Blokujete na fóru TOR?

JS

Blokujete na fóru TOR?
« kdy: 28. 06. 2013, 13:39:14 »
Mate zablokovaný některý tor exity - 37.59.40.61
« Poslední změna: 28. 06. 2013, 22:27:00 od Petr Krčmář »

tor

Re:TOR
« Odpověď #1 kdy: 28. 06. 2013, 13:51:13 »
A kde je otázka?

JS

« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2013, 14:04:06 »
Prosil bych odblokovat. Stejně je to neproduktivní protože pokud nezablokujete všechny TOR exity, tak to jenom prudí uživatele protože jim to nedovolí přispívat pod registrovaným uživatelem.

infr4

« Odpověď #3 kdy: 28. 06. 2013, 21:25:42 »
Vyborne, tak nekdo vyparsujte adresy exitu z http://torstatus.blutmagie.de/ a zabanujte je ;)

Re:Blokujete na fóru TOR?
« Odpověď #4 kdy: 28. 06. 2013, 22:29:07 »
Ne, TOR nikdo schválně neblokuje. Blokujeme jen rozsahy, ze kterých někdo dělá neplechu, typicky posílá spam. To se stalo i v tomhle případě. Samozřejmě nemůžeme sledovat, že se jedná o TOR exit. Prostě přijde spam na levné kabelky nebo zvětšení mužství a bum, má ban. Zatím jsem ten ban zrušil, uvidíme, co se bude dít.

P.S. Prosím příště o lepší název tématu než jen „TOR“.

huehuehue

« Odpověď #5 kdy: 29. 06. 2013, 08:14:30 »

Lenin POWER!

• 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
« Odpověď #6 kdy: 29. 06. 2013, 10:20:44 »
Dneska je 75% uzivatelu internetu za NATem.

« Odpověď #7 kdy: 29. 06. 2013, 10:28:35 »
... a většina komentářového spamu jde z Číny, takže to nevadí.

Tom Liberec

« Odpověď #8 kdy: 29. 06. 2013, 17:49:22 »
Pokud je většina komentářoveho spamu s Číny, nemělo by přece jen smysl bookovat geograficky adresy? Nebo přijde jednou nezaplacena reklama a dostane ban? Kde se dají sehnat, ted budu asi naivní či nepřesný, rozsahy národních adres, hlavně Číny,  Ruska, Pákistánu?     I když jeden webhosting mám v Děčíne s de domenou.
Pokud to nejedou bootnety reklamu na Viagru jede zhruba kdo? (Pfitzer)

Jim

« Odpověď #9 kdy: 29. 06. 2013, 20:18:11 »
Tome, začal bych řešením vašich obtíží s jazykem. :) Nerozumím vám ani slovo a jak sleduji reakce ostatních, nejsem jediný. Práci které nerozumím bych se pokusil vyhnout.

Lenin POWER!

• 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
« Odpověď #10 kdy: 29. 06. 2013, 20:46:02 »
Blokovanim jednotlivych IP z ciny si moc nepomuzete, ten jejich firewall prideluje adresy velmi divoce, staci rebootnout PC a mate IP o hodne jinou. Navic tam snad porad jeste blokuji windows update, takze to tam je vsechno zavirovany a vsichni tam instaluji soft z warezu ktery je zavirovany uz od vyrobce. V cine tor out-of-box nejde, cinani pouzivaji VPN.

Mnohem zajimavejsi bloker internetu je iran. Vcera mi to prisel rict mistni tor fanda oci navrh hlavy, hned si koupil tam VPS a zkoumal co vsechno blokuji a sli mu odchozi porty jenom 53 a 80 + standardni blokovaci setup (facebook, twitter, youtube, ...). Tam si teda chlapci uzijou.

Tom Liberec

« Odpověď #11 kdy: 29. 06. 2013, 21:45:10 »
Cha, cha. To by se mi hodilo i dovnitř sítě. Na eliminaci činnosti manželky. Ne. Ted vážně. Naposledy odnesl prací správce servru kde byl naš CMS cednik. V nových věcech co dělám mi to IP " návštěvníků " uloži, jde mi spíš o to odlišit útok konkurence od robota a vážnější útoky.
Na mojí mašince to nebude problém. Čestina a středne těžka logicka hesla si s většinou poradí ovšem na firemních stránkách tam pujde rozlišit max robota od člověka.

Me napadlo, že by se mohli Číňani bát zadávat některa politicka slova.

TomasP

« Odpověď #12 kdy: 30. 06. 2013, 01:21:35 »
Pánové, když se to tu už řeší - existuje něco lepšího jak TOR? Či rovnou nějaká zajímavá služba, která schová celý stroj, ale s rozumnou propustností?

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 30. 06. 2013, 02:44:37 »
existuje něco lepšího jak TOR?

Nevim, jestli je to lepsi, je to spise neco jineho. Ale zkuste se mrknout na Freenet a Peek-a-Booty, pokud to tedy jeste existuje. Nejak od Peek-a-Booty nemuzu ani najit homepage.

Jenda

« Odpověď #14 kdy: 30. 06. 2013, 04:53:12 »
Pánové, když se to tu už řeší - existuje něco lepšího jak TOR? Či rovnou nějaká zajímavá služba, která schová celý stroj, ale s rozumnou propustností?
Podle mě to líp udělat nejde - chceš se schovat, tj. posílat traffic přes víc uzlů, a tím pádem to prostě bude pomalé a nespolehlivé.

Pokud nepotřebuješ vyloženě paranoidní schování, kup si nejlevnější VPS v krajině svých snů a udělej si VPN.