IP kamera pro domácnost

j

Re:IP kamera pro sledování domácnosti
« Odpověď #15 kdy: 29. 05. 2013, 23:54:23 »
Pošli manželce rozvodovej formulář, vyjde to rozhodně levnějc.  ;D

... hmm... levnejs nez rozvod vyjde ji ... poslat na dovolenou ze ktery se uz nevrati ;D

Myslíš potápění v Egyptě;D :-X

Mno ... ta ponorka vypada zbytecne trvanlive ... Tahle vypada spolehlivejs http://svetparyb.ic.cz/zralok%20lidozravy%205.jpg ;D

2V: Mam tu 16 kamer, pohyb resi SW ... spolehlivost je tak 80%. Me to neva, resim to jen proto, abych usetril misto na disku, takze kdyz to nahodou nahrava nic ... tak se svet nezbori. Reaguje to samo prave trebas na svetla ... ale taky trebas na pavucinu pred objektivem. Jako zarizeni generujici alarm je ale kamera nepouzitelna.


honza

Re:IP kamera pro domácnost
« Odpověď #16 kdy: 30. 05. 2013, 12:01:25 »
jenom par poznamek:
- asi ma smysl, aby ta kamera koukala na vstupni dvere (pokud se tam nezvany navstevnik nemuze dostat take jinudy)
- asi ma smysl, aby vedle kamery bylo silne svetlo ovladane cidlem pohybu (dnes se takove poridi za par korun a da se pichnout primo do zasuvky)
- pak totiz nemusis resit nocni videni a ozareny prichozi, vejda, velmi pravdepodobne zvedne hlavu, aby se podival co to na neho sviti a v tu chvili mas natoceny jeho oblicej
- asi neni treba upozornovat, ze by to chtelo ty snimky z kamery odesilat mimo byt
- a jeste malickost: pokud bys chtel ty zabery pouzit jako dukaz u soudu, musel bys mit na vstupnich dverich viditelne napsano, ze prostor je sledovany kamerou. jinak smolik pacholik. vice informaci viz google

j

Re:IP kamera pro domácnost
« Odpověď #17 kdy: 30. 05. 2013, 12:32:36 »
2honza: Posledni bod neni pravdivy - monitorovat soukrome prostory si muzes jak chces, nesmis tu kameru mit tam, kde je moznost vyskytu verejnosti (=trebas zabirat ulici pred domem). Respektive, v takovym pripade musis mit kamery nahlaseny a povoleny + musis doklada nejaky zasadni ucel, ktery to ma (a pro jiny to nesmis pouzivat).

honza

Re:IP kamera pro domácnost
« Odpověď #18 kdy: 30. 05. 2013, 13:02:30 »
Takze kdyz u sebe doma natocim zlodeje, muzu pak ten zaber pouzit jako dukaz u soudu? - o to mi jde...

Mam znameho, ktery ma firmu na ostrahu objektu. Jednou mi vypravel, jak meli za ukol hlidat sklad, kam zamestnanci chodili krast pohonne hmoty. Zachytily ty vytecniky na kameru, ale soud to odmitl uznat jako dukaz jejich viny. A zduvodnil to prave tim, ze ty prostory nebyly oznacene jako strezene kamerovym systemem.

Tak nevim...

j

Re:IP kamera pro domácnost
« Odpověď #19 kdy: 30. 05. 2013, 13:48:19 »
Jako dukaz to pouzit muzes, co nemuzes, je ten zaber zverejnit. Respektive ne o vlastni vuli. Muzes ho zverejnit, pokud ti to nekdo posveti (cajti, soud, ...)