Které jazyky pro freelancera?

Re:Které jazyky pro freelancera?
« Odpověď #15 kdy: 19. 06. 2013, 14:04:00 »
No webhosting s mysql, php a dobrou konektivitou je bezne za 30,- měsičně. Virtuál minimálně 10x dráž. A v principu co se dá napsat v Django/Python, dá se stejně dobře napsat i v PHP.

Takže jako ajťák plně chápu výhody virtuálu, ale nejsem to já, kdo má potom platit měsíční provoz. A ono 12*(300-30) = 3240 a to už je třeba ceny pojistky na jedno auto.

Takže ten rozdíl v ceně je prostě znát.
Vezmu virtual za 300,- mesicne, povesim tam 20 webu za ktery zkasnu litr rocne... Mam na pojisteni auta. Casem tam tech webu bude 50 a bude i kapesny na dovcu :) Odpovedel sis sam. (maily neresim, M$ Live)
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Pavel ..

Re:Které jazyky pro freelancera?
« Odpověď #16 kdy: 19. 06. 2013, 14:52:02 »
takze si poloz otazku. chces brat zakazky od zakazniku, kteri zkoumaji i rozdil 30 vs. 300 mesicne?

svet nie je taky jednoduchy, akoby sa zdalo.

dva pripady zo zivota:
- bol rozpocet na vytvorenie projektu ale nie na udrzbu
- manager zodpovedny za rozpocet bol citlivy aj na drobne sumy, ale bez problemov akceptoval, ze cena prace cloveka z IT nie je nizka

Honza Vrana

Re:Které jazyky pro freelancera?
« Odpověď #17 kdy: 19. 06. 2013, 14:52:46 »
Krasný den,

vnímam Vás jako weboveho  programátora, pak asi kvůli rozšíření asi to PHP. Hlavně proto že pak budete schopen převzít starší projekty. V zasadě u nových projektů se mi nestavá že by se někdo ptal na technologii ale příjdou stím že chtějí web, a kolik je to bude stát. Pro spoustu projektů vyhovy implementace hotovych OOS řešení. Ale spousta zakazek je typu, mi něco mame ale ten člověk co to dělal je neschopnej, někam se odstěhoval a tak podobně. Čily něco mají a to právě většinou v PHP a na to chtějí udržbu a další funkce.

Hosting ne PHP technologii nemusí být problem koupiš nějaky virtual a když na něm budeš mít třeba deset projektů tak se ti zaplatí.
A nebo ho hold zasponzoruješ, ale vyš že ten zákazník ti neuteče a ty na údržbě z něho vytahneš za rok daleko více prachů.


Honza Vrana


wtf

Re:Které jazyky pro freelancera?
« Odpověď #18 kdy: 19. 06. 2013, 15:48:08 »
asi to PHP. Hlavně proto že pak budete schopen převzít starší projekty.
je to vase volba, ze chcete delat sustaining support nejvyssi level. to je jedna z tech velmi drahych IT hodin, ale ve vasem pripade za cenu prazske uklizecky.

karel

Re:Které jazyky pro freelancera?
« Odpověď #19 kdy: 19. 06. 2013, 16:24:26 »
ABAP


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Které jazyky pro freelancera?
« Odpověď #20 kdy: 19. 06. 2013, 16:36:00 »
asi to PHP. Hlavně proto že pak budete schopen převzít starší projekty.
je to vase volba, ze chcete delat sustaining support nejvyssi level. to je jedna z tech velmi drahych IT hodin, ale ve vasem pripade za cenu prazske uklizecky.


naprosto souhlasím, částečně to dělám teď já :D
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript