Chci se živit programováním - jak začít?

gamer

Re:Chci se živit programováním - jak začít?
« Odpověď #270 kdy: 14. 06. 2013, 14:49:45 »
To student: Profiler v praxi použiješ, když přijdeš za managerem a řekneš mu "Je to super, máme to hotový, funguje to, ale potřebujeme $100000 na železo, na kterým to pobeží v produkci". On řekne: "Jste se úplně zbláznili, kde jako ty prachy mám vzít, žádný nový železo nedostanete, musí vám stačit to, co už máme".

Data

« Odpověď #271 kdy: 14. 06. 2013, 15:26:34 »
student: Toho "člověka z praxe" ignoruj, je to prase. To bude typ člověka, po kterém když zdědíš projekt, tak se vidíš se smyčkou kolem krku na nejbližším stromě. Vydělávat peníze a odvádět kvalitní práci se nevylučuje.

podlesh

« Odpověď #272 kdy: 14. 06. 2013, 15:36:49 »
Vo firme sa zevraj vsetko napise tak, ako to prve niekoho napadne, nic sa nedokumentuje. Ked to po nejakom case prestane postacovat, tak si objednavatel musi zaplatit prepis velkej casti programu (=znovu zarobok pre programatorov). A dat to inym programatorom je takmer nemozne, lebo sa v tom nikto iny nevyzna, cim sa tvori vendor lock a prispieva to k rastu poctu "stabilnych zakaznikov".

Zatial mam nastastie "ruzove okuliare" a naivne si myslim, ze sa oplati pisat dokumentaciu a celkovo robit programy tak, aby boli aj udrziavatelne. Na druhu stranu, podla toho cloveka z praxe tak nemam sancu zarobit rozumne peniaze.
Ale ano... ale až napodruhé, při tom přepisu. Bohužel je pravda, že pokud to budete dělat pořádně napoprvé, tak zákazníka může přetáhnout konkurence s neodolatelnou cenovou nabídkou. Argumentovat udržitelností nemá cenu, pokud si zákazník myslí že nic takového nepotřebuje. A i pokud náhodou ano, tak mu to prostě konkurent slíbí.

Jistě že to tak nechodí všude. Ale dost často na to, aby se jednalo o běžnou strategii.

« Odpověď #273 kdy: 05. 09. 2013, 23:20:02 »
Zdravím ve spolek, něchtěl jsem zakládat nové téma a tak se zeptám tady. Mohli by jste mi doporučit nějakou literaturu ohledně úplných základů programování? Různe skripta nebo učebnice, klidně i trochu odbornější literatura. Nemám teď na mysli publikace o jednotlivých programovacích jazycích, ale spíš takové všeobecné poučení co vůbec programování je a jak pracuje samotný procesor apod.
Snažil jsem se něco vypátrat na internetu, nicméně veškeré topicy s názven "jak začít programovat" se stáčí do debaty, kterým programovacím jazykem začít, ale podle mě začít znamená pochopit celou podstatu programování. Konkrétní jazyk je spíš už jen nástroj.
Díky moc.

monitor

« Odpověď #274 kdy: 05. 09. 2013, 23:40:59 »
Mily Garett, kludne si mohol zacat aj novu temu...
Ale co uz:

skus si pozriet "ÚVOD DO PARADIGMAT PROGRAMOVÁNÍ"
http://phoenix.inf.upol.cz/esf/ucebni/uvod_para.pdf

Hlavne asi teda kapitolu 1.2 (a vsetky jej podkapitoly)

Hadam ti potom bude par veci jasnejsich, aj ked to mozno nie je presne ono,
ale priblizne je to to, co chces :-)

Jozko

« Odpověď #275 kdy: 05. 09. 2013, 23:42:14 »
Ja viem o procesore velke kulove a mam 30 mesacne (nastup), takze mozes byt v klude.

jehovista

« Odpověď #276 kdy: 06. 09. 2013, 13:21:03 »
Studovat jak funguje procesor je pro high-level programatora uplne na prd. Zadna znalost sice neni k zahozeni, ale ten cas se da efektivneji vyuzit jinak.

« Odpověď #277 kdy: 06. 09. 2013, 19:26:28 »
Tak v prvé řadě se programováním nebudu živit a vystudoval jsem obor jemu na hony vzádlený. Ale vzhledem k tomu, že u PC trávím většinu času, chtěl bych se programování věnovat jako koníčku. Mám právě doma několik publikací nejrůznějších programovacích jazyků a všechny vypadají velmi zajímavě. Zkoušel jsem se prokousat párem kapitol, nicméně byl jsem trochu rozčarován a plně jsem nechápal význam.
Chtěl bych k tomu přistoupit trochu od lesa, přeci jenom když to člověk studuje, tak první hodinu nemá hned programování v ..., ale nějaký teoretický vzhled do celé problematiky.

txt

« Odpověď #278 kdy: 06. 09. 2013, 19:53:08 »
Tak v prvé řadě se programováním nebudu živit a vystudoval jsem obor jemu na hony vzádlený. Ale vzhledem k tomu, že u PC trávím většinu času, chtěl bych se programování věnovat jako koníčku. Mám právě doma několik publikací nejrůznějších programovacích jazyků a všechny vypadají velmi zajímavě. Zkoušel jsem se prokousat párem kapitol, nicméně byl jsem trochu rozčarován a plně jsem nechápal význam.
Chtěl bych k tomu přistoupit trochu od lesa, přeci jenom když to člověk studuje, tak první hodinu nemá hned programování v ..., ale nějaký teoretický vzhled do celé problematiky.

tip: https://www.coursera.org/course/programming1

Sylvie Kraslová

« Odpověď #279 kdy: 31. 03. 2017, 12:18:47 »
Dobrý den,
ráda bych Vám nabídla kurzy programování v JAVA v naší IT Akademii.
Pokud byste měl zájem, ozvěte se prosím na můj e-mail.

Děkuji předem a zdravím, Kraslová itStep Praha

ByCzech

• 1 830
    • Zobrazit profil
« Odpověď #280 kdy: 31. 03. 2017, 12:22:37 »
Dobrý den,
ráda bych Vám nabídla kurzy programování v JAVA v naší IT Akademii.
Pokud byste měl zájem, ozvěte se prosím na můj e-mail.

Děkuji předem a zdravím, Kraslová itStep Praha

Až podle toho, jestli dle javamana nejste lopaty ;D

javaman ()

« Odpověď #281 kdy: 31. 03. 2017, 12:59:07 »
Samozřejmě jsou. Jen lempl potřebuje akademii na to, aby se něco naučil.

Hlavně Sylva hledá levné lopaty, které prodá draze. Koupíš blbce za 30 na HPP a prodáš za 120 jako "skoro senior". Rok na to už jdeš na normální rate a lopatě hodíš 3500 navrch :D

YF

« Odpověď #282 kdy: 31. 03. 2017, 13:08:10 »
koukam tady Sylvie radi taky - 2013 - chce to jeste trosku poladit! :)

Boo

« Odpověď #283 kdy: 31. 03. 2017, 13:16:10 »
Koukam ze v itStep-u uz s tou umelou inteligenci docela pokrocili a za chvili im nahradi human resources oddeleni :-)

YF

« Odpověď #284 kdy: 31. 03. 2017, 13:23:28 »
Koukam ze v itStep-u uz s tou umelou inteligenci docela pokrocili a za chvili im nahradi human resources oddeleni :-)
Zajimalo by me jestli se Sylvie zna s Lucii ...