Vývoj pro iPhone: potřebuji účet?

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Vývoj pro iPhone: potřebuji účet?
« kdy: 18. 06. 2013, 08:33:41 »
Ahoj, zajímalo by mě, jestli tu někdo nekódí aplikace pro iPhone/iPad v Xcode a nemá developer. účet. Jde mi totiž o jedinej dotaz:

kdybych chtěl odzkoušet svojí aplikaci na reálným iPhone, musím mít plně zaplacenej develop. účet (tudíž k němu mít plnej přístup - třeba login a heslo) nebo jen stačí, aby mi nějakej kamarád zaregistroval moje UDID na svým účtu a už můžu provádět deploy aplikací na svým Macu/iP? Jde mi jen o to, že potřebuju odzkoušet pár věcí a nechci moc platit 99USD/rok.

Díky
« Poslední změna: 18. 06. 2013, 13:04:52 od Petr Krčmář »
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Makovec

Re:Vývoj v Xcode pro iPhone - potřebuju vlastní developer účet?
« Odpověď #1 kdy: 18. 06. 2013, 08:59:36 »
Nestačí to. To co popisuješ stačí k tomu abys tam tu aplikaci nainstaloval když jí ten tvůj kamarád vybuduje pro ad hoc distribuci, ale ne k tomu abys jí tam sám deployoval z Xcode nebo debugoval. Na vývoj potřebuješ mít přístup k plně placenému devel. účet. Dá se to ošulit přes to že by ti kamarád nasdílel přislušné klíče a certifikáty, ale to není úplně košer. Pro úplnost, také to jde udělat tak že budeš zařazen jako developer do nějakého firemního devel. účtu.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Vývoj v Xcode pro iPhone - potřebuju vlastní developer účet?
« Odpověď #2 kdy: 18. 06. 2013, 09:09:17 »
Tak nějak jsem si to myslel, jen jsem doufal, no :P   

Ale jinak jsem koukal, že je možný se takhle registrovat na různých webech třeba za 9 USD/rok a oni právě dávají i ty certifikáty. Tak to možná zkusím i když nevím, jak důvěryhodný to je...

třeba tady: http://udidregistrations.com/buy/
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

vilco

Re:Vývoj v Xcode pro iPhone - potřebuju vlastní developer účet?
« Odpověď #3 kdy: 18. 06. 2013, 11:39:23 »
Pokial mas na iOS zariadeni jailbreak, mozes instalovat svoje aplikacie aj bez developer uctu

http://oneiros.altervista.org/jailcoder/

Odskusane

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Vývoj v Xcode pro iPhone - potřebuju vlastní developer účet?
« Odpověď #4 kdy: 18. 06. 2013, 11:46:42 »
No, to nemám, ale kvůli tomu to bych to zas na chvíli breaknul... Mrknu, díky
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Vývoj v Xcode pro iPhone - potřebuju vlastní developer účet?
« Odpověď #5 kdy: 18. 06. 2013, 12:56:16 »
nojo, jenže na 6.1.3 není ani tethered jb :/
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Makovec

Re:Vývoj pro iPhone: potřebuji účet?
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2013, 15:24:01 »
A nebo napiš co potřebuješ odzkoušet, a nebo projeď třeba stackoverflow a on ti třeba někdo poví jestli to jde a nebo ne. Navíc pokud něco technicky jde neznamená že to projde do store.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Vývoj pro iPhone: potřebuji účet?
« Odpověď #7 kdy: 18. 06. 2013, 15:47:35 »
o to ani tak nejde, prostě jsem si chtěl zkusit něco napsat, blbnout a kvůli tomu fakt nechci kupovat devel účet
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Makovec

Re:Vývoj pro iPhone: potřebuji účet?
« Odpověď #8 kdy: 18. 06. 2013, 17:26:15 »
Chápu... v tom případě opravdu zkus jak daleko se dostaneš se simulátorem - je opravdu dobrý. Na hrátky s telefonem to opravdu bez vlastního účtu je spíš opruz (ty certifikáty mají časově omezenou platnost atd.).

Je tam ještě jedna zajímavá možnost pokud chceš mít jednoduchou aplikaci na telefonu a to je HTML5/JS/CSS Web app v Safari. Na to není účet potřeba a umí to ledacos a, často principielně podobně jako native code.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Vývoj pro iPhone: potřebuji účet?
« Odpověď #9 kdy: 18. 06. 2013, 21:24:21 »
Jasny no, diky za informace a zatim se asi fakt spokojim se simulatorem. Jinak HTML5 app je samozrejme moznost, ale ja to chtel zkusit "nativne". Driv jsem absolutne nechapal zaklady objective c a ted jsem ho po shlednuti par videi zacal chapat, tak jsem si rekl, ze se tomu chvili budu venovat - jen tak ze zvedavosti :P
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript