Instalace CrunchBangu z USB

host

Instalace CrunchBangu z USB
« kdy: 26. 06. 2013, 12:38:48 »
Dobrý den,
mohli byste mi prosím poradit jak nainstalovat crunchbang na USB disk a pak naboototvat??? Je mi jedno jestli se to na USB bude kopírovat z Linxu nebo Windowsu. Všechny ověřený postupy selhávají tak se ptám Vás. Děkuji
« Poslední změna: 26. 06. 2013, 22:10:03 od Petr Krčmář »


2012

Re:Instalace crunchbangu z USB
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2013, 13:00:38 »
dd if=/cesta_k_isu/crunchbang.iso of=/dev/sdb ; sync

host

Re:Instalace crunchbangu z USB
« Odpověď #2 kdy: 26. 06. 2013, 13:19:37 »
Ten tak ze zvědavost dá se toto použít pro tvorbu instalačního usb disku pro windows??

Frodo

Re:Instalace crunchbangu z USB
« Odpověď #3 kdy: 26. 06. 2013, 13:46:45 »
Pouzij unetbootin a nebo SUSE Studio ImageWriter ten pouzivam po widlema nejradsi  8) . Stahnuty linux.iso prejmenujes treba v commandru na linux.raw a pomoci Writeru to hodis na flash  ;)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Instalace crunchbangu z USB
« Odpověď #4 kdy: 26. 06. 2013, 14:05:47 »
použil jsem verzi od 2012, která je mimochodem přímo doporučovaná na CB webovkách a bez problémů, což je trošku paradox, protože dd mi kolikrát (většinou) nefungovalo
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Re:Instalace crunchbangu z USB
« Odpověď #5 kdy: 26. 06. 2013, 21:52:59 »
Pouzij unetbootin a nebo SUSE Studio ImageWriter ten pouzivam po widlema nejradsi  8) . Stahnuty linux.iso prejmenujes treba v commandru na linux.raw a pomoci Writeru to hodis na flash  ;)
Netreba prejmenovavat, staci najet do prislusneho adresare, do nazvu souboru zadat *.* zaenterovat, a vse je najednou videt  ;)

Re:Instalace CrunchBangu z USB
« Odpověď #6 kdy: 27. 06. 2013, 09:57:32 »
http://crunchbang.org/download

Citace
Copy #! to USB for install
When your download has finished, you might like to take a look at the How To prepare an ISO to USB - Linux & Windows Instructions. If you experience any issues, just ask on the forums. Happy CrunchBangin'!

2012

Re:Instalace crunchbangu z USB
« Odpověď #7 kdy: 27. 06. 2013, 10:41:16 »
Ten tak ze zvědavost dá se toto použít pro tvorbu instalačního usb disku pro windows??
Ne. Funguje to je na iso file co ma debian, co jsme to zkousel na ostatni distribuce, tak to povetsinou nefunguje. Windous iso s tim urcite neudelas.