Hledáte užitečné téma k diplomce?

nn

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #30 kdy: 18. 05. 2013, 15:25:35 »
V diplomce má inženýr hlavně prokázat, že zvládá principy inženýrské práce - nemusí nezbytně objevit a "vyzkoumat" něco nového.
Takže nemáš nic proti diplomce "Vytvoření e-shopu pro prodejce ponožek"? Tak to já teda jo :)

:) hej taketo "diplomky" su dost bezne a osobne nechapem ako im to moze vobec vedenie odsuhlasit, a ze to nie je studentovi samemu "blbe"


Martin

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #31 kdy: 18. 05. 2013, 15:41:40 »
hledám dobrovolníka, který by v rámci nějakého studijního projektu nebo závěrečné práce byl schopen a ochoten se pokusit o následující:

Existuje SW  "OsiriX" pro práci s medicínskými obrazovými daty. Je to OSS volně k dispozici, ale zatím pouze pro Mac + iPotvory. Bylo by nesmírně užitečné to mít k dispozici i pro jiné platformy, důvody netřeba rozpitvávat.

Nevidim ziadny vedecky prinos (skus nejaky napisat), tj. to by ako DP neslo, mozno ako BP, ale tam zas nezozenies nikoho, kto ti to bude vediet dobre kodnut.

diplomka

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #32 kdy: 18. 05. 2013, 15:50:56 »
Konec světa se blíží! Jinak už fakt nevím...

student

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #33 kdy: 18. 05. 2013, 16:19:17 »
V diplomce má inženýr hlavně prokázat, že zvládá principy inženýrské práce - nemusí nezbytně objevit a "vyzkoumat" něco nového.
Takže nemáš nic proti diplomce "Vytvoření e-shopu pro prodejce ponožek"? Tak to já teda jo :)
V pripade, ze by si k tomu tak mimochodom napisal aj nejaky inovativny RDBMS, tak by to IMHO mohlo byt aj na PhD...

Bez toho to je skor tak na semestralku z PHP.

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #34 kdy: 18. 05. 2013, 16:21:14 »
V pripade, ze by si k tomu tak mimochodom napisal aj nejaky inovativny RDBMS, tak by to IMHO mohlo byt aj na PhD...
Pokud by problém "napiš e-shop" řešil způsobem "vytvořil jsem vlastní RDBMS", tak by to sice na diplomku bylo, ale já bych ji nepustil, protože to je neadekvátní řešení ;)


Jakub Galgonek

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #35 kdy: 18. 05. 2013, 16:33:28 »
Konec světa se blíží! Jinak už fakt nevím...

Nemáš to trochu popletené? Řečmi o konci světa se většinou na konzervativní názory nereaguje :D

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #36 kdy: 19. 05. 2013, 00:07:28 »
Nevidim ziadny vedecky prinos (skus nejaky napisat), tj. to by ako DP neslo, mozno ako BP, ale tam zas nezozenies nikoho, kto ti to bude vediet dobre kodnut.

Už dříve jsem psal, že tam žádná věda není :-) a že netrvám na diplomce, koneckonců to mi může být úplně jedno. Jsou diplomky, bakalářky, semestrálky, projekty atd.

V současné době studuje VŠ iks studentů, kteří vyprodukují během studia iks*ypsilon různých prací. Na tom stráví iks*ypsilon*zet člověkohodin práce, která skončí kde ?  -> /dev/null. Proč? protože velká část z toho je balast jen pro získání čárky v systému, část je sice zajímavá a má nějakou úroveň ale nakonec stejně žádnou aplikaci, no a z nepatrného zbytku vypadne i něco užitečného  - to by byl i tento případ.

Problém je samozřejmě odhad obtížnosti, možná by to stačilo s bídou na semestrálku, možná si na tom vyláme zuby celý projektový tým. Každopádně nenapadá mě jiný způsob jak se to pokusit udělat. Jen tak se s tím nikdo dělat nebude a o žádné placené službě pro tyto účely nevím ...

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #37 kdy: 19. 05. 2013, 00:21:46 »
o žádné placené službě pro tyto účely nevím ...
Tomu nerozumím. V čem je problém někomu zaplatit, aby to udělal? (ať už jednotlivci nebo firmě)

Pupi

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #38 kdy: 19. 05. 2013, 00:45:45 »
BP, ale mozno skor DP by mala byt vedeckejsia. Ale k comu taka praca cloveku, ktory sa nechce zapodievat nejakou vedeckou cinnostou alebo pokracovat na skole Ph.D, Doc., Prof.? Taki nech si s kludom robia take prace. Aj tak, ludia sa v realnom zivote nezaoberaju vedeckymi cinnostami(pokial teda nerobi niekto v NASA alebo v inom vyzkumnom centre), koncia ako programatori, administratori, veduci projektov apod. Cize pre mna ako studenta, keby mam na vyber robit nejaku simulaciu zrazky galaxii, tak asi by som sa do takejto temy nepustal.
Ad1) Mozno by to bolo take obtiazne, zeby som tu pracu nedokoncil a tym padom ani skolu(neviem naco by mi potom bolo to, ze som robil na nejakej simulacii zrazky galaxii, asi pre dobry pocit leda tak)
Ad2) V buducnosti nemam zaujem sa zapodievat niecim takym, takze neviem ci by to malo pre mna prinos. Mozno akurat obohatilo moje skusenosti, ktore by som asi v praci nezuzitkoval, pokial by som sa v takej praci nezamestnal.

Ja by som hodnotil aj pracu napr. ten eshop pokial je kvalitne a dobre urobena. Od dobreho navrhu az po realizaciu a testovanie. Nevidim v tom problem a ma to aj potencionalne vacsi prinos pre toho dotycneho, napr. ziskanie prace. Na trhu je o moc viacej zamestnavatelov, ktori sa venuju takymto veciam. Nevidel som este ziaden inzerat, ktory by sa zameriaval na fakt vedecku cinnost v oblasti IT. Ak aj je taky, tak sa strati medzi ostatnymi :)

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #39 kdy: 19. 05. 2013, 01:08:02 »
Tomu nerozumím. V čem je problém někomu zaplatit, aby to udělal? (ať už jednotlivci nebo firmě)

Sory, nevyjádřil jsem se přesně, chtěl jsem říct, že to (asi) není jako objednat si web/e-shop podle nějaké ceníkové šablony. Problémů je dost: není vůbec jasné kolik to bude práce a tedy kolik by to stálo, pravděpodobně bych si to při srovnání své hodinové mzdy s fakturou od řešitele ani nemohl dovolit, a nakonec i když to v praxi využiju tak to zcela jistě nijak nezpeněžím. Proto mi cesta akademicko-komunitní přijde vhodnější.

Jakub Galgonek

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #40 kdy: 19. 05. 2013, 01:16:13 »
BP, ale mozno skor DP by mala byt vedeckejsia. Ale k comu taka praca cloveku, ktory sa nechce zapodievat nejakou vedeckou cinnostou alebo pokracovat na skole Ph.D, Doc., Prof.?

Od studenta se očekává, že ve své diplomce ukáže, že je schopen to, co se naučil, využít k vytvoření něčeho nového. Nemusí jít hned o simulaci srážky galaxií. V souvislosti s eshopem se například dá zkoumat, jak vhodně predikovat, o co by zákazníci mohli mít zájem (například na základě jejich předešlých nákupů či hodnocení).

Nekroticka noha

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #41 kdy: 04. 01. 2018, 17:16:01 »
jasny kamo hledam

Phi

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #42 kdy: 04. 01. 2018, 18:09:16 »
V pripade, ze by si k tomu tak mimochodom napisal aj nejaky inovativny RDBMS, tak by to IMHO mohlo byt aj na PhD...
Pokud by problém "napiš e-shop" řešil způsobem "vytvořil jsem vlastní RDBMS", tak by to sice na diplomku bylo, ale já bych ji nepustil, protože to je neadekvátní řešení ;)
Ale no tak :D

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #43 kdy: 04. 01. 2018, 21:06:53 »
Ale no tak :D
No tak... co?

Bylo by to zjevně od základů špatný řešení. Mj. proto, že by ten RDBMS napsal horší, než jaký by mohl použít. Tituly by se neměly dávat za věci, za který bys v praxi okamžitě dostal na hodinu padáka.

Phi

Re:Hledáte užitečné téma k diplomce?
« Odpověď #44 kdy: 05. 01. 2018, 10:28:28 »
Ale no tak :D
No tak... co?

Bylo by to zjevně od základů špatný řešení. Mj. proto, že by ten RDBMS napsal horší, než jaký by mohl použít. Tituly by se neměly dávat za věci, za který bys v praxi okamžitě dostal na hodinu padáka.
"Linusi, ten operační systém ti na diplomku nepustím, za to by tě v praxi na hodinu vyhodili"
Vážně, kolik témat je odborně na výši a dají se v jednom člověku upsat za rok až dva do kvality srovnatelné s produktem na kterém dělalo X let Y lidí s Z doktoráty?