat Windows i MacOS. Ovšem neumí Linux. Lze to řešit i GRUBem, který nabootuje jak Win, tak Linux, i MacOS X.

jiri.masek

Re: MAC OS X a Win7 na jednom disku
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2010, 10:07:44 »
Btw, GPT bylo nutné kdysi dávno, za časů kdy byl OSX86 Project ještě v plenkách - někdy v době Tigera.
Dnes máme Snow Leoparda a projekt OSX86 už je značně vyspělý - existují drivery pro velice rozličný hardware (vyjma grafiky GMA3100 od Intelu - ovšem GMA X3100 drivery má!! Dokonce nativní od Apple) v podobě Kernel Extensions, bootloadery v čele s novým Chameleonem. Včetně speciálních utilit pro klasická PC (třeba takové co proskenují tvůj HW a automaticky ti vyhodí odkazy na drivery co by sis měl stáhnout).
GPT dnes již není potřeba. Osobně mám na jednom disku klasickou MBR tabulku a zde mám OSX + Linux + NTFS oddíl pro data. Viz screen:



Doporučuji http://www.osx86project.org/

Jirka

Re: MAC OS X a Win7 na jednom disku
« Odpověď #4 kdy: 09. 07. 2010, 11:02:32 »
Zdravim, mam na jednom disku Win7 a MacOSX Snow Leopard zformatovano GUID. Vtip je ve vytvoreni disk. oddilu. Musi se pouzit Disk Utility z osx a oddil pro Win7 misto NTFS zformatovat FAT32. Pote nejdriv nainstalovat osx na HFS+ oddil, pak pri instalaci Win7 prave ten FAT32 oddil preformatovat na NTFS a vsecko funguje!


Re: MAC OS X a Win7 na jednom disku
« Odpověď #5 kdy: 10. 07. 2010, 22:22:40 »
diky, nabuduce uz budem vediet, disk uz je komplet po formate cizeee...nekdy priste!