Bitmapový editor jiný než GIMP

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitmapový editor jiný než GIMP
« Odpověď #15 kdy: 06. 02. 2013, 16:42:53 »
Tak jsem se podival na Fotoxx, ktery tu nekdo vyse navrhoval a musim rici, ze autori zvldli vytvorit zcela unikatni ovladani, ktere se jinde nevidi. Doufam, ze to maji patentovane, aby to nikdo nemohl pouzit jinde. Treba posun zvetseneho obrazku je perla.


beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Bitmapový editor jiný než GIMP
« Odpověď #16 kdy: 06. 02. 2013, 17:51:33 »
Tak jsem se podival na Fotoxx, ktery tu nekdo vyse navrhoval a musim rici, ze autori zvldli vytvorit zcela unikatni ovladani, ktere se jinde nevidi. Doufam, ze to maji patentovane, aby to nikdo nemohl pouzit jinde. Treba posun zvetseneho obrazku je perla.

To by potom nebylo open source...

w4rr10r

Re:Bitmapový editor jiný než GIMP
« Odpověď #17 kdy: 18. 04. 2013, 09:25:18 »
Na co to má být? V Kritě se dá dost dobře kreslit, KolourPaint je fajn, na úpravu fotek bych používal DigiKam. Ty závislosti se ti na disk vejdou.

Ed

Re:Bitmapový editor jiný než GIMP
« Odpověď #18 kdy: 18. 04. 2013, 09:45:06 »
Určitě by to šlo i v gimpu, ale pokud se stím nechcete jebat, tak stačí něco jednoduššího, už jenom přijít na to jak v gimpu udělat crop, tedy kliknutím do rohu čtverca, není zrovna intuitivní, a pokud spěcháte, nemáte čas si hrát. Jako první co jsem při krátkém testu zkusil bylo označit to a začít v menu hledat funkci Crop. A on to je asi ten nástroj výběru. Položku v menu jsem nenašel...

Tools->Transform Tools->Crop a nebo v toolboxu ikona skalpelu s napovedou "Crop Tool: ..." . Ale kdyz se nechce, tak to nejde, ze.

No, takže 5 minut práce s gimpem, a mrdat. Ano, asi to nějak jde, ale protože gimp normálně nepotřebuji tak nemám čas se s ním jebat, představte si že potřebuju udělat bug dokument, spěchám abych mohl začít fixovat. Na widlích samozřejmě no problemo, ale obdobný přístup nechť je třeba možní i na linuxu. Inkscape na takovou blbost? Opět kanón na vrabce...

Tak bezte fixovat a prestante sirit FUD.

Ed.

alfonza

Re:Bitmapový editor jiný než GIMP
« Odpověď #19 kdy: 18. 04. 2013, 15:09:42 »
Dříve jsem právě zmíněný GIMP docela používal... teď mám však Darktable a velká většina věcí tam jde udělat(rychle).. jasně není to bitmapový editor, ale to co z 90% potřebuji zvládne na jedničku, rychle a efektivně. V ubuntu jede naprosto bez problémů - je v repo.
Mimo to se dá používat i na raw.. Doplňuji ho s shotwell


D

Re:Bitmapový editor jiný než GIMP
« Odpověď #20 kdy: 18. 04. 2013, 16:48:08 »
Dobrý den,
nevíte o nějakém linuxovém bitmapovém editoru na jednoduchou editaci fotografií.
GIMP je na linuxu špička, ale má pro mě nepřekousnutelné uživatelské rozhraní (zvláště pak blbne v kombinaci s Unity). (No flame plz.)
A pokud možno, ať není napsaný .NET/C#.
Děkuji.
Ještě nikdo nezmínil mtPaint, na rychlé bitmapové úpravy je dobrý http://mtpaint.sourceforge.net/